×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Ždanoka turpina izplatīt Krievijas propagandu par Ukrainu (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

“Latvijas Krievu savienības” (bijušā PCTVL) līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka turpina izplatīt Krievijas propagandu par Ukrainu.

Ždanoka Krievijas oficiālajam ziņu dienestam ITAR-TASS klāstīja par savu “cīņu” pret Ukrainas nacionālistu organizāciju “Labējais sektors”, kam viņa piedēvēja “masu iznīcināšanas ieroču pielietošanu” Odesas 2.maija traģēdijā, kur bojā gāja vairāk nekā 40 cilvēki.

“”Labējā sektora” aktīvisti, visdrīzāk, radīja apstākļus masu iznīcināšanas ķīmisko ieroču iespējamai nejaušai pielietošanai pret neapbruņotiem civiliedzīvotājiem Odesas pilsētā, kur bija iesaistītas Ukrainas amatpersonas un vietējā milicija,” apgalvoja Ždanoka.

Eiroparlamenta deputāte arī solīja darīt visu, kas viņas spēkos, lai panāktu “Labējā sektora” iekļaušanu teroristisko organizāciju sarakstā, kā arī pieprasīja “starptautisku izmeklēšanu par ķīmisko ieroču pielietošanu civiliedzīvotāju slaktiņā Odesā”.

Iepriekš Ždanoka apgalvoja, ka “”Labējā sektora” kaujinieki dzīvus sadedzināja 43 Ukrainas federalizācijas atbalstītājus”.

Kā jau ziņots, nekārtības 2.maijā Odesā sākās, kad ar nūjām un šaujamieročiem bruņoti cilvēki uzbruka Ukrainas vienotības atbalstītāju mītiņam. Sadursmēs ar prokrieviskajiem ekstrēmistiem iesaistījās arī ukraiņu futbola fani.

Prokrieviskie spēki patvērās Arodbiedrību namā, bet, pusēm savstarpēji pielietojot degmaisījuma pudeles, daudzstāvu ēkā izcēlās ugunsgrēks, kurā dzīvību zaudēja vairāki desmiti cilvēku.

Kopējais nekārtībās bojāgājušo skaits tuvojas 50.

Ukrainas izmeklētāji konstatējuši, ka traģiskajā ugunsgrēkā degusi kāda viela, kas izdalījusi gāzi, no kuras cilvēki zaudējuši samaņu un jau pēc īsa brīža miruši.

Pēc ITAR-TASS ziņotā, minētā viela bijusi hloroforms, kas dažas dienas pirms ugunsgrēka ienests prokrievisko ekstrēmistu ieņemtajā Arodbiedrības namā.

Par drošības spēku bezdarbību sadursmju laikā no amata atstādināts Odesas apgabala milicijas priekšnieks.

Kā liecina neskaitāmi fotoattēli un videomaterāli no sadursmēm Odesā, vietējā milicija ne tikai neiesaistījās sadursmju novēršanā, bet aktīvi aizsargāja prokrieviskos ekstrēmistus, kas ar šaujamieročiem apšaudīja Ukrainas atbalstītāju mītiņu.

Kā ziņots, Ždanoka jau iepriekš aicināja EP nacionālistu kustību “Labējais sektors” iekļaut teroristisko organizāciju sarakstā.

Ždanoka savos argumentos atkārto Krievijas propagandu, ka “amatus Ukrainas valdībā ieņem radikāļi, kuriem ir fašistiski uzskati un kas pastrādājuši vardarbību pret saviem oponentiem un likumsargiem”.

Ukraiņu nacionālistu kustība “Labējais sektors” izveidojās Kijevas protestu laikā. Tā nav pārstāvēta Ukrainas pagaidu valdībā.

Krievija pret “Labējā sektora” līderi Dmitro Jarošu ierosinājusi krimināllietu par publiskiem aicinājumiem uz teroristisku darbību.

Kā pamatojums krimināllietas ierosināšanai izmantots “Labējā sektora” mājaslapā it kā ievietotais aicinājums pēc palīdzības Ziemeļkaukāza nemierniekiem.

Taču “Labējā sektora” pārstāvji noliedz savu saistību ar attiecīgo paziņojumu, norādot, ka organizācijas mājaslapu sociālajā tīklā “V Kontakte” 1.martā uzlauza hakeri, kas arī ievietoja Ziemeļkaukāza līderim Doku Umorovam adresēto.

Krievijas propagandas mediji “Labējo sektoru” dēvē par neonacistu grupējumu, piedēvējot tam dažādus noziegumus.

ASV ziņu aģentūra AP norāda, ka starptautiskās mediju organizācijas nav uzgājušas nekādus pierādījumus par “Labējā sektora” aktīvistu līdzdalību kādā naida noziegumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Esli latish stoit za Latviju, za svoj jazik – on nacik. Ukrainec otstaivaet svoju stranu i svoj jazik – on banderovec i fashist. Russkij stoit za Rossiju i ” zaschischaet” russkih v drugoj strane – on patriot.Zamechatel’no!!!

 2. Mikelis Zhubiitis Atbildēt

  Nost ar vinu! Sutiet vinu Sibiriju!

 3. Vai mūsu valstij nav tiesības atsaukt šo eirodeputāti, kura darbojas citas valsts interesēs ?

 4. Cik ilgi jūs ticēsiet amerikāņu balamutēm.Tikai amerikāņi un patreizējā valdība ir vainojama nevainīgu cilvēku bojāejā nevis Krievija.

 5. So daminu vajag aizsutit pie Kadyrova

 6. Kas viņai kaiš? Kur viņa ņem tādu naidu? Jāiet pie psihologa!

 7. vai tiesam nevar sai nekaunai aiztaisit muti!

 8. Kad vienreiz šai krievnacistu pretīgajai bābai mūsu varenā DP aizvērs viņas netīro muti ??? Vai DP ir varonīga tikai pret latviešu patriotiem ???

 9. Ievietotpie Benesa numurā un lai abi propagandē viens otram.

 10. izplātās Žadnoka Atbildēt

  Ždanoka turpina izplatīt Krievijas propagandu par Ukrainu

Draugiem Facebook Twitter Google+