×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Zem demokrātijas lietussarga notiek mēģinājumi organizēt citu varu

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājšnedēļ Rīgas krievu avīzes ziņoja, ka “iniciatīvas grupa” viena bijušā krievvalodīgās avīzes redaktora, viena bijušā padomju oficiera un vēl divu citu personu “sastāvā” pasludina nepilsoņu komiteju dibināšanu visā Latvijas teritorijā un nepilsoņu kongresa sasaukšanu.

 

Visa šā pasākuma mērķis ir izdarīt spiedienu uz Saeimu, partijām un varas iestādēm valsts iekšpusē un radīt valstij dažādus sarežģījumus ārpus Latvijas. Vienkārši izsakoties, tikt pie varas. Mērķi ir tādi paši kā lindermaniešiem, un iniciatoru “sastāvs” turpina līdz šim neizdevušos nepilsoņu referenduma plānus citā iesaiņojumā, proti, kā nepilsoņu komiteju un kongresa organizēšanu. Pie tā nu ķērušās dažas politiski godkārīgas un aktīvā politikā nenodarbinātas personas. Krievu medijos tās palaikam jau iesaistās kā to saturam atbilstošas runātājas un rakstītājas. Kāda ir šī “sastāva” attieksme pret mūsu valsti? Viens no tā sastāva, izrādās, jau 2005. gadā avīzē “Vesti” izlielījās, ka lojalitāti ne šai valstij, ne valdībai neesot zvērējis un negrasoties to zvērēt. Lai lieki nekaitinātu mūsu lasītājus, bijušā padomju oficiera prātojumus neminēšu.

Nupat aprakstīto kopā savelkot, var teikt, ka uzdarbojušies daži godkārīgi ļautiņi ar nolūku pašiem uzpeldēt virspusē, izrādīties, iezīmēties… Rīkoties tāpat kā Lindermans ar savu it kā “dzimtās valodas” aizstāvēšanu un it kā vispārēju protestēšanu. Pēc lindermaniešu panākumiem dažādu citu, tajā skaitā nupat aprakstīto, pasākumu iniciatoru iespējas nav par zemu vērtējamas. Krievu avīzēs un citos medijos, visticamāk, sāksies skaļa propagandas kampaņa.

Pašreizējo iniciatīvu mērķus var izvērst plašāk un – provokatīvāk. Visādi šāda nepilsoņu komiteju organizēšana, uzdodoties par trīssimt tūkstošu masas pārstāvjiem, ja šī nepilsoņu masa padodas provokatīviem vilinājumiem – patiešām var kļūt par apdraudējumu likumīgajai varai, pirmām kārtām – Saeimai.

Jau iepriekš ir dzirdētas idejas, piemēram, par organizētu nodokļu nemaksāšanu, varas ignorēšanu. Tāpēc interesanti – kā rīkosies likumīgā vara? Atkal izliksies neko ne zinām, ne manām? Varbūt sarosīsies Saeimas sabiedrības saliedētības komisija?

Interesanti ielūkoties vēsturē. V. Uļjanova-Ļeņina saorganizēta zaldātu un matrožu padome boļševikiem noderēja par paralēlās varas paudēju Krievijā 1917. gadā, līdz varu sagrāba pilnīgi. Tālredzīgie boļševiki pēc tam stāstīja, ka izmantojuši legālās demokrātiskās iespējas varas sagrābšanai. Viņi nekļūdījās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+