×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

“Zelta kalni Latvijai nav atnesti”. Sabiedrībā zināmi cilvēki vērtē 10 gadus ES (24)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Raimonds Pauls, 
komponists, bijušais kultūras ministrs:
 “Ir vairāk nekā skaidrs – nekādus zelta kalnus ES Latvijai nav nesusi. Iespējams, arī paši esam daļēji vainīgi, jo nemākam savest kārtībā savu ekonomiku. Kultūrai turpina trūkt naudas. Aizvien ir nožēlojamas algas kultūras darbiniekiem. Personīgi esmu ieinteresēts, lai Rīgā būtu normāla koncertzāle, taču tās aizvien nav. Paldies Dievam, kaut kas atzīstams ir izdarīts Rēzeknē un Cēsīs. Jauna koncertzāle top arī Liepājā. Kaut kas jau uz priekšu virzās, taču lielākā problēma ir, ka talantīgākie cilvēki vienkārši no Latvijas aizbrauc. Tai pat laikā pamazām jau kultūra turpina dzīvot. Kas attiecas uz ES līdzekļiem, diskutabls ir jautājums, vai tie tiek pareizi izlietoti. Būtu jāvērtē, cik daudz no tā iegūst kultūra, un vai netiek pārmērīgi daudz atvēlēts ierēdņu uzturēšanai.”

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Maira Dzelzkalēja, 
Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece:
 “Lauksaimniecības sektors ir audzis gan augkopībā, gan lopkopībā. Šobrīd galvenajās pārtikas grupās spējam saražot vairāk un esam iekarojuši eksporta tirgus. Mazinājies tādu saimniecību skaits, kuras ražo pašpatēriņam vai nelielā apjomā tirgum. Latvijas lauki ir kļuvuši tukšāki. Lauksaimniecība ir kļuvusi profesionālāka, tā prasa lielas zināšanas, spēju pielāgoties un lielāku uzdrīkstēšanos. Politisko izmaiņu procesi bieži tiek īstenoti ārpus Latvijas atbilstoši valstu vairākuma interesēm, dažkārt tie atbilst Latvijas vajadzībām, citkārt tie neveicina ražošanu. Toties kopējie resursi, kas ieplūst Latvijas laukos, ir daudz lielāki. Ir sektori, kas spējuši veiksmīgāk pielāgoties ES tirgum, piemēram, graudkopība un piena sektors, un ir tādi, kuriem klājies grūtāk, piemēram, cūkkopībai un putnkopībai. Zemniekiem bijusi iespēja izmantot dažādos ES atbalsta instrumentus. Vienlaikus nācies aktīvi sekot līdzi politiskajām norisēm, jo cerība, ka ES lauksaimniecības politika dos stabilitāti, diemžēl praksē nepierādījās.”

 

Foto - LETAFoto - LETA

Līga Meņģelsone, 
Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāl­direktore:
 “Latvija ir kļuvusi par atvērtu ekonomiku un ir palielinājusi savu tirdzniecību ar ES valstīm. Eksports audzis 3,2 reizes, kas neapšaubāmi liecina par mūsu uzņēmēju konkurētspēju. Kopumā uzkrātās ārvalstu tiešās investīcijas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālā ir augušas gandrīz trīs reizes. Būtiski pieaugusi arī uzņēmējdarbības aktivitāte. Komercsabiedrību skaits pieaudzis par 60%, individuālo komersantu kļuvis par 61% vairāk. Diemžēl jāsecina, ka šai laikā par 22% samazinājies inovāciju jomā aktīvo uzņēmumu skaits. Latvijas konkurētspējas paaugstināšanai un labi apmaksātu darba vietu radīšanai priekšā vēl daudz izaicinājumu.”

 

 

 

Abeltina_2Ariadna Ābeltiņa, 
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības ārējo sakaru koordinētāja:
 “Ir bijuši gan sarūgtinājumi un kļūdas, gan zaudējumi – krīze, migrācija, bezdarbs, nabadzība. Bet ir lietas, ko nevar pilnībā prognozēt, bet var novērst un uzlabot, un ne jau ES ir visu likstu vaininiece. Latvijas arodbiedrības ir kļuvušas starptautiski atpazīstamākas, eksperti darbojas nozīmīgās darba grupās ES un citās starptautiskās institūcijās. Tām ir līdzvērtīga iespēja piedalīties lēmumu pieņemšanā ES līmenī, ES projektos, saņemt finansējumu kapacitātes stiprināšanai, veidot apmācību programmas, uzlabot pārrobežu sadarbības iespējas. Diemžēl ES fondu apgūšanā jāsastopas arī ar nežēlīgu birokrātiju. Ieguvums ir arī mobilitāte, brīva pārvietošanās, iespēja studēt ārzemēs, valodu apgūšana, iespēja starptautiskajās institūcijās paust viedokli latviešu valodā, prezentēt valodu, kultūru un tradīcijas. Atzīstami vērtējams arī vienotais tirgus un valūta, kā arī starptautiskā atbalsta saņemšanas iespējas. Diemžēl migrācija un ar to saistītais biedru skaita samazinājums ir izaicinājums arodbiedrībām.”

