×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Ždanokai Eiropas institūcijās neesot izdevies panākt Latvijai svarīgus lēmumus (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.

Daudzus gadus strādājot Eiropas Parlamentā (EP), tomēr nav izdevies panākt Latvijai svarīgu lēmumu pieņemšanu Eiropas institūcijās, intervijā Latvijas Radio atzina no EP aizejošā Latvijas Krievu savienības (LKS) līdere Tatjana Ždanoka.

Saskaņā ar viņas novērojumiem, Eiropas Savienība vienkārši negrib uzņemties vairāk atbildības par tiem jautājumiem, kas visvairāk rūp cilvēkiem – par sociālajiem jautājumiem, pilsonību, izglītību un kultūru. “Tas viss iet uz valstu rēķina, un tamdēļ arī es nolēmu atgriezties Latvijā,” pauda politiķe.

Viņa piebilda, ka agrāk EP situācija bija citāda – strādājot šajā institūcijā, varēja vairāk ietekmēt procesus minētajās jomās.

Kārtējo reizi runājot par Latvijā gaidāmo pāreju uz izglītību valsts valodā, Ždanoka atgādināja, ka padomju laikos “visiem bija iespēja iegūt izglītību visos līmeņos dzimtajā valodā”. “To mēs arī gribam – izglītību dzimtajā valodā ar lieliskām prasmēm valsts valodā,” skaidroja LKS līdere.

Viņa uzsvēra, ka pašreizējā situācijā visiem Latvijā dzīvojošajiem ir pietiekami liela motivācija zināt latviešu valodu, un ar to pietiek. “Nevajag speciāli mēģināt mācīt bērniem matemātiku, fiziku, bioloģiju un ķīmiju ne dzimtajā valodā, jo tas šos priekšmetus padara divreiz grūtākus,” pauda Ždanoka.

Kā ziņots, Ždanoka nolēmusi nolikt EP deputātes mandātu un iesaistīties LKS Saeimas vēlēšanu kampaņā. Paredzēts, ka viņas vietu EP ieņems LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Pašai Ždanokai gan kandidēšana parlamenta vēlēšanās pagaidām ir liegta, jo likums paredz, ka Saeimas vēlēšanām par kandidātiem nevar pieteikt un parlamentā nevar ievēlēt personas, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās.

Ždanoka gan minēto likuma normu ir apstrīdējusi Satversmes tiesā, kura pēc viņas pieteikuma ir ierosinājusi lietu un 18.martā lems par tās izskatīšanas datumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. krievijā valsts valoda ir kievu valoda un tas ir normali ,mācibu valoda arī , uzbeku,tadziku bērni Maskavā mācās kievu valodā,neviens tur tam nepretojas.

  • UKRAINA, KĀDS LATVIJAI SAKARS AR KRIEVIJAS LIKUMIEM?! MĒS ESAM PATSTĀVĪGA VALSTS UN PIEŅEMAM LIKUMUS, NEPRASOT KREMLIM ATĻAUJU.TIE LAIKI IR PAGĀJUŠI, KREMLIN! auf NEWIEDERSEHEN, KREMĻA PLUŠĶI!

 3. Ždanokai Eiropas institūcijās neizdevās panākt Latvijai kaitīgus lēmumus

 4. Nu neņēma Briselē viņu nopietni.
  Tikai šeit palikušo militārpersonu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo vidē viņa var tēlot lielu dāmu.
  Izskatās, ka Putins kiberkarā iet uz visu banku, ja jau šī dāmīte ar savu vaRzu bija jāiesaista
  Cik gan minētās kategorijas indivīdi ir nekrietni (ne jau pilnīgi visi, protams). Negrib uz savu rašku – parašku braukt atpakaļ, tas saprotams, jo tur viņu ātri vien dabūtu izbaudīt visus tās labumus. Tad vismaz nebūtu te gaisu jaukuši.

 5. Viņa nav kāds personāžs no kādas Bulgakova lugas?

 6. nav dzirdēts par kādiem ” Latvijai svarīgiem” jautājumiem,kurus būtu Briselē mēģinājusi risināt Ždanoka.Vsa viņas darbošanās EP bija tikai un vienīgi Krievijas interešu lobēšana.Kāpēc mums vajadzēja no savas valsts EP ievēlēt Krieviju pārstāvošu deputāti?Pie tam Krievija nemaz nav ES dalībvalsts.Tā pretīgā žurka izmantoja mūsu valsti lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas,nemitīgi aprejot Latviju un laizot kājas kaimiņvalsts patvaldniekam.

 7. Padomju (Krievias) okupācijas laikā Ukrainā bija 1(!) augstskola ar mācībām ukraiņu valodā, Baltkrievijā arī vidusskolas nevienas ar mācībām baltkrievu valodā.

 8. Incanti, vai viņa uz Briseli lido ar lidmašīnu vai uz slotas?

 9. Kremli deva paveli . Vina pati pateica ,ka izlukdienesti nav apmierinati …

Draugiem Facebook Twitter Google+