Sports
Citi sporta veidi

Vimbldonas zemenes ar putukrējumu. Ostapenko un Sevastova sāk šovakar 0

AP/Scanpix

Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas pievārtē Vimbldonā šodien sāksies gada prestižākais tenisa turnīrs, kurā piedalīsies arī trīs Latvijas tenisisti.

Vimbldonas tenisa turnīra viena no neatņemamām sastāvdaļām ir zemenes ar putukrējumu – šo našķi nopērk teju visi sacensību apmeklētāji. Parasti tās ir Kentas grāfistē audzētas zemenes, un pēdējo gadu laikā ik turnīru tiek apēsti apmēram 28 tūkstoši kilogramu ogu. Zemeņu piegādātāji gan satraukušies, ka breksita dēļ no Lielbritānijas aizplūdīs Austrumeiropas strādnieki un nākotnē varot būt apdraudēta Vimbldonas tradīciju ievērošana. Lai kā būtu ar britu zemenēm, Latvijas sporta līdzjutējiem uz putukrējuma būs divas savas odziņas – Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kuras ir starp pirmajām divdesmit pasaules jeb Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā.

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Ar agresīvu spēli

Abu spēcīgāko Latvijas tenisistu spēles stils ir atšķirīgs. Aļonas Ostapenko uzbrūkošais teniss ir kā radīts Vimbldonas zāliena laukumiem, kuros bumbiņa no seguma atlec ātrāk nekā citur un liela nozīme ir servei. Juniores vecumā Ostapenko jau uzvarējusi Vimbldonā, bet viņas nesenais triumfs Francijas atklātajā čempionātā piesaistījis papildu uzmanību. Tīmeklī atrodamās Vimbldonas turnīra mājas lapas priekšplānā ir intervija ar Latvijas tenisa pirmo raketi, kura atzīst, ka triumfs Parīzē jauno meiteni mazliet samulsinājis. Karaliskajos Vimbldonas laukumos viņai būs pievērsta īpaša uzmanība. Iesildīšanās Īstbornā neiznāca ilga, jo rīdziniece trešajā kārtā ar 5:7, 6:3, 4:6 zaudēja Lielbritānijas pirmajai raketei Johannai Kontai, kura WTA pasaules rangā ieņem septīto vietu. Spēles gaitā iespējas uzvarēt bija abām tenisistēm, tomēr līdzvērtīgās cīņas galotnē mazliet aukstasinīgāka bija angliete.

“Tagad man jau ir liels tituls, tāpēc varēšu vienkārši spēlēt, lieki nedomāt un nesatraukties, vienkārši izbaudīt katru maču. Mana trenere man teica, ka uz zāles seguma parasti punktus iegūst tās tenisistes, kuras cenšas spēlēt agresīvi jau ar pirmajiem sitieniem, jo uz šī seguma ir grūtāk pārvietoties laukumā. Tāpēc, ja vien ir iespēja, jācenšas spēlēt agresīvi,” ierodoties Vimbldonā, sacīja Ostapenko.

Latvijas pirmā rakete šo nedēļu WTA ranga tabulā sagaida 13. vietā – pakāpienu augstāk, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Toties bukmeikeru prognozēs Ostapenko ir starp sešām galvenajām favorītēm. Pērn viņa Vimbldonā zaudēja jau pirmajā kārtā, taču šogad, ieguvušai izsētās spēlētājas statusu, Aļonai pirmajās kārtās nebūs jātiekas ar rangā augstāk esošu pretinieci. Izloze lēmusi, ka pirmajā kārtā Ostapenko sacentīsies ar Baltkrievijas tenisisti Aleksandru Sasnoviču. Viņa WTA ranga tabulā ir 87. vietā, bet abu vienīgajā savstarpējā mačā pirms diviem gadiem Sanktpēterburgā trīs setos uzvarēja Ostapenko.

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Uz Angliju ar titulu

Anastasijas Sevastovas spēles stils ir gluži pretējs spēles stils – ar pretinieču izpunktēšanu un vairāk uzmanības pievēršot aizsardzībai. Tiek uzskatīts, ka Vīnē dzīvojošajai liepājniecei zāliena laukumi nav parocīgi, taču Anastasija arī tajos dara brīnumu lietas. Pirms nedēļas Sevastova uzvarēja WTA turnīrā uz zāliena laukuma Maljorkā (Spānija), skeptiķiem pierādot, ka var būt konkurētspējīga dažādos apstākļos. Vimbldonā viņa ierodas ar 19. vietu WTA rangā, proti, izsētās spēlētājas statusā. Izloze gan jau pirmajā kārtā devusi neparocīgu pretinieci – ranga 47. vietas īpašnieci krievieti Jūliju Putincevu, kura pārstāv Kazahstānu.

Sevastovas līdzšinējā bilance Vimbldonā ir pavisam bēdīga – zaudējumi visās četrās spēlēs, turklāt nav izdevies uzvarēt nevienā setā.

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Jauna iespēja Gulbim

Saistītie raksti

Ernesta Gulbja sekmēm vēl nesen sekoja līdzi visa Latvija, taču kopš pagājušā gada augusta viņu nomocījušas veselības likstas, un pasaules (ATP) ranga tabulā kādreiz neapstrīdamā Latvijas pirmā rakete jau ir aiz Miķeļa Lībieša, kopējā sarakstā ieņemot vietu sestā simta beigās. Tomēr ATP noteikumi paredz, ka nesen pavisam citās pozīcijās bijušie tenisisti var pieteikties turnīram kā dalībnieki aizsargātajā rangā, kurā netiek ņemti vērā pēdējā sezonā sasniegtie rezultāti. Tas devis iespēju Vimbldonas pamatturnīrā startēt arī Gulbim, kuram pirmajā kārtā būs jātiekas ar 36 gadus veco Viktoru Estrelju Burgosu no Dominikānas. Pat par spīti likstām un izstāšanos no sava pēdējā turnīra vēdera muskuļa sāpju dēļ Gulbis būs favorīts pret māla laukuma speciālistu Burgosu. Viena uzvara Vimbldonā viņam ļautu ne tikai uzlabot savu vietu rangā, bet arī atgūt uzvaras garšu. Pašreizējā vieta ATP rangā noteikti ir zemāka nekā vesela Gulbja tenisa meistarības līmenis.

Latvijas tenisistu spēles šonedēļ sola parādīt arī Latvijas Televīzija kanālā LTV7, kas translācijas tiesību iegādei lūgusi papildu finansējumu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šī prasība apmierināta. Zinot Anglijas nepastāvīgos laika apstākļus, kuros lietus dēļ nereti būtiski tiek ietekmēta turnīra gaita, mūsu tenisistu pirmo spēļu laikus pašlaik grūti prognozēt precīzi. Ostapenko un Sevastovai pirmās spēles paredzētas pirmdienas vakarā, Gulbim – otrdien.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv