Ekonomika
Darbs

“Zelta ķivere” tiek diviem labākajiem uzņēmumiem 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras un Valsts darba inspekcijas rīkotā darba aizsardzības labas prakses konkursa galvenā balva “Zelta ķivere”.

Labas prakses balva “Zelta ķivere” šogad pasniegta alus darītavai “Cēsu alus” un biofarmācijas uzņēmumam “AbbVie”, kuri izrādījuši lielākās rūpes par veselīgu darba vidi un strādājošo darba mūža paildzināšanu, aģentūru LETA informēja balvas organizatoru pārstāve Ruta Millere-Celmiņa.

Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis norāda, ka labas prakses balvu šogad saņem uzņēmumi, kas ne tikai izpilda minimālās normatīvajos aktos noteiktās darba aizsardzības prasības, bet arī patiesi rūpējas par veselības veicināšanu darba vietās un darbinieku labsajūtu, kas tieši ietekmē darbinieku darbaspējas un līdz ar to arī uzņēmuma produktivitāti.
Pretendenti tika apbalvoti divās kategorijās – uzņēmumi, kuros strādā līdz 100 darbiniekiem, un uzņēmumi, kuri nodarbina vairāk par 100 cilvēkiem.

Kategorijā uzņēmumiem ar vairāk nekā 100 darbiniekiem uzvarējušais “Cēsu alus” balvu saņēma par specifiskiem pasākumiem, kas īstenoti gados vecākiem uzņēmuma darbiniekiem. Uzņēmums šogad rīkoja īpaši senioriem paredzētas veselīga dzīvesveida nodarbības un meistarklasi. Pasākumu veiksmes pamatā bija personīga attieksme, kā arī senioriem interesanta un piemērota programma.

Papildu ilgtermiņa ieguvums ir arī kolēģu tuvāka iepazīšana, kas palīdz uzturēt vieglāku un mazāk formālu darbinieku savstarpējo komunikāciju, veicot ikdienas pienākumus, skaidro VDI.
Savukārt kategorijā uzņēmumiem, kuros strādā līdz 100 darbiniekiem, balvu ieguvusī kompānija “AbbVie” saviem darbiniekiem piedāvā divas programmas enerģijas atjaunošanai – “”AbbVie” Labsajūtas nedēļa pavasarī” un “”AbbVie” kustībā”. Pirmajā programmā darbiniekiem nedēļas garumā tiek piedāvātas dažādas aktivitātes veselīga dzīvesveida veicināšanai, kam seko 30 dienu izaicinājuma mēnesis. Tā laikā katram darbiniekam kādu kaitīgu ieradumu jāaizstāj ar veselīgu.

Savukārt “”AbbVie kustībā” ir četru nedēļu sacensības, kurās darbinieki izveido komandas un uzskaita ikdienas fiziskās aktivitātes.

Labās prakses konkurss darba aizsardzībā “Zelta ķivere” notiek jau vienpadsmito gadu.

LA.lv