×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

“Zelta Viktorija” Baltijas valstīm

Viktorija_zelta

Miroslav Klose, former forward of the German national football team and member of the 2014 FIFA Football World Cup German winning squad, is pictured after he was given the "Goldene Victoria" (Golden Victoria) trophy during an awarding ceremony on September 11, 2014 at the Foreign Ministry in Berlin. Klose, who is of Polish origin, was given the "Goldene Victoria" prize for integration.

Šodien Baltijas valstu prezidenti Berlīnē saņems Vācijas preses izdevēju savienības augstāko apbalvojumu “Zelta Viktorija” kategorijā “Gada eiropieši”. Vācu preses izdevēji šādi vēlas izcelt Baltijas valstu iedvesmojošos sasniegumus.

Balvu Berlīnē “Izdevēju naktī” šodien saņems Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Uzrunā balvas saņemšanas ceremonijā A. Bērziņš vēlas uzsvērt, ka šī augstā atzinība un augstais novērtējums Baltijas valstīm nāk īstajā laikā, jo ir tiešs atgādinājums Eiropai un pasaulei par baltiešiem. “Zīmīgi, ka šī balva tiek pasniegta laikā, kad aprit 25 gadi kopš “Baltijas ceļa”, pirmajām brīvajām vēlēšanām Polijā un Berlīnes mūra krišanas,” sacīja Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. Katrs Baltijas valstu līderis saņems savai valstij paredzēto balvas eksemplāru. Plānots, ka drīz pēc balvas saņemšanas tā tiks izstādīta publiskai apskatei Latvijā, taču pagaidām konkrēta vieta nav zināma. L. Krapāne pieļāva arī iespēju, ka balva varētu ceļot pa Latviju.

“Zelta Viktorija” ir Vācijas preses izdevēju savienības augstākais apbalvojums. Savienība apvieno lielāko daļu Vācijas preses izdevēju, starp kuriem ir arī daudzi ietekmīgi Vācijas mediju koncerni. “Zelta Viktoriju” katru gadu pasniedz par Eiropas ideju, gada uzņēmējam, par integrācijas procesu veicināšanu, kā arī par mūža ieguldījumu. Pērn “Zelta Viktoriju” par Eiropas ideju saņēmis aviācijas koncerns “Airbus”, iepriekš – Īrijas premjers Enda Kenijs, tagadējais ES Padomes priekšsēdētājs, bijušais Polijas premjers Donalds Tusks un arī bijušais Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barozu. Vācijas preses izdevēji vēlas apbalvot Baltijas valstis, lai izceltu Baltijas valstu sasniegumus, to tautu miermīlīgo un uz Eiropu vērsto akciju – “Baltijas ceļu”. “Vēl šobaltdien nevardarbīgais igauņu, latviešu un lietuviešu protests pret okupāciju, par brīvību un neatkarību ir piemērs visai Eiropai,” uzsvērts “Izdevēju nakts” brošūrā. Tajā norādīts, ka pēc neatkarības atgūšana visas trīs Baltijas valstis konsekventi strādājušas, lai iestātos ES. Pēc vācu preses izdevēju domām, Baltijas valstis ir arī ekonomisks ES veiksmes stāsts – visas trīs valstis spējušas pārvarēt finanšu krīzi ar apdomīgiem lēmumiem. Igaunija un Latvija ir ieviesušas eiro, bet Lietuvai tas stāv priekšā. Vācijas preses izdevēju savienības preses pārstāvis Pēters Klockis norāda, ka balvas saņēmēji tiek izvēlēti, lai kalpotu par piemēru, un tiem pēc balvas saņemšanas Vācijas mediji pievērš pastiprinātu uzmanību. Tātad Latvijas ieguvums varētu būt arī pozitīva publicitāte.

Pirms balvas pasniegšanas Baltijas valstu prezidentiem paredzētas pusdienas ar Vācijas prezidentu Joahimu Gauku, kurš arī ir saņēmis “Zelta Viktoriju” 2010. gadā par mūža ieguldījumu. Ar J. Gauku tiks pārrunāti ne tikai jautājumi, kas saistīti ar balvu, bet arī aktuālā politiskā un drošības situācija Eiropā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+