×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: Zem diviem karogiem? Rīgā sarkanbaltsarkanās krāsas pietrūkst (28)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Foto - LETA

Pilsētas attīstība ir atkarīga no tā, cik ļoti pašvaldība ir gatava sadarboties ar iedzīvotājiem un viņos ieklausīties – forumā “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” nesen apgalvoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”). Skaistas frāzes, kas šāda veida sanākšanām piederas. Nevar taču ņirdzīgi teikt: “Jūs, iedzīvotāji, protams, runājiet, mutes jums nevaram aizbāzt, bet neceriet, ka jūsu ieteikumi tiks ņemti vērā. Kā paši nolemsim, tā arī būs.” Lai gan tieši šāda attieksme nereti raksturīga Latvijas politiskajai elitei, bet Rīgā to papildina vēl citas aizdomas, kas saistītas ar valdošās partijas politisko ievirzi.

Laikā, kad Ušakovs forumā teica skaistos vārdus, interneta sociālajā tīklā “Twitter” varēja lasīt kādu zīmīgu saraksti.

“Nesen rekonstruētās Rīgas 37. vidusskolas augstais karogmasts nu ir tukšs. Gribētos tur redzēt plīvojam Latvijas karogu!” – pie Rīgas domes vērsās Čiekurkalna attīstības biedrība. Pēc kāda laika atbildi sniedza Rīgas domes Īpašuma departaments: “Karogs mastā ir pacelts.” Klāt pievienots foto, kurā redzams, ka virs skolas plīvo nevis Latvijas karogs, bet liels zilbalts Rīgas karogs.

“Jauki, bet kāpēc ne Latvijas karogs?” – neatlaidās Čiekurkalna biedrības pārstāvis.

Sekoja birokrātiski sausa atbilde, ka “atbilstoši normatīviem aktiem Latvijas valsts karogs pie ēkas jau ir”. Tiesa, arī zilbaltais karogs tur jau ir, tad kāpēc augšā uzsliets tieši Rīgas karogs? Te virtuālajā sarunā iesaistījās Rīgas domes oficiālā konta “Rīga.lv” apsaimniekotājs un birokrātiski sauso valodu nomaina izaicinoši bravūrīgā: “Šobrīd karoga nomaiņa netiek plānota, paldies par viedokli!”, “Valsts karogs šeit izvietots likumā noteiktā kārtībā. Pārējais – jūsu interpretācijas”, “Mēs neielaidīsimies diskusijās, kuru mērķis ir pretnostatīt abus karogus. Likuma prasības ir ievērotas.” Punkts!

Varētu domāt, ka Rīgas mērs aizmirsis pabrīdināt savus PR darbiniekus, ka vismaz formas ziņā būtu jāizrāda ieinteresētība par iedzīvotāju viedokli un ieteikumiem, lai nesanāk, ka forumos vienkārši tiek kulti tukši salmi. Tomēr arī pats Ušakovs savās virtuālajās izpausmēs nav bijis īpaši smalkjūtīgāks, ja atceras kaut vai nesen publicētos apvainojumus pasākuma rīkotājiem Lielajos kapos vai iepriekš tā sauktās karikatūras par okupāciju un dažām citām tēmām.

Tomēr runa nav tikai par sarakstes formu. Nav pirmā reize, kad cilvēkus satrauc Rīgas domes vēlme neizcelt latvisko simboliku, vietā lietojot kaut ko neitrālu vai biežāk – Rīgas karogu un tā krāsas. Bet vēstījumos – norobežot galvaspilsētu no Latvijas valsts. Kā iepriekšminētajā sarakstē – tik, cik likums prasa, bet ne vairāk. Tā, piemēram, savulaik diskusijas raisīja mulsinošais Rīgas domes apsveikums 4. maija svētkos: “Rīga sveic Latviju!” Vai tad Rīga nav Latvija? Kurā pilsētā tad tika pasludināta Neatkarības deklarācija, kuras gadadienu 4. maijā atzīmē? Varētu minēt arī citus konkrētus piemērus, kā savulaik Latvijas karogus izgatavojošam uzņēmumam atteikto līdzdalību Rīgas svētku amatnieku tirgū, jo tas neatbilstot Rīgas tematikai, un tā tālāk.

Protams, šādas aizdomas nevairotos, ja iedzīvotāji sevī nenēsātu šaubas par Rīgas domes vadītāju patiesajiem politiskajiem nolūkiem. Igaunijas Centra partija, ko mēdz salīdzināt ar “Saskaņu”, ir atteikusies no līguma ar Kremļa partiju “Vienotā Krievija” un nosodījusi Krimas aneksiju, bet Ušakova partija to nav izdarījusi. Tās vadoņi pat vārdu “okupācija” nespēj pār lūpām dabūt.

