×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

“Zelta avenes” balvu par sliktāko filmu saņem “Krēslas” sāgas pēdējā filma

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

“Krēslas” sāgas noslēdzošā filma “Rītausma. 2.daļa” (“The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2”) sestdien ieguva “Zelta avenes” balvu kā gada sliktākā filma, bet galvenās lomas atveidotāja Kristena Stjuarte ieguva gada sliktākās aktrises apbalvojumu.

“Rītausma. 2.daļa” saņēma kopumā septiņas “Zelta avenes” balvas.  Teilors Lotners tika atzīts par gada sliktāko otrā plāna aktieri, sliktā režisora balvu saņēma Bils Kondons, bet sliktākā ekrāna pāra balvu ieguva Lotners un viņa 12 gadu vecā ekrāna partnere Makenzija Foja. Tāpat “Krēslas” sāgas pēdējā filma saņēma “Zelta aveni” kā sliktākais filmas turpinājums un sliktākā komanda.

“Zelta avenes” dibinātājs Džons Vilsons “Krēslas” sāgas popularitāti un kases ieņēmumus visā pasaulē skaidroja ar to, ka “40 miljonu meiteņu vietā, kas gājušās šo filmu noskatīties, patiesībā astoņi miljoni meiteņu to ir izdarījušās katra piecas reizes”.

Stjuartei gada sliktākās aktrises tituls piešķirts gan par darbu “Rītausma. 2.daļa”, gan par lomu filmā “Sniegbaltīte un  mednieks” (“Snow White and the Huntsman”).

Vilsons norādīja, ka Stjuarte “Krēslas” sāgas piecās filmās “noteica pastāvīgu emocionālās akmeņainības standartu”. “Kristenai Stjuartei tik ļoti trūkst emociju, ka viņa varētu arī būt ķieģeļu siena,” atzna balvas dibinātājs.

Pagājušo gadu rekordu sasniedza Holivudas filma “Džeks un Džila” (“Jack and Jill”), kurā abas galvenās lomas tēlo komiķis Adams Sandlers, kas visā balvas pastāvēšanas vēsturē bija pirmā filma, kas saņēmusi apbalvojumu visās kategorijās.

Arī šogad Sandlers bez  balvas par sliktākajiem sasniegumiem kinomākslā nepalika un saņēma sliktākā aktiera apbalvojumu par darbu filmā “Svētdienas tētuks” (“That’s My Boy”).  Filma saņēma arī sliktākā scenārija balvu.

Savukārt sliktākās otrā plāna aktrises balvu ieguva dziedātāja Rianna par lomu filmā “Karakuģis” (“Battleship”).

“Zelta avenes” ieguvēji tradicionāli tiek nosaukti dienu pirms Amerikas Kinoakadēmijas balvas “Oskars” pasniegšanas ceremonijas.

“Zelta avene” tiek pasniegta kopš 1980.gada. Uzvarētājs tika noteikts, izsūtot elektroniskās aptaujas anketas respondentiem visā ASV štatos un citās valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+