×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Latvijas hokejā jubilejas sezona

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas hokeja čempionāta jubilejas 80. sezonā zelta medaļām publiski pieteikušās divas komandas, bet vēl divas klusībā tīko pavasarī smaidīt visplatāk.
Virslīgas čempionātā, kas sākās iepriekšējās nedēļas beigās, tāpat kā gadu iepriekš piedalās septiņas komandas – “Mogo”, “Kurbads”, HK “Liepāja”, “Zemgale/LLU”, “Prizma”, “HASC/Tukums” un HS “Rīga”. Pirms sezonas sākuma divas no tām par savu mērķi nosauca zelta medaļas. Visupirms “Mogo” – komanda, kas tika dibināta pērnvasar vasarā un ar pirmo piegājienu kļuva par čempionvienību. Šoruden to gaida starts Kontinentālā kausa izcīņā, kur uzdevums ir pārvarēt pirmo kārtu. Tāpat uz titulu tēmē Jelgavas “Zemgale/LLU”, kas iepriekšējā sezonā finišēja ceturtajā vietā un vasarā par galveno treneri uzaicināja Aigaru Ciprusu. “Kurbads”, zaudējis divos finālos pēc kārtas, šo čempionātu sagaidīja ar mazāku budžetu un ambīcijām, tiesa, komandas sastāvā atrodami vairāki pazīstami hokejisti ar Juri Štālu priekšgalā. Galvenā trenera amatā pirmo pieredzi apgūst “Kurbada” līdzšinējais uzbrucējs Pēteris Ostašovs.
Savukārt HK “Liepāja” mērķis ir pakāpties solīti augstāk, nekā viņi spēja pavasarī, izcīnot bronzas medaļas. Tātad – iekļūt finālā, un tur jau nespēlēs, lai zaudētu. Iepriekšējā sezonā liepājniekus finansiāli stutēja Latvijas Hokeja federācija (LHF), bet tagad viņi esot nostājušies uz savām kājām, saglabājot līdzšinējo budžeta apmēru – apmēram 150 tūkstošus eiro.
Klubs “HASC” no Jūrmalas pārcēlies uz Tukumu, jo kūrortpilsētas vadītāji neesot izrādījuši nekādu vēlmi palīdzēt, atsacījušies pat sešas nūjas nopirkt, kas bija nepieciešamas Latvijas ziemas olimpiādē. Tādēļ kluba vadītājs Georgs Fedosejevs meklējis atsaucīgākus partnerus un atradis tos Tukumā. Komandas galvenais treneris ir soms Vesa Surenkins, kurš pirms 11 gadiem vadīja “Liepājas metalurgu”, pēcāk izklaiņojās pa visdažādākajām pasaules malām, sākot ar Krieviju un beidzot ar Tunisiju, bet nu atkal nonācis Latvijā.
Virslīgu atstājusi Ogres komanda, bet “Prizma” un “Rīga”, kas līdz šim spēlēja kopā, atdalījušās un tagad iet katra savu ceļu. “Desmit gadu sadarbība bija produktīva, taču šogad izveidojām savu komandu, jo daudziem hokeja skolas audzēkņiem 11. klasē nav kur spēlēt – vai nu jābrauc prom no Latvijas, vai arī jābeidz karjera,” tā lēmumu atdalīties skaidro HS “Rīga” direktors Kārlis Vents, piebilstot, ka trenera Leonīda Beresņeva vadībā pakāpeniski tiks audzināti jauno spēlētāju muskuļi un ambīcijas.
Latvijā sezonu iesākuši vairāki diezgan augstas klases hokejisti, kuri cer atrast darbu ārzemēs, – “Prizmas” sastāvā pieteikts Roberts Jekimovs, Artūrs Salija un Georgs Golovkovs. Iespējama arī Jāņa Sprukta parādīšanās. “Kurbada” aizsardzību pagaidām stiprina Atvars Tribuncovs, kurš varētu arī palikt līdz sezonas beigām, bet pie HS “Rīga” formu uztur Edmunds Augstkalns.
Komandas izspēlēs piecu apļu turnīru, katrai aizvadot 30 mačus. Iepriekšējais čempionāts sākās ar LHF paziņojumu, ka trīs labākās komandas sadalīs balvu fondu 70 tūkstošus eiro. Latvijas klubiem tas bija gana labs atspaids. Šosezon par prēmijām vēl nav skaidrības, taču federācija centīšoties sameklēt naudu. Gaidāmi vairāki interesanti jaunumi, precīzāk sakot – tradīciju atjaunošana. Notiks Latvijas kausa izcīņa, kurā piedalīsies 14 komandas un kuras uzvarētājs finālmačā “Arēnā Rīga” kļūs zināms 4. februārī, kā arī zvaigžņu spēle. LHF lepojas, ka bērnu un jaunatnes čempionātā nu ir turnīri visiem gadagājumiem – no U-9 līdz U-14. Tas esot kā visās lielvalstīs. Jācer, ka pārskatāmā nākotnē arī U-18 grupā būs izaugsmi veicinošs čempionāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+