Atmodas grupa “Jumprava”, protestējot pret padomju režīmu, dziedāja: “Zem diviem karogiem man paiet laiks. Nekas man apkārt vairs nav svaigs.” Šobrīd tā vien prasās jauna dziesma – “Zem viena karoga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Paldies Mārim par rakstu,bet tas jau nav viss par Ušaka faktiski pretvalstiskām izdarībām. Bet nu no okupanta pēcteča neko citu nevar arī sagaidīt.Varu tikai iedomāties ko tāds mankurts runā un domā ,kad nav latviskā auditorijā.To šķiet ,katrs atceras viņa dialogu RD ar Šleseru.No ārpuses stipri zils!/ir aizdomas/,bet iekšas spilgti sarkanas.Mani drausmīgi kremt tas,ka par tādu faktiski nelojālu/ pēc būtības !/ kangaru var pat !! represēta ome nobalsot pozitīvi.Es pat varu iedomāties kā uzvestos Ausainis,ja še notiktu kas līdzīgs kā Krimā.Viņa uzpūtīgā uzvedība ar latv.žurnālistiem ir ārpus katras kritikas.Toties labi jūtas PBK.Latvieši būs vainīgi,ja to mērgli ievēlēs atkal.Rīga būs kā Tambova.

 2. Ušaks jūtas perfekti tikain 9.maijā pie kroplā ,perversā pieminekļa.Pie tam noteikti ZILĀ uzvalciņā kas viņu ļooti labi raksturo,pat uzvedībato valkājot.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Šīs valsts pašreizējais “valsts prezidents” V. Zatlers esot “nācis klajā ar politiski atbildīgu paziņojumu, ka atbalsta ārlietu ministra M. Riekstiņa ( TP jeb “kurmjuTēta taukmūļi” ) ierosinājumu, lai šajā valstī pie skolām, valsts un pašvaldību iestādēm plīvotu gan Latvijas, gan arī “eiropas savienība”s (ES) karogi”…
  —–
  .
  “Mums DIVAS ‘flagas jākar stabā’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 22.11.2008., Nr.6. )
  .
  Kam ‘mēle neturas aiz zobiem’,
  Tam – “reputācija” ‘ar robiem’:
  Par gudru ‘turēts’ tiek pat muļķis,
  Ja vien – šim ‘pļāpātavā’ “puļķis”…

  Dzird Voldiņš – treknais ‘bīda spamu’:
  “Šai “valstī” vajag katru namu,
  Ar DIVIEM karogiem, vai zināt,
  Kā ‘padomjlaikos’ apkarināt!
  .
  Tas viens par “valsti” atgādinās,
  Bet – otram līdzās jāplivinās:
  Lai neaizmirstas “reņģēdājiem”,
  Par EIRO-‘lendas’ “kūrētājiem”!!!
  .
  Kopš seniem laikiem tā ir bijis,
  Ka letiņš SVEŠOS paklausījis,
  No rietumiem vai ‘austrumkraja’,
  Bez lieka “brīvdomības” ‘haja’:
  .
  Vai zviedru Kārlis “ciemos” nācis,
  Vai Šiklgrūbers “šefot” sācis,
  Vai Joske ‘baurus’ “atbrīvoja” ~
  Šeit SVEŠAS skrandas paplīvoja.
  .
  Kam ‘kāposts biezs’ un ‘nikni stroķi’,
  Tiem – tiek (uz laiku) varas ‘kloķi’:
  Šie SAVUS karogus mums ‘sprauda’
  (Pirms nomainīta tika nauda…).
  .
  Pašreiz – ŠEIT ‘Jevropa’ ir “topā”:
  Kā kol(c)hozā – ‘pa taisno’ (k)opā,
  Tur “valsti” ‘stūma’ “politiķi”,
  Un – ATKAL taisās mainīt ‘piķi’.
  .
  Tas, respektējot “precedentus”,
  Un klausot SVEŠUS “reglamentus”,
  Liek EIRO-karogus ‘vilkt’ mastā,
  Pie katras ‘anštaltes’ un – ‘basta’!…”
  .
  No Pils ‘nāk’ komentārs par tēmu:
  “Es, šito ‘pārpīpējot’, lēmu ~
  Mums tradīcijas jāsaglabā,
  Un divas ‘flagas jākar stabā’!
  .
  Kā prezi(dent)s – es aicinātu,
  Pirkt kaudzi jaunu karogkātu,
  Tiem – zilu ‘parķi’ piekarināt,
  Un “turētājos” nostiprināt:
  .
  Pie kantoriem, kur ‘klerki’ vācas,
  Pie visām iestādēm, kur mācās,
  Pie ‘pašvaldoņu’ “sēdētavām”,
  Un citām ‘SILES bradātavām’!…”

