Zeltracis no Dobeles 0

Artūrs Plēsnieks sestdien Igaunijas galvaspilsētā Tallinā kļuva par Eiropas čempionu svarcelšanā U-23 vecuma grupā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, divcīņas summā paceļot 396 kg.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Plēsnieka treneris Eduards Andruškevičs pirms došanās uz Tallinu lēsa, ka zelta medaļai divcīņā vajadzētu pietikt ar 175 kilogramiem raušanā un 215 kg grūšanā. Pirmajā vingrinājumā Artūrs trenera prognozi attaisnoja simtprocentīgi, bet otrajā, uzgrūžot 221 kg, to pārsniedza par sešiem kilogramiem. Tomēr zelts tik viegli rokā nedevās. Abos vingrinājumos viņš saņēma tikai pa mazajai sudraba medaļai, jo Nikolajs Vasiļjevs no Krievijas raušanā pacēla 178 kg, savukārt polis Arkadiušs Mihaļskis uzgrūda tikpat, cik Plēsnieks, taču paša svars izrādījās mazāks nekā latvietim. Artūram par laimi, abiem viņa sāncenšiem sliktāk veicās otrajā vingrinājumā, un divcīņas summā Plēsnieks tos pārspēja itin pārliecinoši.

Dobelē dzimušajam un par svarcēlāju izaugušajam Artūram Plēsniekam šī medaļa nav pirmā – goda pjedestālā viņš regulāri uzkāpj jau piekto gadu pēc kārtas. 2010. gadā Plēsnieks kļuva par pasaules junioru čempionu (385 kg) un nākamajā gadā šajā vecuma grupā uzvarēja arī Eiropas čempionātā (372 kg). Trīs reizes viņš izcīnījis arī sudraba medaļu. Pērnvasar Artūrs debitēja olimpiskajās spēlēs un Londonā ar 390 kilogramiem (175+215) ieņēma septīto vietu, tāpat arī šovasar pasaules universiādē Kazaņā, kur divcīņā pacēla tikai 375 kg (170+205), jo sastieptie vēdera muskuļi kopš pavasara neļāva trenēties ar pilnu slodzi. Aprīlī viņš Albānijā ceturto reizi piedalījās Eiropas pieaugušo čempionātā un izcīnīja ceturto vietu ar jaunu Latvijas rekordu – 397 kilogrami (175+222). Tallinā līdz tā labošanai pietrūka pavisam maz, taču svarcēlāju sezona vēl nav beigusies – no 16. līdz 27. oktobrim Polijas pilsētā Vroclavā notiks pasaules čempionāts.