×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Žēl lācenītes Mades 


No Līgatnes dabas parka izbēgušo lāceni Madi vakar drošības apsvērumu dēļ nācies nošaut, taču daži mūsu lasītāji ar to nespēj samierināties.


 

 

Edvīns Sproģis Madonas novadā: “Latvijā sēru diena, jo nošauta lācenīte Made. Vai tad nevarēja iemidzināt? Tā likvidēt vienkārši ir noziegums, jo lāči ir aizsargājami dzīvnieki. Vai tas ir kāds brīnums, ka izlauzās no sapuvuša aizsprosta? Tas ir noziegums, ka nošāva lāci.”

Ariadnaja Staprāne Rīgā: “Mana pieredze ir tāda, ka lāči nemaz nav tik agresīvi. Savulaik, kad dzīvojām Jaunbērzē, meža ielokā, mums ap māju staigāja lācene. Reiz kādu vakaru biju aizgājusi pie kaimiņiem pēc piena un atpakaļ bija jānāk gar lielu meliorācijas grāvi. Dzirdēju, ka man kāds uzrūc. Skatos, pāri grāvim lācene atnākusi padzerties. Tomēr nekas slikts nenotika, gāju mierīgi tālāk.”

Fricis Baumanis Kuldīgā: “Lācītei Madei vajadzēja uztaisīt noķeramo būdu – automašīnas furgonu, kurā ielikt rāmīti ar medu. Lācis pat desmit kilometru attālumā var sajust medus smaržu un dotos uz furgonu, kur iekļūtu pa speciāli uztaisītu laipu. Brīdī, kad lācis aiztiek medu, durvīm vajadzētu aizkrist ciet. Tad lāci nevajadzētu šaut nost.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+