×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
19. decembris, 2016
Drukāt

Zelts, sudrabs, bronza – jauna izstāde “Rietumu bankas” galerijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rietumu Bankas galerijā ir atklāta jauna izstāde – juveliera Sergeja Marinaki, mākslinieces Irinas Pomjanskas un fotogrāfa Raimonda Kļaviņa kopdarbs, kas veltīta studijas “Artmars” 15 gadu jubilejai, LA.lv pastāstīja galerijā.

Projekta juvelierizstrādājumu daļu veido vairākas kolekcijas. Viena no tām ir “Gloria”, kas ir saņēmusi Krievijā iznākošā žurnāla “Juveļirnij mir” diplomu. Jau pēc balvas saņemšanas tā tika papildināta ar jauniem darbiem – no sudraba, bronzas un pusdārgakmeņiem veidotām variācijām.

Sanktpēterburgā notikušās daiļrades skates balvu ir ieguvusi vēl kāda kolekcija – garnitūra “Suši geišai” (sudrabs, koks). Garnitūra “SanLorenzo” (sudrabs, venges koks) savulaik bija aplūkojama Dekoratīvās un lietišķās mākslas muzejā Rīgā. Izstādi papildina arī daži kolekcijas “Improvizācija” (sudrabs, bronza, juvelierakmeņi) un “Gala” darbi, kā arī “Artmars” daiļrades jaunā virziena piemēri.

Dizainera un juveliera Sergeja Marinaki daiļradē dominē sudraba apstrādes autorpaņēmieni. Izstādē redzamās Irinas Pomjanskas instalācijas ir reljefas stājkompozījas jeb kolāžas. To pamatkrāsas – zelts, sudrabs un patinēta bronza – saskaņojas ar juvelierdarbu kolekciju.

Kas vieno Sergeja Marinaki darbus, Irīnas Pomjanskas instalācijas un Raimonda Kļaviņa fotogrāfijas?

“Visticamāk – tā ir virsmas tekstūrai un reljefam, ēnas un gaismas spēlēm veltītā uzmanība, līdzsvara meklējumi starp improvizāciju un ieplānotu rezultātu. Iespējams, arī juveliera, fotogrāfa un mākslinieces fiksēto nejaušo, neatkārtojamo procesu pētīšana. Tā ir prasme apturēt mirkli… Izstādes juvelierdarbu daļa ir kā atgriešanās nesenā pagātnē – Sergeja iepriekšējiem projektiem veidotie darbi līdzās absolūti jauniem, tikko tapušiem. Raimonda Kļaviņa fotogrāfijas ir veidotas īpaši šai izstādei. Savukārt mūsu kopīgā portfolio retrospekcija tiek rādīta uz ekrāna. Mani darbi, manas instalācijas ir mīlestības pret glezniecību, mākslas tekstilu un skulptūru rezultāts. Gribēju tās uzmanīgi ievietot interjerā,” skaidro Irīna Pomjanska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+