×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

Latvijas pārstāvim zelts informātikas olimpiādē (1)

Foto - Valsts kancelejaFoto - Valsts kanceleja

Pagājušajā gadā talantīgais Aleksejs Popovs no toreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas saņēma Ministru kabineta diplomu par iegūto 2. vietu starptautiskajā informātikas olimpiādē Taipejā Taivānā. Šogad izcīnīts zelts.

Kamēr Latvijas sportisti olimpiskajās spēlēs joprojām ir bez medaļām, mūsu valsts pārstāvis Aleksejs Popovs ieguvis zelta godalgu Vispasaules informātikas olimpiādē. Pasākumā, kas notika Krievijas pilsētā Kazaņā, piedalījās 308 programmētāji no 80 valstīm.

Aleksejs šogad absolvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāziju. Turpmāk viņš datorzinātni studēs Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) – Masačūsetsas Tehnoloģiju universitātē, kas ir viena no prestižākajām augstskolām pasaulē. Tāpēc no Krievijas Aleksejs uzreiz devās uz ASV.

Vispasaules informātikas olimpiādē Aleksejs piedalījās jau sesto reizi un iepriekš trīs reizes bija mājās pārvedis bronzu un vienreiz sudrabu. Savas prasmes programmēšanā Aleksejs ir parādījis arī ārpus olimpiādēm. Pirms diviem gadiem viņš pārveidoja populāro mācību portālu “E-klase” tā, lai lietotājiem nebūtu jāskatās uz reklāmām, un nosauca to par “Skaisto klasi”. Portāla pārstāvji bija ļoti sašutuši un panāca, lai Aleksejs publiskajā telpā neizplata šādu portāla uzlabojumu.

Jāpiebilst, ka Aleksejs piedalījies arī matemātikas starptautiskajās olimpiādēs un šogad ieguva tajā atzinību.

Šogad Informātikas olimpiādes dalībniekiem bija jāizpilda seši sarežģīti uzdevumi, taču Aleksejs visu olimpiādes norisi aizvadīja stabili, neradot šaubas par savu rezultātu, informēja Latvijas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas ģenerāldirektors Andris Melnūdris.

Labi olimpiādē veicās arī citam Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēnam Ingum Jānim Pretkalniņam, kurš izcīnīja bronzas godalgu. Viņš olimpiādē piedalījās trešo reizi, bet šī ir viņa pirmā medaļa.

Pārējie komandas dalībnieki – Rīgas 89. vidusskolas skolnieks Aleksandrs Zajakins un ISMA vidusskolas “PREMJERS” skolnieks Daniels Keziks olimpiādē piedalījās pirmoreiz un godalgas pagaidām neieguva.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā tik turpināt!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+