×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Zem Salu tilta Daugavā ielaiž sīgu mazuļus

Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (no labās) un Saeimas deputāts, bijušais RD Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš ielaiž Daugavā ezera sīgu mazuļus.Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (no labās) un Saeimas deputāts, bijušais RD Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš ielaiž Daugavā ezera sīgu mazuļus.

Foto - LETA

Daugavā piektdien ielaisti aptuveni 3000 sīgu mazuļu. Sīgu izlaišanas vieta bija Zaķusalas krastmalā, zem Salu tilta.

Zivju iegādei un ielaišanai Rīgas domes Mājokļu un vides departaments iztērējis 1306 eiro. Šī iecere finansēta no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē.

Zivju mazuļus piegādāja no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome”.

Ielaižamo zivju suga un daudzums tika noteikts sadarbojoties ar “BIOR” Zivju resursu pētniecības departamentu, kura darbības mērķis ir zinātniski pētīt Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un Latvijas iekšējos ūdeņos esošo zivju ilgtspējīgu izmantošanu.

Tā kā ezera sīgu mazuļi sver aptuveni 30 gramu, Daugavā ielaisti 90 kilogrami jeb 3000 zivju.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.1
Alūksne +10.7
Daugavpils +14
Saldus +14.5
Liepāja +10.6
Jelgava +14.5
Ventspils +10.8
Limbaži +12
Madona +13.0
Rēzekne +12.3
Draugiem Facebook Twitter Google+