Pasaulē
Eiropa

Zēhofers vēlas “pagaidu vienošanos” par migrantu pārdali0


Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers trešdien paziņojis, ka šonedēļ Helsinkos paredzētās tikšanās laikā ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm centīsies panākt “pagaidu vienošanos” par Vidusjūrā uzņemto nelegālo imigrantu sadalīšanu starp dalībvalstīm.

Šis jautājums ir nopietnu domstarpību cēlonis starp dalībvalstīm.

Iepriekš vairumu no Vidusjūrā uzņemtajiem nelegālajiem imigrantiem uzņēma Itālija, taču jaunā valdība, kuru veido populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S) un labējā partija “Līga”, pieprasa, lai citas ES dalībvalstis uzņemtos taisnīgu daļu šīs nastas.

Zēhofers trešdien atkāpās no idejas noteikt katrai dalībvalstij stingru uzņemamo imigrantu kvotu, atzīstot, ka tas radītu iespaidu par “de facto robežu atvēršanu”.

Tomēr, kā uzsvēra ministrs, neesot nekādu jautājumu par to, ka nelegālie imigranti Vidusjūrā jāglābj no noslīkšanas un jānogādā drošā ostā. Vienlaikus viņš norādīja, ka savu lomu šajās operācijās varētu spēlēt arī Ziemeļāfrikas valstis un ka “tai obligāti nav jābūt Eiropas ostai”.

Zēhofers uzteica Itālijas sniegto atbalstu Lībijas krasta apsardzei, tomēr atzina, ka pašreizējais bruņotais konflikts liedz nelegālos imigrantus sūtīt atpakaļ uz Lībiju.

Saistītie raksti

Ar savām idejām pirms ceturtdien paredzētās ES dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmes Zēhofers dalījās policijas preses konferencē Berlīnē.

Pirmdien Itālijas ārlietu ministrs Enco Moaveri-Milanēzi nāca klajā ar plānu, kas paredz patvēruma pieprasījumu izskatīšanu ārpus ES robežām, pastiprināt cīņu ar cilvēku kontrabandistiem un aktivizēt nelegālo imigrantu repatriāciju, kā arī izveidot “strukturētu” jaunieceļojušo nelegālo imigrantu pārdales mehānismu.

Vācija jau paziņojusi, ka šie pasākumi nesniegs tūlītēju problēmas risinājumu.

LA.lv