×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Ždanoka noliedz, ka par Krievijas naudu 16.martā rīkos pasākumus Latvijā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka noliedz, ka viņas Beļģijā līdzdibinātā nevalstiskā organizācija 16.marta pasākumiem būtu saņēmusi finansējumu no Krievijas.

Drošības policijas (DP) priekšnieks Normunds Mežviets Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja, ka Krievijā izveidotais tautiešu atbalsta un tiesību aizsardzības fonds piešķīris 16.marta pasākumiem Latvijā 25 000 eiro. Līdzekļi piešķirti Beļģijā bāzētai nevalstiskai organizācijai, starp kuras dibinātājiem ir Ždanoka un kustības “Latvija bez nacisma” koordinators Josifs Korens, savukārt šī organizācija noslēgusi līgumu ar kādu organizāciju Latvijā par dažādu pasākumu rīkošanu.

Ždanoka sarunā atzina, ka viņa Beļģijā līdzdibinājusi nevalstisku organizāciju, taču kategoriski noliedza DP priekšnieka Mežvieta sacīto, ka tā ir saņēmusi finansējumu no Krievijas. Savukārt uz jautājumu, vai organizācija 16.martā plāno īstenot kādus pasākumus, Ždanoka atteicās atbildēt.

Jau ziņots, ka 16.martā Rīgā notiks visi pieteiktie pasākumi pie Brīvības pieminekļa. No plkst.11 līdz 13 pašvaldībā pieteikts gājiens maršrutā Doma baznīca-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma.
Plānotais dalībnieku skaits norādīts 100.

Savukārt no plkst.6 līdz 13 pašvaldībā pieteikta sapulce Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos. Pasākuma organizators ir biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona 2.pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem.

Plānotais dalībnieku skaits norādīts 30.

Tikmēr no plkst.13 līdz 14 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”. Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce “Waffen SS” upuru piemiņai un par “Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību.

Savukārt piketu pie Laimas pulksteņa no plkst.11 līdz 13 pieteicis Igors Šiškins. Viņš pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot dažādu valstu karogus, plānots atveidot “miera jostu”. Plānots, ka piketā varētu piedalīties 20 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Normāli! Noliedz Putins,noliedz Ždanoka!

  2. 9.maija fašistu orģiju laikā Atbildēt

    Aicinu latviešus 9.maija fašistu orģiju laikā nēsāt Latvijas karoga lentītes (kā 18.novembra laikā), tikai šoreiz kopā ar sēru lentītēm.

  3. Tantuks jau pieradis Atbildēt

    Viņai Krievija visu laiku maksā par Latvijas nomelnošanu un pretvalstisku darbošanos gan šeit, gan ārpus, tā kā tantuks jau vairs nesaprot, ka Krievija šo pasākumu – īsto fašistu (it kā protestētāju) tusiņu, kas trīs grūti iemācītās frāzes bļaus visādi citādi mierīgā gājiena dalībniekiem, apmaksā, tantukam pierasts jau. Pēc 16.marta sekos 9.maija fašistu orģijas pie okupācijas pieminekļa ar pretvalstisku avīžu uzbāzīgu izplatīšanu.

  4. ui, ka vecaa lej!!!

  5. Čūskai ir jāizrauj indes zobi un drošībai tā jāieliek hermētiskā būrī.

  6. Letiņi, aicinu ignorēt jeb kurus pasākumus 16. martā, no jeb kuras no pusēm #edvin #NAK

Draugiem Facebook Twitter Google+