×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. februāris, 2018
Drukāt

“Zelta ābeles” mūža balva – grāmatizdevējam Jānim Elksnim (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jānis Elksnis

Grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2017” balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņems grāmatizdevējs Jānis Elksnis, ceturtdien preses konferencē paziņoja balvas organizatori.

Ceturtdien tika paziņoti balvas kandidāti septiņās kategorijās. Nominācijā “Gada dzejas grāmata” nominēta Andra Ogriņa “Debesu putni”, dažādu autoru kolektīva grāmata “12 dzejnieki no Krievijas”, Imanta Ziedoņa grāmatas “1001.st Blackish-Blue Night” un “Es saskaitīju un nonācu pie Viena”, kā arī Ķīnas dzejnieka Džidi Madja tulkotā dzejas grāmata “Mana ciema dievi”.

Balvai “Zelta ābele 2017” nominēti arī prozas un dokumentālās prozas darbi – Noras Ikstenas un Vilipsona “Ārprāta piedzīvojumi”, Ziedoņa dienasgrāmata “No patikšanas uz patikšanu”, Johannas Sinisalo “Saules kodols”, Adas Tisenkopfas “Tartu. Pēterburga. Rīga” un Ausmas Cimdiņas sastādītie Aspazijas “Kopotie raksti, 1.sējums”.

Kategorijā “Zinātniskā literatūra” balvai nominēts Andreasa Knopkena darbs “Vēstules romiešiem skaidrojums, ko Andreass Knopkens ir pierakstījis livoniešiem Rīgā ir draudzes gans”, Ievas Kalniņas sastādītā grāmata “Poētika tuvplānā. Viena dzejoļa analīzes antoloģija”, Valda Segliņa “Hors. Valdnieku dievs” un Gundegas Grīnumas “Viņpus Alpiem: Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni”.

“Mācību literatūras” kategorijā nominēta Gundegas Kampes-Pērsonas grāmata “Latvijas Zīdītāji”, Māra Baltiņa un Inas Druvietes “Ceļavējš cilvēku ciltij. Valoda Sabiedrībā”, kā arī Jāņa Baltvilka darbi “Mazākie klasē” un “Brother Oak, Sister Linden”.

“Uzziņu literatūras” kategorijā par balvu cīnīsies Tāļa Pumpuriņa darbs “Cēsu ģerbonis”, Kristīnes Čakstiņas un Riharda Pētersona “Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni”, Lilijas Limanes “Rokraksti Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā”, Valda Muktupāvela “Tautas mūzikas instrumenti Latvijā” un autoru kolektīva darbs “The Language Situation in Latvia: 2010 – 2015”.

Balvu varētu saņemt arī tādi mākslas izdevumi kā Valentīnas Opolā sastādītā Džovanni Batistas grāmata “Piranēzi. Romas antikvitātes”, vairāku autoru kolektīva darbs “Industriālais romantisms. Beatrises Kārkliņas procelāns”, biedrības “Popper” darbs “Sērija. Popper”, kā arī Andreja Strokina, Māras Brašmanes un Vladimira Svelova kopdarbā veidotās sērijas “Publiskā telpa” grāmatas “Palladium”, “Centrāltirgus” un “Rīgas līcis”.

Tāpat balvai nominētas arī bērnu grāmatas – Ineses Zanderes “Zirgā” un “Puika ar suni”, Veronikas Veldzes “Tiranozauram plānī klājas”, Māra Runguļa “Sikspārnis” un Rūtas Briedes “Kaiju karalienes noslēpums”.

Šogad balvai 43 izdevēji pieteica kopskaitā 107 grāmatas. “Zelta ābele 2017” noslēguma ceremonija notiks 14.martā Lielajā ģildē, kad tiks atzīmēta arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 25 gadu jubileja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Apsveicu un priecāmanies.

Draugiem Facebook Twitter Google+