×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Ždanoka vēršas pie Krievijas ar lūgumu par nepilsoņiem (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Tatjana Ždanoka.

Eiropas parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka lūgusi Krievijas varasiestādēm labot attiecīgos normatīvos aktus, lai visi Latvijas nepilsoņu pases turētāji varētu kaimiņvalstī ieceļot bez vīzas, aģentūra BNS uzzināja parlamentārietes birojā.

Ždanoka vizītē Maskavā apmeklējusi Krievijas Iekšlietu ministrijas Galveno migrācijas pārvaldi, kuras vadītājai Olgai Kirilovai iesniegusi oficiālu vēstuli ar lūgumu labot normatīvos aktus. Ždanoka vēstulē norādījusi, ka Krievijas varasiestādes šā gada 10.augustā bez jebkāda brīdinājuma izmainījušas nepilsoņu ieceļošanas kārtību.

“Izrādījās, ka nepilsoņiem, kuri dzimuši Latvijā un Igaunijā pēc 1992.gada, lai iebrauktu Krievijā, būs jāformē vīzas. Par iebraukšanu Krievijā bez vīzas 15.augustā jau tika sodīta studente Oksana Karaja, kas nezināja par šīm izmaiņām,” pauda Ždanoka.

Deputāte arī atsaucas uz Krievijas Konstitūciju, kurā norādīts, ka jebkuri normatīvie akti, kas ietekmē šīs valsts pilsoņu tiesības, nevar tikt pieņemti, ja pirms tam par tiem nav sniegta publiska informācija.

“Informācija par izmaiņām ieceļošanas noteikumos līdz 16.augustam netika publicēta ne Krievijas vēstniecības Latvijā, ne arī kaimiņvalsts ministriju interneta vietnēs. Attiecīgi Karajas sodīšana ir netaisnīga un pretlikumīga, un to nepieciešams atcelt,” uzskata Ždanoka. “Tautiešu tiesību aizskaršana neatbilst Krievijas deklarētajai politikai par savas diasporas atbalstīšanu ārpus robežas, kā arī iedragā Krievijas autoritāti. Ceru, ka kļūda tiks labota. Visiem Latvijas un Igaunijas nepilsoņiem ir jābūt vienādām tiesībām uz bezvīzu ieceļošanu Krievijā,” uzsvēra Ždanoka.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvija nosūtījusi notu Krievijai ar lūgumu skaidrot nepilsoņa pases turētāju ieceļošanas nosacījumus kaimiņvalstī. Plašsaziņas līdzekļos izskanējis, ka otrdien Maskavas “Domodedovo” lidostā tikusi aizturēta Latvijas nepilsone, jo viņai neesot bijis vīzas ieceļošanai Krievijā . Tajā pašā laikā jau kopš 2008.gada vasaras spēkā ir regulējums, ka Latvijas nepilsoņi uz Krieviju var doties bez vīzām un tur pavadīt līdz 90 dienām 180 dienu periodā. Savukārt Latvijas pilsoņiem, lai apmeklētu Krieviju , nepieciešama vīza.

Krievijas vēstniecībā tikmēr aģentūru BNS informēja, ka bezvīzu režīms iebraukšanai kaimiņvalstī attiecas tikai uz tiem Latvijas nepilsoņa pases turētājiem, kas ir dzimuši līdz 1992.gada 6.februārim, vai arī tādiem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

Vēstniecībā aģentūrai BNS paskaidroja, ka 2008.gada 17.jūlijā Krievijas prezidenta pieņemtais dekrēts regulē bijušās PSRS pilsoņu, kas šobrīd dzīvo Igaunijā un Lietuvā, ieceļošanu un izceļošanu kaimiņvalstī. Saskaņā ar dekrētu, personas, kas kādreiz bija PSRS pilsoņi, bet šobrīd ir Igaunijas vai Latvijas nepilsoņi, var ieceļot Krievijā bez vīzām, uzrādot nepilsoņa pasi Latvijas gadījumā, vai ārvalstnieka pasi – Igaunijas gadījumā.

Tādējādi tiesības ieceļot Krievijā bez vīzas ir tiem Latvijas nepilsoņu pases turētājiem, kas dzimuši līdz 1992.gada 6.februārim, kad tika pieņemts likums par Krievijas pilsonību, kā arī tiem nepilsoņiem, kuri ir dzimuši pēc 1992.gada 6.februāra un vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ja kāds no to vecākiem ir Latvijas nepilsonis, kurš dzimis līdz 1992.gada 6.februārim.
Šādos gadījumos, šķērsojot Krievijas robežu, nepieciešams uzrādīt arī dzimšanas apliecību.

Savukārt Latvijas nepilsoņu pases turētājs, kurš ir dzimis pēc 1992.gada 6.februāra un ir sasniedzis 18 gadu vecumu, Krievijā var ieceļot tikai saskaņā ar vispārpieņemto kārtību, kuru nosaka 1996.gadā pieņemts likums par iebraukšanas kārtību Krievijā .

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vispār murgaini uzrakstīts – to var paskaidrot īsāk bez pārrakstīšanas, bet žurnaļugas bez ždanokas popularizēšanas nevar! Maskavā atklāti pateica, ka viņa esot vienīgā krievijas interešu pārstāve

 2. nepiekrītu, uz šo brīdi ir daudzi kuriem “pa barabanu” tiesības velēt, bet ceļot uz abām pusēm bez ierobežojuma gan ir ļoti praktiski. Nedomāju ka ir izteikta lojalitātes atšķirība starp nepilsoņiem un krieviski runājošiem pilsoņiem.

 3. “Deputāte arī atsaucas uz Krievijas Konstitūciju, kurā norādīts, ka jebkuri normatīvie akti, kas ietekmē šīs valsts pilsoņu tiesības, nevar tikt pieņemti, ja pirms tam par tiem nav sniegta publiska informācija.”
  Jāatzīst, ka Taņai laikam jau vecuma marasms ir iestājies, ja viņa mūsu nepilsoņus par KF pilsoņiem skaita.

 4. reptilis- ž.

 5. Tas šorei\ parei\i no viņas puses, manuprāt.

 6. kurš gan rūpēsies par krieviem, ja ne ž ? 🙂

 7. Kādas domas Ž ir par personāžiem ar slepenām Krievijas pasēm ??

 8. Ždanokai iesaku griezties pie nepilsoņiem ar lūgumu iemācīties valsts valodu un nokārtot naturalizāciju!!! Vai 25 gadu laikā normāls cilvēks to NEVAR PAVEIKT??? TAS IR ĻOTI LIELS KAUNS!!! Ždanoka nekad nav izcēlusies ar KAUNA un GODA jūtām!!! Tai pat laikā sistemātiski darbojusies pret Latvijas valsti!

 9. Ja nemaldos, tad līdz 1992.gadam viņus sauca par okupantiem un kolonistiem. Tad 1992.gadā izdomāja, ka šos oficiālos dokumentos jāsauc par nepilsoņiem.

  • lidz 92g. visus sauca par PSRS pilsoņiem. un slengs fašits/ okupants bija vairāk lamuvārds nekā kautkāds ofociāls apzīmējums

Draugiem Facebook Twitter Google+