×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Zelts un pērles – grezna dzīve Līvas Pakalnes gleznās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. līdz 30. janvārim mākslas galerijā “Jēkabs” apskatāma gleznotājas Līvas Pakalnes (1982) darbu izstāde, kurā eksponētas 14 gleznas, no kurām lielākā daļa tapusi 2015. gadā, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādei mākslinieci ir iedvesmojusi frāze “Discover the enchanting side of luxury” (“Atklāj greznības apburošo pusi”). Gleznu centrālais tēls ir meitene, ko pavada ieturēta, neuzbāzīga greznība – pērles, zelts, luksusa audumi, kuru materialitāti gleznas plaknē māksliniece ir spējusi uzburt teju taustāmā veidā. Luksusa dzīvi raksturojošie elementi gleznās ietverti ar mērķi izcelt utopisko pasauli, kurā savrupais meitenes tēls vērojoši noraugās skatītājā, nepievēršot uzmanību apkārtējai greznībai.

Katra glezna ir kā rūpīgi iestudēta scenogrāfija – tajā visām lietām ir sava nozīme, ko māksliniece skatītājam ļauj interpretēt pašam. Mākslinieces mērķis ir radīt ilūziju par vieglumu un ēteriskumu, un citu dimensiju, kurai nav nekāda sakara ar 21. gadsimta problēmām. Savās gleznās Līva Pakalne runā par skaistumu, pēc kura mēs visi apzināti vai neapzināti tiecamies.

Līvas Pakalnes gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, ASV, Kanādā, Krievijā, Francijā, Šveicē, Dānijā, Anglijā, Polijā un Kuveitā.

Māksliniece jau 14 gadus dzīvo un radoši darbojas Sardīnijā, Itālijā.

Mākslas galerijā “Jēkabs” gleznotājas Līvas Pakalnes darbi būs aplūkojami līdz 30. janvārim darba dienās no plkst. 11 līdz 18 un sestdienās no plkst. 11 līdz 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+