 

Uzziņa


Rīt aprit desmit gadi kopš Latvijas iestāšanās ES.

Tautas nobalsošana par Latvijas dalību ES notika 2003. gada 20. septembrī, kad atbalstu šai iniciatīvai deva 66,97% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Cien. LAPIŅA kungs! PALDIES PAR SKAIDROJUMU attiecibā uz MAESTRO lomu TP “lokomotīves” statusā! MŪS TIEŠĀM šis noziedzīgais “grupējums” noveda bezdibeņa malā…

 2. pinas ar antonoviem, labāk turēt muti

 3. Man liekas, tas, ka interneta komentāri par jebkuru tēmu ir pārspīlēti negatīvi bieži, ir saistīts ar interneta terapeitisko lomu depresīvu cilvēku dzīvē. Viņi izšauj komentāros savas negācijas un, iespējams, paliek vieglāk uz brīdi.Patiesībā liela daļa cilvēku nemaz tik negatīvi nedomā, vismaz tie, kam ir darbs.

 4. Visa un visu gaušanās Atbildēt

  ir TIKAI par naudu! Žēl, ka jau trešo desmitgadi padomijas morāli degradētie cilvēki vēl nesaprot, ka viss atkarīgs tikai no pašiem…Mūziķiem nebija jāiet politikā tikai tāpēc, lai saņemtu labas algas, jo labuma no viņiem nav nekāda. Paskatāmies uz Poliju! Tur krīzes vispār nebija, valsts zeļ un plaukst, par ES naudu sacelti brīnumskaisti projekti, kas darbojas savai valstij, visa Polija uzkopta, skaista, mīlēta un progresējoša lieliem soļiem.Mēs JOPROJĀM risinām pamatnācijas – krievu-ēbreju Krievijas ielikteņu izlēcienus… Laikam taču tāpēc, lai pievērtu acis uz nopietnām lietām, kas strauji prasa izmaiņas? Tagad sākam NEO epopeju? Sēdināt vai nesēdināt? Ja nesēdināsim, tad jāsēž būtu citiem…Bet tā taču nebūs, jo vara un nauda ir tieši šo CITU rokās! Acis no zemes pacelt nespējam, strīdāmies, kliedzam, konfliktējam, nevienu zagli notvēruši neesam u.t.t. KURP EJI, LATVIJA? Vai ar NATO un ES piederību vien var dzīvot?

 5. Skaidras kundze! R. Paula kunga talantu un neizsīkstošās darbaspējas mūzikas laukā nekad neesmu apšaubijis. Nenosodiju arī tad (Latvijas ceļa valdīšanas laikā), kad R. Pauls pateica: “Man ar jums kungi nav pa ceļam!” Aizgāja no politikas, bet gan par to, ka godātais komponists kļuva par Tautas partijas tā saucamo “lokomotīvi” vēlētāju apmuļķošanai. Tieši šī partija ar nolūku vai netieši noveda valsti līdz bankrota slieksnim.

 6. Vainas ir divas – viena jau aprakstīta Bībelē, kad Mozus savu tautu veda uz apsolīto zemi 40 gadus, lai nomainītos divas paaudzes un verdziskums izzustu un nāktu sapratne, ka pašam ir jāpiespiež sevi strādāt. Otra ir nespēja sev izraudzīties vadoņus un pašizlīdušie ir vairāk aresta vērti par tukšo solīšanu pie krusta un gāzi grīdā… Jāskata ir darbi valsts un tautas labā un nevis jākrīt uz lietoto pamperu reklāmām – i balsoji, i dabūji lietotu pamperi ( jā rupji, bet smirdīgi gan – tas ko pats gribēji…un nesaki ka nezināji – paosti ).

