×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Zemākā cena neizšķirs uzvarētāju

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunajā Publisko iepirkumu likumā tiks noteikts, ka zemākā cena vairs nebūs galvenais kritērijs, pēc kura vērtēt iepirkuma pretendentu, savukārt mazie iepirkumi sāksies no 10 000 eiro, nevis 4000 eiro, kā tas ir patlaban.

Finanšu ministrijas (FM) iepirkumu politikas un valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas politikas nodaļas vadītājas vietniece Līga Neilande stāstīja, ka ministrija sadarbībā ar nozaru asociācijām, nozaru ministriju ekspertiem u. c. ieinteresētajiem sagatavojuši jauno Publisko iepirkumu likumu, kurā ietvertas Eiropas iepirkumu direktīvas prasības.

“Viena no būtiskākajām lietām ir tā, ka mainīsies galvenais vērtēšanas kritērijs iepirkumos – direktīva paredz, ka ES dalībvalstīm būs jāizvēlas saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, nevis piedāvājums ar zemāko cenu. Tiesa, direktīva ļauj izvēlēties un dažos gadījumos paturēt zemākās cenas principu. Tāpat tiks iekļauta aprites cikla izmaksu vērtēšana, kas paredz, ka, piemēram, printeris vai automašīna netiks vērtēta pēc izskata, bet tiks vērtēta arī to ekspluatācija,” sacīja eksperte.

Jaunajā regulējumā arī rosināts celt līgumcenas slieksni, no kādas summas vispār piemērojams iepirkums. “Plānots, ka piegādēm un pakalpojumiem slieksnis no esošajiem 4000 eiro jaunajā likumā tiks celts līdz 
10 000 eiro. Tātad jaunais regulējums paredz, ka mazais iepirkums būs no 10 000 līdz 42 000 eiro, bet lielais iepirkums būs no 42 000 līdz 134 000 eiro. Savukārt no 134 000 eiro būs t. s. Eiropas iepirkums, kas atšķirsies ar ilgāku pieteikšanās termiņu, nevis nosacījumiem,” informēja FM eksperte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+