×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Zeme zem kūts

Kopsaimniecībai beidzot pastāvēt, privatizēju kūti. Man nezinot, zemi zem kūts privatizēja cits cilvēks. Gribu kūti pārdot blakus esošam uzņēmumam. Kā man tagad rīkoties?
 Ināra Amatas novadā

 

Likums nosaka, ka pārdot var katrs, kam ir tiesības pārdodamo priekšmetu brīvi atsavināt, bet pirkt var katrs, kam likums neaizliedz to iegūt. Vienīgi jāatceras, ka kūts zemesgabala īpašniekam šajā gadījumā būs pirmpirkuma tiesības. Tas nozīmē, ka pēc pirkuma līguma noslēgšanas zemes īpašniekam kā pirkuma tiesīgajam jāiesniedz šis pirkuma līgums.

Zemes īpašniekam divu mēnešu laikā jādod atbilde, vai tas grib šīs tiesības izmantot. Ja pirmpirkuma tiesīgais to neizdara noteiktajā laikā, pirmpirkuma tiesības izbeidzas. Taču, ja tas vēlas savas tiesības izmantot, tad viņam, ja nav citādi norunāts, jāizpilda tie paši nosacījumi, ko piedāvā jaunais pircējs.

Ja darījums notiek, nepaziņojot par to pirmpirkuma tiesīgajam, tas vienalga var izmantot izpirkuma tiesības, t.i., prasīt, lai uzņēmums pārdod viņam šo kūti par pirkuma līgumā noteikto cenu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+