 7. Vai tiešām kāds nopietni domā, ka apkampieni ar Krieviju būtu Latvijai bijuši labāki. Ja, ES prasa zināmus upurus no dalībvalstīm, mazajām un jaunajām pielāgošanās un adaptācija dažbrīd var būt arī ir sāpīga, bet daudz kas no tā rodas pašu neizpratnes un stulbuma dēl, kā arī iedzimtā latviešu iztapīguma dēļ. Bet vai Krievijas apkampieni Latvijai būtu par brīvu? Vai nebūtu politisku prasību? Bezvīzu režims, otra valsts valoda, utt. Ekonomiskas šantažas? Vai mūsu pašmāju rusofīli savā latviešu iztapībā nebūtu bez ziepēm jau dziļi ielīduši siltā tumšā vietā austrumzemes bonzām? Jau šobrīd tādu netrūkst gan politiķu, gan kultūrtrēģeru, gan žurnalistu saimē. Un kas tad notiks šobrīd, kad Krievijas kultūrpolitikas kancepcijā ierakstīts, ka Krievija nav Eiropa?

 8. AizmirsāT par izglītību.Eiropas fondi izniekoti arī dažādiem muļķīgiem projektiem – piemēram, skolotāju pakāpes, karjeras izglītība, kur kursos lektors lasa materiālus no ekrāna un saņem algu, auditorija žāvājas un ieliek ķeksīti.Eiropas finansētie tālākizglītības kursi – naudas atmazgāšana , zemē nomesti līdzekļi.

 9. LAPIŅA KUNGS!!! Cienu un esmu bijusi vienisprātis ar Jūsu komentāriem, bet šoreiz manā skatījumā galīgai garām!???????? 1) abi komponisti – Kalniņš un Pauls – ir katrs savā ŽANRĀ rakstošais meistars, ko ZIN katrs mūzikas skolas, mūzikas vidusskolas audzēknis un LMA students!? 2)abi bijuši ievēlēti SAEIMĀ un alga nav bijusi maza!? BET tautā iemīļotais RAIMONS PAULS savu naudiņu VIENMĒR IR NOPELNĪJIS AR KONCERTIEM, KUROS PATS ŅEMIS TIEŠU DALĪBU!!! SAEIMAS “SILE” TĀDUS IENĀKUMUS KĀ KONCERTOS, VISMAZ VIŅAM NEBIJA UN NAV SPĒJĪGI SAMAKSĀT… IMANTS KALNIŅŠ IR PAVISAM CITA “OPERA” , JO VIŅŠ VAIRS NAV REGULĀRI KONCERTĒJOŠS MĀKSLINIEKS!!! Kāda JĒGA PAULA kungam kāpt SAEIMAS tribīnē, ja viņa domas un idejas nelasa, neuzklausa, NESADZIRD no dotajām intervijām?????????? CIK GAN TO NAV BIJIS!!!! KRĀJU PAR ABIEM MATERIĀLUS UN man to mājās ir katram prāva kaudzīte, jo to prasa mana profesija – varu savai auditorijai parādīt visu no pirmsākumiem !??? LŪDZU NASALĪDZINĀSIM ŠOS DIVUS TIK DAŽĀDOS CILVĒKUS PILNĪGI VISĀS JOMĀS, kur ir vēl viens aspekts – ĢIMENES DZĪVES IZPRATNE!? TĀS NOZĪME KATRAM NO VIŅIEM ĻOTI ATŠĶIRĪGA???!!! ( Tā gan nebija mana doma AKCEPTĒT, bet ja Liepiņa kungs abus met par vienu kārti, negribu klusēt !!!). VARAM DZĪVOT UN PRIECĀTIES, KA MĒS ESAM R.PAULA LAIKA BIEDRI, JO VIŅŠ IR SAVĀ VIETĀ!!! Galva 100% valda par klavierēm, uzrakstitās melodijas “GREZNO sarežģīti ritmi un instrumentālās apdares, pirksti kā jauneklim “DEJO” pa klaviatūru… SAKIET – KO MĒS V Ē L GRIBAM NO MAESRO???

 10. Es gan esmu laimīgs cilvēks, man patīk gan ES, gan NATO. Žēl, ka tik daudz rūgumpodu, visi gaida zelta kalnus, bet grib slaistīties darba laikā un saņemt naudu aploksnēs. Pusaudžu gadi Latvijai garām, bet domāšana gan ne.

 11. mums,pensionariem,ES neko labu nav nesusii!dzive ar vien paliek dargaka!driz par pensijam zales nevares iegadaties!arstniecibas pakalpojumi nav prieks mums,tapat zobarstniecibas pakalpojumi!liekas ka bagatie no ES ir guvusi visvairak!cenas pat parspej ES!taka nevaram priecaties par tiem 10 gadiem!

