×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Eiroparlamentārietis Šadurskis uzsācis cīņu pret Ždanoku (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Eiroparlamentārietis Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) uzsācis cīņu pret Tatjanu Ždanoku un cer, ka viņa nonāks aiz restēm.

Kā zināms, T. Ždanoka bijusi “novērotāja” “referendumā” par Krimas pievienošanu Krievijai un, uzstājoties televīzijā, apgalvojusi, ka šis pasākums ir likumīgs un tiesisks. K. Šadurskis uzskata, ka te jau saskatāms noziegums pret cilvēci un valsti. Iesniegumā Ģenerālprokuratūrai (ĢP) viņš pamato, ka Ukrainā noticis uzbrukums civiliedzīvotājiem, bruņota agresija, iebrukums citas valsts teritorijā, pārkāpjot starptautiskās normas. Latvijas Krimināllikums paredz atbildību par noziegumiem, kas izdarīti pret mieru. ĢP esot jāpārbauda, vai Ždanoka ar savu rīcību nav atbalstījusi karadarbību, pilsoņu karu vai ārvalsts okupāciju Ukrainas Republikā.

Tāpat Šadurskis rosina tiesībsargiem pārbaudīt, vai Ždanoka nav vērsusies pret Latvijas Republikas neatkarību un teritoriālo integritāti. Par to aizdomas rada Ždanokas līdzdalība organizācijas “Sutj vremeņi” saietā Krievijā. Šīs organizācijas mērķis ir Padomju Sociālistisko Republiku Savienības atjaunošana bijušajās robežās. Tātad var secināt, ka šīs organizācijas mērķis ir arī Latvijas neatkarības likvidēšana. Organizācija publiski atbalsta Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī Krimas okupāciju un aneksiju. Organizācijai ir Latvijas nodaļa, kura slavina PSRS, boļševiku ideoloģiju un Josifu Staļinu.

Krimināllikums paredz atbildību par publiskiem aicinājumiem likvidēt Latvijas Republikas neatkarību neatkarīgi no šo publisko aicinājumu sekām. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, bet par darbību, lai panāktu Latvijas neatkarības zaudēšanu, var draudēt piecu gadu cietumsods.

Tieši Ždanokas apcietināšanu arī gribētu panākt K. Šadurskis. “Lieta ir pārāk nopietna, jo ir runa par neatkarības zaudēšanu,” viņš skaidro, “Ždanoka ir pārkāpusi visas robežas.”

Bet vai Eiropas Parlamenta deputātes statuss nepaglābtu T. Ždanoku no kriminālatbildības, ja ĢP vēlētos viņu apsūdzēt? Konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars skaidro, ka eiroparlamentāriešiem ir tāda pati imunitāte kā Saeimas deputātiem, taču tā ir spēkā tikai sesiju laikā. Šobrīd neesot īsti skaidrs, kā šo imunitāti varētu atcelt, ja būtu nepieciešams, jo Latvijā nav bijis attiecīga precedenta. Arī Eiropas Savienības tiesību normas šajos jautājumos ir neskaidras.

Varbūt jāmaina likums, kas ļauj T. Ždanoku, kā arī citus interfrontistus un čekistus ievēlēt Eiroparlamentā? Tam gan K. Šadurskis nepiekrīt: “Jautājums ir, vai šīs personas, ievēlētas Eiroparlamentā, var radīt apdraudējumu visā Eiropā. Un viņu kritiskā masa tomēr nav tik liela, lai šo apdraudējumu radītu. Tāpēc, ja Latvijas lēmums neļaut kandidēt tiktu pārsūdzēts tiesā, Ždanoka, visticamāk, uzvarētu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. KĀPĒC TĀDA ŠŪMĒŠANĀS TIEŠI TAGAD??? CIK noprotu, ja Zdanoka uz Krimu nebūtu braukusi, viņa varētu MIERĪGI un NETRAUCĒTI ATKAL BŪT EP KANDIDĀTU VĒLĒŠANU SARAKSTOS!!! Vai to tikai tagad saredz Kārlis Šadurskis????????? NOŽĒLOJAMI!? VIņA kopš ievēlēsanas EP VISUS šos gadus NE minūti NAV STRĀDĀJUSI LATVIJAS VALSTS LABĀ!?? KURŠ NO VIŅAS IR PRASĪJIS ATSKAITI PAR DARBU EP? LA NAV GADĪJIES LASĪT VIŅAS PADARĪTO PA ŠIEM GADIEM TIEŠI LATVIJAS KĀ VALSTS LABĀ!?? Viņai būs ĻOTI labi ARGUMENTI AIZSTĀVĪBAI un JUMS mute ATKAL paliks vaļā ŠADURSKA KUNGS!!! NU NEVAJAG TO TEĀTRI… Mums KATRU dienu ir vieni vienīgi MELI un teātra uzvedumi dažādās interpretācijās…