  Kas SVEŠĀM varām ‘kniksi taisa’,
  Tie Tautai cieņu “neizraisa”:
  “Ne mugurkaulu šie, ne prātu,
  Sev “protezēs” ar karogkātu!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Mani vairāk uztrauc Rīgas ielās redzamā netīrība un aprakstītās sienas- protams, tas prasa no RD atbildīgajām personām ikdienas necilu darbu. Tas ir tikai gribas jautājums. Mūsu sabiedrība jāaudzina, bet par nepaklausību- jāsoda visi mēslotāji un viltus ” mākslinieki”.

 5. Christian Vācijā Atbildēt

  Klaro! atkal viens jauks rakstiņš no sērijas “Palīgā – krievi nāk”. Cienītais kungs, neaizmirstait, jeb varbūt arī nemaz nezinait, ka Rīga ilgajos gadsimtos arvien ir bijusi internacionāla pilsēta. Gods un slava, ka Rīgas karogs ir atjaunots. Nav nekādas vajadzības visur lietot valsts karogu, tas pat nodeldē valsts simbola jēgu. Tā karogošanās ar valsts simbolu pie katra gadījuma patiešām eiropietim atgādina Padomju Savienību un Krieviju, laikam vel esait spēcigā tās ietekmē. Tad nav arī ko uztraukties kurai partijai ar kuru citas valsts paŗtiju ir kontakti. Eiropā parasti ir pieņemts vals simbolu uzvilkt atbilstošās svētku dienās tikai pe Valsts iestādēm. Tad patiešām sajūt valsta simbola svētumu

 6. LA cenzē neērtus, tomēr korektus komentāru.

  • Jums taisnība! Bet man par to sēras,jo,ja jau cenzē itkā latviska avīze,tad ko lai gaidām no citiem? Pie tam ES valstī 21.gs.Trūkst vārdu.Jājūtas kā Putina votčinā,

 7. Paldies par rakstu. Bet daudzas lietas ir pašsaprotamas. Kamēr Rīgas valdnieka krēslā būs ieliktas beigta ēzeļa ausis (manuprāt šīs ēzeļa ausis sauc par uškovs, jeb kaut kā tā) . Nav ko brīnīties. … Bet Labas lietas notiks noteikti, ja mēs ļoti gribēsim, un Rīgas pārvaldnieka māja vairs nesmirdēs pēc maitas. 🙂 .. Lai latvietis paņemtu cirvi rokās vai arī ar dūri vicinātu, viņš ir pamatīgi jānokaitina. Bat ja paņems , bet ja vicinās … 🙂 , tad mūsu drosmei un izdomai nav pretinieku. Mēs jau esam to daudzas reizes pierādījuši. …

 8. Pēc valsts karoga likuma, ne pie sienas, ne mastā, cits karogs nevar būt pirmais, novietots augstāk vai būt lielāks kā valsts karogs. Ja vien gribētu, normāls jurists šajā skolas karoga lietā noliktu RD ierēdņus pie vietas.

 9. Labāk Ušakovs, nekā Birks, Aksjonoks un viņiem līdzīgie. Mēra amats ir saimniecisks amats un mēram ir jābūt pragmatiķim. Jau tā pietiek ar “politiski atbildīgajiem”Saeimā. Un vai tranzīta samazinājums neietekmē dzīves līmeni?

  • Ušakovs – saimniecisks?????? Šī ir dienas labākā anekdote!

  • Pilnīgi Jums piekrītu Atbildēt

   Ušakova kungs ir labākais un saimnieciskākais mērs kāds vien Rīgai bijis neatkarības laikā. Man vienkārši smiekli nāk par šo pirmsvēlēšanu melno PR kurš tiek veidots par Rīgu un viņas vadību. Variet liberasti riet cik tīk, netikt jums pie pilsētas izlaupīšanas. Tauta vēlēs saimnieku, ne ākstus-solītājus. Pietiek paskatīties cik tālu ir novesta valsts, lai par jums pat domāt negribētos, kur nu vēl laist pie pilsētas pārvaldīšanas.

   • Jo lielāks mels jo lielāka patiesība. Ušakovs izplenderējis iekrātos Miljonus un iedzinis pilsētu dziłos parādos un pilsēta nesakārtota, haotiska un vēl netīra. Un to grib saukt par izcilu saimniekošanu. Lētticīgs un nolaidīgs un viegli zombējams tas Ušakova elektorāts. Te notiek pakāpeniska ekonomiska sabotāža ar smaidu uz lūpām.