 12. ja zog miljardiem āa parekss u.c. paula bankas, kur tur zeltam rasties

 13. quo vadis,Latvia? Atbildēt

  ES gan mums daudz palīdzēja ! Kaut ar dažādu fondu miljardiem,kurus,tiesa gan,daudz arī ”izšeftēja”.Arī brīvā darbaspēka kustība,kas ļoti daudziem banku nožņaugtajiem bija glābiņš. ……Un ja vēl pirmajā LR pastāvēšanas desmitgadē(un arī vēl tagad) pie bļodas esošie un tuvu stāvošie nebūtu izzaguši un izlaupījuši !.!………Kur tad mums radās tie miljonāru bari?!?!

 14. Kāpēc uzziņā raksta “… atbalstu DEVA…, ja var vienkārši un skaidri LATVISKI …šo iniciatīvu atbalstīja…?!

 15. Kamēr valdībā sēdēs pašlabuma tīkotāji un tādu ir 95 % tikmēr nekas nemainīsies. Vai nu, tauta uz priekšu, ķeramies pie radikālākām metodēm. Manuprāt gaidāmais skolotāju streiks ir smiešanās par mums pašiem, cienījamie kolēģi. Ar mutes virināšanu un papīra saukļiem varam stāvēt katrs savā sētā, mūs nesadzirdēs. Ja neko iespaidīgāku nevaram, tad labāk sēžam un klusējam.

 16. Imants Kalniņs, Raimonds Pauls – divi zābaki pāris. Ko labu paveica Pauls – TP lokomotīve, vairākus gadus nosēdēdams Saeimā, ne reizes pat neuzkāpa Saeimas tribīnē. Kalniņs nespēj piedot NA to, ka iepriekšējās velēšanās vuņu neiekļāva deputātu kandidātos, tagad pārmeties Lemberga kompānijā. Abi kungi sēdēja Saeimā tikai deputāta algas dēļ, jo kur atradīsi labāku sili, kur cetutdienās par dažu stundu pasēdēšanu var nopelnīt vairāk par tūkstoti, pārējās dienas pilnīga brīvība.

 17. Raimīt, ko ta` tu neatnesi, tik ilgus gadus bezjēgā tupēdams 100-nieka barā??????! Pats gan, izmantojot tās anštaltes lobija lomu, sagrabies…

 18. Un kuram tad būtu bijuši tie “zelta kalni” jāatnes? Vai ne pašiem ar savu darbu? Pauls kā tipisks sovjets domā, ka viss viņam ir jāiedod! Kā zelta zivtiņai. Nekādi netiekam vaļā no tā, ka valstij viss mums ir jādod, bet pašiem – nekas nav jādara. Bet paši domājam, ka varam nodokļus nemaksāt, shēmot, krāpt, dot un ņemt kukuļus, zagt utt. Lumpeņi paliek lumpeņi. Tie, kuri strādā, izmanto ES fondus un savu prātu, enerģiju arī dzīvo labi. Patīkami skatīties,kā ir atplaukušas Cēsis, Valmiera, Sigulda, arī daļa mazpilsētu utt. Tā kā nevajag te naidu celt. Ja jau tādiem kolorādo kā p., l., k. ,v. u.c. nepatīk Latvijā, tad taču nav šeit jādzīvo. Vajag piespraust kolorādo lenteni un braukt uz savu sapņu zemi. Laimīgu ceļu.

 19. Nožēlojami, ka nekādi netiekam vaļā no padomju sterotipiem – pie visām problēmām valstī vainojam vienīgi ES, Latvijas valdības, Saeimu, tikai ne PAŠI SEVI! Cik labi, ka ir uz ko nogrūst visas vainas! Bet ko tad paši darām valsts labā un vai ar pilnu atdevi darām? Par to neviens žurnālists ne presē, ne TV pat neiepīkstas. Esam tik taisni, kā zirga loks iejūgā. Esot mazas algas, mazas pensijas, mazi pabalsti. Valsts, tie esam mēs paši un kā mēs strādājam, tā arī dzīvojam. Kas tad vainīgs pie tā, ka nedzimst bērni? Pauls arī tikai vienu pēcnācēju sagrabinājis. Vai viņam bija mazi ienākumi? Bet re kā runā, visur vainīgi citi. Esam lieli divkoši, tas nu ir fakts.

 20. !0 gados samazinājies latviešu skaits, pieaudzis(dažādos vaidos) svešo daudzums. Tas ir Kangarvarturu nopelns. Arī Paula.

 21. Raimondam Paulam taisnība Atbildēt

  Ierēdņu uzturēšanai!

Draugiem Facebook Twitter Google+