×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
9. decembris, 2017
Drukāt

Ždanoka: EP lūgumrakstu komitejā vienīgā sūdzība no Latvijas – par nepilsoņu stāvokli (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.

Eiropas Parlamenta (EP) Lūgumrakstu komitejā no Latvijas sūdzību faktiski nav, un vienīgā kolektīvā sūdzība ir par nepilsoņu stāvokli, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja EP deputāte, Latvijas Krievu savienības (LKS) līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka.

Šīs sūdzības izskatīšana tika atlikta, lai neietekmētu Latvijas un pēc tam Igaunijas vietējās vēlēšanas. “Ceru, ka nākamā gada sākumā jautājums par Latvijas nepilsoņu stāvokli tomēr tiks izskatīts,” piebilda deputāte.

Visaktīvākie sūdzību iesniedzēji ir spāņi. Pēdējo četru gadu laikā Ždanoka jau trīs reizes ir apmeklējusi Spāniju Lūgumrakstu komitejas delegāciju sastāvā. “Mēs pētījām ekoloģiskas problēmas. Dažas upes tur jau ir gandrīz izsīkušas, ūdens trūkumu ietekmē ne tikai klimata maiņa, bet arī pārmērīgā ūdens izmantošana lauksaimniecībā. Vairākas Galīcijas ūdenstilpnes ir piesārņotas, tas apgrūtina, piemēram, tradicionālo mīdiju audzēšanu,” pastāstīja EP deputāte.

Tikko Lūgumrakstu komitejā tika pieņemts ziņojums par deputātu neseno vizīti Spānijā sakarā ar saņemtajām sūdzībām par bērniem, kuri tika atņemti mātēm Franko režīma laikā, ja viņas bija vientuļās mātes vai ģimenes tika uzskatītas par nelabvēlīgām jeb kreisi noskaņotām. Dzemdības notika pārsvarā katoļu dzemdību namos, un māmiņām tika pateikts, ka jaundzimušais bērns ir miris. Ja piedzima dvīņi, viens bērns tika atņemts. Tādu bērnu bija tūkstoši, un tagad Spānijā tiek veidota datu bāze, lai cilvēki varētu sameklēt savus asinsradiniekus.

Vācijā netālu no Drēzdenes dzīvo sorbu nacionālā minoritāte, kuriem ir arī sava reģionālā partija, kas ietilpst Eiropas Brīvajā aliansē. Šajā teritorijā zviedru kompānija atklātā karjerā iegūst akmeņogles, kas piesārņo apkārtējo vidi. “Mēs pamudinājām sorbus griezties Lūgumrakstu komitejā, un nākamā gada februārī deputāti dosies komandējumā uz Vāciju, lai uz vietas noskaidrotu konkrētos faktus un iepazītos ar sorbu dzīves apstākļiem,” pastāstīja Ždanoka.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ah tad nepatīk LV? Skatrtju doroga uz “laimes”zemi-Raseju! Tur visi būtu graždaņe un dzīvotu komunismā,pārpilnībā ,ja Putins neaizferķētu kā galas gabalus karot Sīrijā vai Donbasā .Nesaprotu KAPĒC tādas ždanokas mokās sliktajā Latvijā kopā ar “krievu pasaules”ofiņu sievām un VDK kadriņiem.Prātam neaptverami cik viņai ir sapuvušas sarkanas kompartijas smadzenes un ĻOOTI netīra sirdsapziņa.Bet piezīdusies LV kā Gulaga blakts.

  2. Vecums neglābj no stulb uma. Cik patiesa tautas paruna!

  3. Tiklīdz LV pilsonības iegūšana kļūs materiāli izdevīgāka par nepilsoņa statusa saglabāšanu, problēma izzudīs kā sniegs pavasarī …

  4. Uzkrita sniegs un vārna ieķērcās…….šogad atliksim??? Tomēr aste trīc.

  5. Latvijā runā latviski Atbildēt

    Mācīties latviešu valodu vajag. Krievi tik daudz un slinki viņiem tik padavai. Ar cilvēku tiesībām ir ok. Krievi aizbrauc uz angliju un tur runā angliski te cilvēk tiesības pārkāptas. Muļķības maļ šī krievene taisnību nekad neteiks.

  6. Par kadu stavokli runa si “Latvijas parstave”,vai vinai pat nav zinams,ka ikvienm nepilsonim ir tiesibas likumiga cela iegut Latvijas pilsonibu? Lai vienreiz beidz maksligi radit problemas un tada veida pelnities.

Draugiem Facebook Twitter Google+