 10. Problēma nav Ušakovs, kurš notiesātu grūtnieces slepkavu Kononovu par varoni sauca un par krievu valodu kā valsts valodu iestājās. Problēma ir latviešu varā, kura nevēlas kremlinam Ušakovam ierādīt viņa vietu un ļauj Rīgai tēlot valsti valstī.

  • Varai nav tautības. Tie, kam ir vara, sen jau savā starpā visu sadalījuši. Viņiem daloties nav šķirkļa – latvietis vai krievs.

  • Предлагаете устроить в Риге военный переворот?! Всех несогласных в лагеря и в тюрьму? Здорово!

 11. Labāk pats mēris sev būtu pielicis zili balto lentīti nevis sarkanbaltsarkano.Vienkārši pretīgi.

 12. “A vaska slušaet da est”.
  Tās nejēdzības turpināsies tik ilgi, kāmēr krievu kolonisi netiks izvākti no valsts. Kolonisti viņi ir tieši tāpēc, ka cenšās turpināt bijušās impērijas koloniālu politiku par spīti visam, kas notika pēdējos gados. Viņi uzskata, ka impērija viņus “kinula” – bet viņi nepadosies. Ušakovs jau bieži intevējās Krievijas SMI (kā viņi to sauc). Pēdējo reizi bažijies par to, cik smagi klājās Rīgas tranzitam bez Krievijas. Viņa uzstāšanās nav grūti pamanīt aicinājumu realizēt Krimas variantu pie mums.

  • Вы просто больной дурак с манией преследования, и только. Таких как вы, даже не лечат, бесполезно.

 13. latvieti tu esi pedejais .. tik vien maki ka .. citu tautu nekas vis vel prieksa

 14. Rīgā krievu imigrantu&kolaborantu “duma”uzsvērti demonstrē zili balto karogu, pie katra pašvaldīas stūra tāds karājas!

 15. Vai kāds vēl nav pārliecināts kas ir Ušaks?Vēl būdams Saeimas dep.viņš .. krievijas špionam Hapilovam pa krogus kaktiem.Paanalizējiet pēdejo SC un Ušaka gānīšanos kongresā.Viņi nabagi gaida un nevar sagaidīt kad kā Krimā varēs baurot “Riga naša !”.un kārt to trikolora ..Lai nu cer,bet krievija ir pilnīgā melnajā caurumā,jo šodien jau pārdeva 20% rosņeftj akciju,jo budžets tukšs.Varēja pārdot izsolē sodbijā Ļeņina līķi ar visu Mauzoleju.Nez kā jūtas Ušaka 5-tais punkts tupot uz diviem beņķiem?Ušaks jau pārspļauj ..Kur te kāds redz kaut kripatiņu lojalitātes pret valsti no narcisa Ušaka?Lai tik rāpjas ,smagāk krist .Un kur tad draugs Savisārs?Putins tīra savu apkārtni uz velna paraušanu.DER arī Latvijā par to padomāt,jo nu pārkāptas visas demokrātijas sarkanās līnijas un LATVIEŠIEM ATKAL jāsāk atgūt sava valsts un pašcieņa.
  Vai ne grāfist?Gaidu tavu gānīšanos.Saņemies!

  • Повторно, взамен удалённого непонятно почему.
   Ух ты! Вас, наверное, климакс замучил вот вы и беситесь. Увы, я не доктор, помочь не смогу. Но могу подарить метлу, как и обещал. Летайте себе наздоровье, каркайте на всех сверху, для вас самое то занятие.

   • Nu re grāfīt,tu jau atklājies kā ģinekologs,specss sieviešu likstās vai no sievas iedvesmojies.Par to slotu.Vai tiešām neko jaunu nespēj izdzemdēt?Cik var malt vienu un to pašu? Saprotu cik grūti riet uz tik daudziem komentāriem.TEv iesaku ne slotu,kas ir nodrāzti,bet izraut buteli samagona ar vaļrjankas pudeli.Spriežot pēc arvien stulbākiem komentiem,tu jau esi tukšs,degradējies. ATPŪTIES družok !

 16. Nevienam saprātīgi domājošam nav nekādu ilūziju par kremļa marionešu partiju.

 17. Ах Марис, Марис. Очередной заказной (наверняка) наезд на мера. Что, теперь мер должен отвечать за вывешивание флагов в каждом конкретном месте?! А ваши латышские же бюрократы чиновники тогда для чего нужны? Есть же конкретные люди, которые за это отвечают, наезжайте на них.

 18. Atkal šī padomju okupanta mazdēliņa m.ū.l.i.s !!!!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+