×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

“Zelta Maskai Latvijā” – desmit gadu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 23. oktobrim Latvijā 10. reizi norisināsies festivāls “Zelta Maska Latvijā”, un tā jubilejas afišā atspoguļojas pilns izrāžu spektrs, ar ko festivāls iepriecinājis skatītājus kopš 2006. gada, stāsta rīkotāji.

Programmā atradusies vieta gan labākajiem mūsdienu horeogrāfijas piemēriem, gan leģendāriem uzvedumiem, kas uz visiem laikiem ierakstīti Krievijas drāmas mākslas vēsturē, gan jauno darbiem, kas veidos nākotni, un bezprecedenta autorteātrim – Dmitrija Krimova teātrim, kas labi pazīstams kā Austrumos, tā Rietumos, bet pagaidām vēl nav zināms mūsu skatītājiem, stāsta festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Marina Nasardinova.

13. oktobrī plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies K. Staņiskavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Akadēmiskais muzikālais teātris. Šis talantīgais un ar daudziem apbalvojumiem novērtētais kolektīvs piedāvās Jirži Kiliana viencēliena baletu vakaru – “Mazā nāve”, “Sešas dejas”, “Bezmiegs” un “Vaska spārni”.

Jirži Kiliana viencēliena baletu vakars dod pilnīgu priekšstatu par slavenā baletmeistara rokrakstu, kas, pēc Rūdolfa Nurejeva sacītā, “pārvērš metaforas kustībā”.

14.-15. oktobrī plkst. 19 Dailes teātrī un 17. oktobrī plkst. 19 teātra namā “Jūras vārti” (Ventspils) notiks Maskavas teātra “P.N. Fomenko meistardarbnīca” izrāde “Vilki un avis”.

16. oktobrī plkst. 19 Dailes teātrī un 18. oktobrī plkst. 19 Liepājas teātrī notiks Maskavas Valsts Nācijas teātra izrāde “Zviedru sērkociņš”. Čehova humoristiskie stāsti “Sieva” un “Zviedru sērkociņš” pārgalvīgās un talantīgās komandas kopīgiem spēkiem pārvērtušies detektīvā-farsā. Publika ir ļoti iemīļojusi šo dzīvespriecīgo muzikālo izrādi,.

21.-22. oktobrī plkst. 20 un 23. oktobrī plkst. 20 Starptautiskais izstāžu centrs “Ķīpsala” kļūs pat Maskavas teātra “Drāmas mākslas skola” skatuvi un Rīgas teātra mīļotāji beidzot iepazīs Dmitrija Krimova veikumu – izrādes “Ai. Vēlā mīla” un “Sers Vantess. Donkijs Hots”. Tas ir neatkārtojams autordarbs, ko radījis Krimovs – izcilā režisora Anatolija Efrosa un slavenās kritiķes Nataljas Krimovas dēls.

Festivāla “Zelta Maska Latvijā” galvenie partneri tradicionāli ir kompānija “Severstal” un Rietumu Banka. Festivāls norisinās ar Latvijas Kultūras ministrijas, Krievijas Kultūras ministrijas, Rīgas domes, Liepājas domes, Ventspils domes, Latvijas Kultūrkapitāla fonda, Krievijas Teātra darbinieku savienības, Latvijas Dzelzceļa un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu. Galvenais informatīvais partneris – Pirmais Baltijas kanāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+