 2. Man nesimpatizē Ždanoka. Toties argumenti “…uzbrukums civiliedzīvotājiem, bruņota agresija, iebrukums citas valsts teritorijā, pārkāpjot starptautiskās normas. Latvijas Krimināllikums paredz atbildību par noziegumiem, kas izdarīti pret mieru. ĢP esot jāpārbauda, vai Ždanoka ar savu rīcību nav atbalstījusi karadarbību, pilsoņu karu vai ārvalsts okupāciju…” vairāk attiecas uz Latvijas militārpersonu piedalīšanos NATO operācijās ārvalstīs, kas tiek veiktas bez ANO mandāta. Manuprāt, saeima nevar pieņemt lēmumu, kas ir pretrunā Krimināllikumam- neizņemot attiecīgos pantus no Krimināllikuma. Tā kā iesaku Kārlim pameklēt citu pamatu Ždanokas vajāšanai- viņas darbība ir pietiekami daudzpusīga.

 3. Kāpēc Kārlis klusēja, kad ZZS un Brigmanis ; pati Vienotība un Zaķis piedalījās tāda likuma radīšanā , kurš ļautu interfrontistiem piedalīties Eiropas limeņa vēlēšnās – tagad šumējas, lai atcerētos viņa vārdū listē. Vai te nav lieli meli un pašlabuma meklējumi? Kad varēji, tad nedarīji, tagad vairs nevari un dari jau tikai blaustoties? Kad biji paties?

 4. Jāmaina likumi, kas šobrīd ļauj šādām personām tikt ievēlētām, atrasties valsts pārvaldē un pastāvēt organizācijām, kas apdraud Latvijas valsts pastāvēšanu un teritoriālo integritāti. LKR no ETA un HAMAS pašlaik atšķiras tikai ar to, ka nešauj pa latviešu mājām un iestādēm. Ļautu viņiem vēl lielāku vaļu, atrastos arī pie mums gan tituškas gan draudzīgās kaimiņu valsts tūristi aizsargkrāsas kamzoļos.

 5. paldies, Kārli ! Atbildēt

  Labi, ka mums ir daži polītiķi ar mugurkaulu. Dombrovskis tāds nav. Tādi nebija arī Godmanis un Kalvītis.

 6. Vienīgais kas cīnās, pārejie sēž aizkrāsnē un baidas no tās **.

 7. Atbalstu Šadurski!

 8. Atbalstu Šadurski.

 9. Zdanoka,ir persona bez savas valsts pilsonibas ,ka ebrejiete vina nodod savu tautu,kas no komunistiem ir cietusi,tapat nodod valsti ,kura dzivo ka niere taukos,tikai tapec ko brinities-interfrontiste ir un paliks!

 10. KARŠ?Nogalinās cilvēkus tikai par krievu valodas tiesībām prevalēt ukrainiskā zemē? NECILVĒCĪGI! Kā varēja Ždanoka pārstāvēt Latviju Eiroparlamentā ,ja viņa sākotnēji, ar putām uz lūpām ,bija PRET brīvu Latviju?Atkal un atkal viņa ceļ naidu starp latviešiem,ukraiņiem un krieviem.NAIDA kurinātāja starp tautām! Es par MIERU starp tautām!

 11. Beidzot viens ieraudzija ka Krievijas spiedzene sagatavo augsni Krievus invazijai Latvija.
  cik ilgi var laut darboties pret valsti. Liekas ka mums nekadu dienestu neeksiste.
  Vai ari valts drosibas organi jau paklauti kremlim ?

Draugiem Facebook Twitter Google+