×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Zelta medaļa jaunajām tērpu dizainerēm

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

Annija (no labās) un Simona konkursā "EuroSkills" uzšuva skaistu zīda tērpu.

Prestižākais Eiropas jauno profesionāļu meistarības konkurss “EuroSkills 2014” Latvijas labākajiem profesionālo skolu audzēkņiem un absolventiem šoreiz bijis sevišķi veiksmīgs.

Vislabāk konkursā veicās jaunajām tērpu dizainerēm – Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolventei Annijai Kalnbirzei un Ogres tehnikuma absolventei Simonai Zelčai. Meitenes startēja modes tehnoloģiju disciplīnā un, darbojoties komandā, izcīnīja zelta medaļas, kā arī nomināciju “Best of the Nation”, kas nozīmē, ka meitenes bija labākās no Latvijas komandas, kurā kopumā bija 11 jaunie profesionāļi.

Annijai un Simonai, tāpat kā citiem konkursa dalībniekiem, trīs dienu laikā bija jātiek galā ar sarežģītiem uzdevumiem. Viņām 18 stundu laikā, smeļoties iedvesmu no franču dizainera Īva Senlorāna darbiem, pēc augstās modes prasībām bija jāuzmodelē un jāuzšuj zīda kleita oficiālām vakariņām. Simona vairāk nodarbojās ar dizaina izstrādi, bet Annija veica šūšanas darbus. Kaut arī meitenes cerēja būt starp labākajām, uzzinot par uzvaru, tomēr bijušas ļoti pārsteigtas. Annija pēc profesionālās vidusskolas absolvēšanas jau uzsākusi darbu modes dizaineres Natālijas Jansones salonā. Nākotnē meitene cer atvērt savu salonu un domā, ka starptautiskā konkursa uzvarētājas gods palīdzēs veidot karjeru modes biznesā. Piedalīties “EuroSkills” Annija aicināta pēc uzvaras Latvijas līmeņa konkursā “Jaunais profesionālis”, kurā Simona savukārt bija ieguvusi otro vietu. Arī citi Latvijas pārstāvji starptautiskajā konkursā bija vispirms uzvarējuši savas nozares jauno speciālistu konkursā Latvijā.

“EuroSkills 2014” labi veicās arī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma absolventiem pavāram Haraldam Saušam un viesmīlim Mārtiņam Kukojam, Rīgas Amatniecības vidusskolas audzēknei topošajai grafiskajai dizainerei Līvai Trasūnei un Rīgas Tehniskās koledžas absolventam, web lapu dizaineram Artūram Krapānam. Viņi saņēma ekselences medaļas, kas nozīmē, ka jaunieši no iespējamiem 599 punktiem bija ieguvuši vismaz 500. Jāpiebilst, ka 25 valstu kopvērtējumā Latvijai ir devītais labākais komandas sniegums. Vidējais Latvijas pārstāvju punktu skaits ir 504, kas ir virs ekselences līmeņa. Latvijas komanda aiz sevis atstāja Somiju, Franciju, Nīderlandi, Beļģiju, Zviedriju, Igauniju. “EuroSkills” tiek rīkots, lai celtu dažādu profesiju, kā arī profesionālās izglītības prestižu. Šogad konkurss notika Francijas pilsētā Lillē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+