×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Ždanoka EP aicina krievu valodai Latvijā noteikt oficiālu statusu (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzrunājot Eiropas Parlamentu (EP), deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība) aicināja Latvijā ieviest valsts valodas statusu krievu valodai, aģentūra BNS novēroja EP.

Viņa pauda uzskatu, ka Eiropā ir jābūt vienlīdzīgai attieksmei pret visām Eiropas Savienības tautām un valodām, ar to saprotot arī “reģionālās valodas”.

Ždanoka izteica cerību, ka Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē tiks veicināta “valodu diskriminācijas” pārtraukšana.

Jau vēstīts, ka trešdien Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzrunā EP, lai iepazīstinātu tā deputātus ar Latvijas prezidentūras prioritātēm ES Padomē.

Latviju EP pārstāv astoņi deputāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. kaut Tu nosprāgstu komunistiskais okupantu sātans !!

 2. visa Rīga runā krieviski, vai tas ir maz?

 3. Nez kādēļ šoferiem jāiziet ārsta komisija ,bet deputātu kandidātiem nē.Vismaz psihiatra slēdzienu jau vajadzētu.

 4. Ko tā vecā govs mauro par savu maskaļu sūdaino valodu? Kam tā vajadziga?
  Vai laupitājiem un slepkavām, kuŗi visu 20.g.s. dīdijušies Latvijā. Latviju iztukšojot, izlaupot.
  Šitā govs sen pelnijusi galu.

 5. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Katrā valstī ir sava kartība un tur nav ko maisīties parējām Eiropass valstīm no āras. Tad jau labāk mūsu pašu latgalu valodu kā otro valodu valstī. Nekādā gadījumā krievu vai vācu valodu tiri jau aiz psicholoģiskiem iemesliem. Tik daudz esam cietuši.

 6. uzreiz visai ES

 7. pat mans zirgs smejās Atbildēt

  Ak, vai cik žēl! Gulēja, gulēja Ždanoka – pēkšņi atmodās un sāka atkal murmināt savu veco saukli. Vajag taču saviem ievēlētājiem parādīt, ka labā alga un amats kaut kā tiek atpelnīts! Un neko gudrāku izsapņot nespēj.

 8. 2012 gadā notika referendums par valodas jautājumu ,iedzivotāji nobalsoja pret krievu valodu-kas vēl nav saprotams.

 9. .. Vai tiesam par so nevar atnemt pilsonibu un izraidit? Kauna nemaz tai .. nav.

 10. /Vai tieshaam Latvijaa dziivo tik naidiigi cilveeki, kas shaadus .., kaa zidanoka un mamikanus ieveel Eiropas parlamentaa???

 11. Pirmais teikums ir nepareizi uzrakstīts! Jābūt- Krieviju pārstāvošā Eiropas Parlamenta deputāte noLatvijas.

 12. Latviete - draudzīgā Atbildēt

  Nu vajadzētu taču atrast kādu Antiņu (vai labāk Ivanu -duračoku) atrast, kas šo kundzi atmodinātu no padomju murgainā miega. Jau gandrīz gadsimta ceturksni šī ir cita valsts, un ja šie cilvēki, kas nav iemācijušie valodu. bet vēlās šeit dzīvot – vismaz klusē, jo citādi var nākties atstāt šo sakārtoto un toleranto valsti – Latviju. Bet varbūt sēžot tur Briseles labumos pa laikam aizbrauc širmis un jādara viss iespējamais lai iespējami ilgāk varētu tur palikt! Nu nevajag apvainot krievu cilvēkus tādā idiotijā, kas gadsimta ceturkšnā laikā nav iemācijušies valsts valodu. Pazīst lieliskus krievu jauniešus, kuri perfekti pārvalda valsts valodu un laviešu valodas gramatiku bieži zina labāk kā latviešu jaunieši. Protams, ģimenē viņi visi runā krievu valodā, bet tas jau nevienam netraucē.

  • Какая добрая госпожа! А разве мы молчим? Вам что надо, чтобы вы услышали, революцию устроить, майданить, покрышки жечь в старой Риге, или взорвать чего-нибудь? Да знаем мы уже латышский язык, а молодёжь так практически вся знает. Но мы хотим уважения и к своему языку! А ещё у меня студенты морально страдают, читая учебники на русском языке. Других то, простите, нет.

 13. Nākošā runā: novērst pilsoņu integrāciju Eiropas valstīs, arābu un turku par valsts valodu. Aicināt Krieviju ieviest skolās čečenu valodu – obligāti katram krievam.

 14. Latvieshiem ir visiem speekiem jaaciinaas pret paarkrievoshanas drauda- -. Arii tagad, kur pie varas ir krievi, tur censhaass latvieshus paarkrievot. Piemeers: paarmeeriiga krievu beernu darzu dibinaashana Riigaa, latvieshu beernu daarzu truukums. Arii krievu skolu skaitu vajadzeetu ierobezhot!

  • Полегче на поворотах, небось из англиев пишешь, раз транслитом пользуешся. Нас в Риге больше, так то.

   • Laikam latviešu valodas zināšanas grafistam bērnu dārza līmenī. Raksti, DROŠI VIEN, no Krievijas, jo teksts kirilicā. IP adresi Krievijas?

    • Уровень достаточный, чтобы понимать вами написанное и отвечать соответственно написанному. И пишу я отсюда, а не из-за границы как некоторые.

 15. Sāksim ar pašu Krieviju! Atbildēt

  Eiropas valstī Krievijā otrai valsts valodai ir jābūt ukraiņu valodai!

 16. Tieši tā! “Eiropā ir jābūt vienlīdzīgai attieksmei pret visām Eiropas Savienības tautām un valodām”! Tādēļ krievu valoda nav nekāds izņēmums,kas būtu īpaši izceļams un pasvītrojams!

 17. Kāpēc ne ebreju? Ždanoka un ebreji.

 18. Reģionālā valoda ir lībiešu valoda!

  • Tieši tā! Un Latgalē reģionālā valoda ir latgaļu valoda. Bet krievu valoda visā Latvijā ir imigrantu un okupācijas varas valoda.

 19. to pasu zdanoku sen vajadzeja izsutit,bet ne aizsutijat uz Briseli!tagad no augstas tribines vina Latviju slani!

Draugiem Facebook Twitter Google+