Pasaulē
Eiropa

Zēhofers sola neatkāpties strīdā ar Merkeli par imigrācijas politiku4


Horsts Zēhofers un Angela Merkele
Horsts Zēhofers un Angela Merkele
Foto – AFP/LETA

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers paziņojis, ka neatkāpsies strīdā ar kancleri Angelu Merkeli par Vācijas imigrācijas politiku.
Sestdien laikrakstā “Sueddeutsche Zeitung” publicētā intervijā Zēhofers atkārto savu apņemšanos sākt atraidīt imigrantus pie robežas, ja vien netiks rasts pieņemams risinājums imigrācijas jautājumam.

Pēc viņa teiktā, būtu ārkārtīgi neparasti, ja Merkele izmantotu savu politisko varu, lai uzliktu veto viņa plāniem. “Mēs neļausim tam notikt,” paziņoja Zēhofers.

“Ja ES samits nesniegs efektīvus risinājumus, jau citā ES valstī reģistrētie migranti tiks atraidīti,” sacīja Zēhofers.

Viņš arī norādīja, ka nekad nav izteicies, ka robeža būtu jāslēdz pilnībā.

Merkeles Kristīgo demokrātu savienības (CDU) un tās Bavārijas partneres Kristīgi sociālās savienības (CSU) starpā ir izcēlušās nopietnas domstarpības par robežas slēgšanu nelegālajiem imigrantiem.

Merkeles valdības iekšlietu ministrs un CSU līderis Horsts Zēhofers ir brīdinājis, ka gadījumā, ja Merkele nespēs ar ES partneriem atrast veidu, kā apturēt imigrantu pieplūdumu, viņš atsevišķām patvēruma lūdzēju grupām robežu slēgs.

Pēc Berlīnes aicinājuma Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers ir sasaucis migrācijas politikas jautājumiem veltītu sanāksmi, kas notiks svētdien Briselē un kurā piedalīsies vairākas ES dalībvalstis.

LA.lv