Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
12. janvāris, 2016
Drukāt

Zelts un pērles – grezna dzīve Līvas Pakalnes gleznās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. līdz 30. janvārim mākslas galerijā “Jēkabs” apskatāma gleznotājas Līvas Pakalnes (1982) darbu izstāde, kurā eksponētas 14 gleznas, no kurām lielākā daļa tapusi 2015. gadā, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādei mākslinieci ir iedvesmojusi frāze “Discover the enchanting side of luxury” (“Atklāj greznības apburošo pusi”). Gleznu centrālais tēls ir meitene, ko pavada ieturēta, neuzbāzīga greznība – pērles, zelts, luksusa audumi, kuru materialitāti gleznas plaknē māksliniece ir spējusi uzburt teju taustāmā veidā. Luksusa dzīvi raksturojošie elementi gleznās ietverti ar mērķi izcelt utopisko pasauli, kurā savrupais meitenes tēls vērojoši noraugās skatītājā, nepievēršot uzmanību apkārtējai greznībai.

Katra glezna ir kā rūpīgi iestudēta scenogrāfija – tajā visām lietām ir sava nozīme, ko māksliniece skatītājam ļauj interpretēt pašam. Mākslinieces mērķis ir radīt ilūziju par vieglumu un ēteriskumu, un citu dimensiju, kurai nav nekāda sakara ar 21. gadsimta problēmām. Savās gleznās Līva Pakalne runā par skaistumu, pēc kura mēs visi apzināti vai neapzināti tiecamies.

Līvas Pakalnes gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, ASV, Kanādā, Krievijā, Francijā, Šveicē, Dānijā, Anglijā, Polijā un Kuveitā.

Māksliniece jau 14 gadus dzīvo un radoši darbojas Sardīnijā, Itālijā.

Mākslas galerijā “Jēkabs” gleznotājas Līvas Pakalnes darbi būs aplūkojami līdz 30. janvārim darba dienās no plkst. 11 līdz 18 un sestdienās no plkst. 11 līdz 15.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+