×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Zelta rudens pilnā sparā! Četras skaistas vietas, kur to baudīt

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Zelta rudens baudīšana kļuvusi par Latvijas iedzīvotāju ikgadēju tradīciju, kad teju ikviens nedēļas nogales izvēlas pavadīt pie dabas. Pēdējā laikā piedzīvotā aukstā laika dēļ koku lapas sāk krāsoties straujāk, tādēļ šis ir īstais brīdis, lai apskatītu Latvijas krāšņākās ainavas. Iecienītākais zelta rudens galamērķis tradicionāli ir Sigulda, tomēr transporta krustpunktā esošais tirdzniecības centrs “Origo” iesaka brīvdienu galamērķus dažādot un iepazīt jaunas vietas, kuras rudens izdaiļojis tikpat krāšņi un kuras viegli sasniedzamas gan ar auto, gan ar sabiedrisko transportu.

1. Gaujas ciems (Carnikavas novads)

Iecienītākais zelta rudens vērotāju galamērķis ir Sigulda, tomēr Latvijā ir virkne citu krāšņu pilsētu, uz kurām rīdziniekiem ir vienkārši nokļūt arī ar sabiedrisko transportu no tirdzniecības centra “Origo”. Tikai 40 minūšu attālumā no Rīgas centra atrodas Carnikava, kur piejūras un piekrastes meža ainavās zelta rudens baudāms īpašā greznumā. Garu pastaigu cienītājiem ieteicams doties līdz vilciena pieturai “Gauja”, no kuras viegli nokļūt līdz Gaujas upei, kur tālāk aptuveni 2 km pastaigā gar krastu var nokļūt līdz vietai, kur tā ietek jūrā. Tur paveras brīnišķīgi skati un aktīvās atpūtas cienītājiem pieejamas krāšņas zelta rudens pastaigu vietas.

2. Ogre

45 minūšu attālumā, braucot ar vilcienu no Rīgas atrodas Ogre, kuras krāšņākais lepnums ir dabas parks “Ogres Zilie kalni”. Parka teritorija, kurā senatnē atradies lībiešu pilskalns, rudenī iekrāsojas brīnumskaistās krāsās, kļūstot gan par ogrēniešu, gan pilsētas viesu iemīļotāko atpūtas vietu. Īpaši krāšņs skats paveras no pilskalna – Zilā kalna, kā arī no arkveida tilta pār Ogres upi, kas rudenī top par iecienītāko fotogrāfēšanās vietu.

3. Dobele

Nedaudz tālāk – 1 stundas braucienā no Rīgas atrodas Dobele. Te īpaši rudenīgas noskaņas baudāmas mistiskajā Pokaiņu mežā. Stāvaie pauguri un dziļās ielejas mežā veido gleznainas ainavas, kas rudenī iekrāsojas īpaši krāšņos toņos un ikvienam ļauj izbaudīt Pokaiņu īpašo enerģiju.

4.Cēsis

Cēsis. Te gleznaini skati, kurus veido pilsētas reljefs, kas vijas te augšā, te lejā, paveras ik uz soļa. Cēsu īpaši romantisko rudens noskaņu veido viduslaiku pilsdrupas un pils parks, kurā iespējams sarīkot rudenīgu pikniku, kā arī romantiskie parka tiltiņi un dīķis, kurā var palaimēties ieraudzīt kādu gulbju pāri.

Pēdējā laikā piedzīvotais aukstums nodrošinājis to, ka šobrīd ir īstais laiks krāsainā rudens baudīšanai, atliek vien pienācīgi sagatavoties, izvēlēties galamērķi un doties ceļā. “Steidzot baudīt zelta rudeni, svarīgi, lai līdzi būtu paņemts viss nepieciešamais, tomēr, ja mājas kas aizmirsies, to ātri un ērti var iegādāties arī pa ceļam uz izvēlēto brīvdienu galamērķi. Lai palīdzētu ikvienam pienācīgi sagatavoties zelta rudens baudīšanai, t/c “Origo” ir izveidojis sarakstu ar lietām, kuras jāatceras paņemt līdzi, rudenī dodoties iepazīt krāšņo Latviju.

5 noderīgas lietas rudens pastaigām dabā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+