×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Zemeņu kari Ikšķilē (94)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Neskaidrība par to, vai “Dižbajāri” varēs tirgot zemenes netālu no savas saimniecības – šosejas Rīga–Koknese malā –, ilga aptuveni mēnesi.

Saimniecības pārvaldniece Ingūna Bedikere sarunā ar “LA” stāsta – iepriekšējo gadu laikā saņemt tirdzniecības atļauju bijis vienkārši – viņa uzrakstīja iesniegumu, samaksāja noteikto nodevu un jau tajā pašā dienā atļauja bija rokā. Šogad Ikšķiles novada domes izpilddirektors Guntars Kurmis atstājis amatu, viņa vietā stājies Juris Rudens un sākušās problēmas. “Līdz šim mums tirdzniecība gāja ļoti labi, cilvēki bija iepriecināti iegādāties vietējo preci, dabūjām labu klientūru, bet to ievēroja arī poļu ogu tirgotāji, kas sāka tirgoties 50 m tālāk, radot mums konkurenci. Sākumā viņi teica, ka tirgo poļu ogas, tagad jau sāk pāriet uz Latvijas ogām, bet kurš var saprast, vai tās poļu vai vietējās, ja tas mainās pa dienām,” stāsta “Dižbajāru” pārvaldniece. Kad viņa ieradusies Ikšķiles novada domē pēc atļaujas, izpilddirektors Juris Rudens teicis, ka atļauju nedos, jo viena atļauja jau esot izsniegta. Kā zina teikt Bedikere, atļauju saņēmis Polijas ogu tirgotājs, kurš pirmais ieradies novada domē un uzrakstījis iesniegumu. Nespējot samierināties, “Dižbajāru” saimnieki vērsās pie sabiedrības, publicējot notiekošā aprakstu sociālajā tīklā “Facebook”. 18. maija ieraksts: “Jāņogas, ērkšķogas, upenes, zemenes aug, braucu kārtot Ikšķiles novada pašvaldībā ielu tirdzniecības atļauju. Un neiedod!

Arguments no Ikšķiles pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka, Jura kunga…

– Nu pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“Vienotība”) tagad izdomāja, ka jābeidz ielu tirdzniecība!

– Bet jūs pat esat iedevuši tirdzniecības atļauju cita pagasta poļu zemeņu tirgotājam?!

– Nu mēs nejautājam, no kurienes viņš ir un no kurienes nāk produkcija, pārpircējs vai audzētājs.

– Bet sanāk, ka jūs atbalstāt svešu biznesmeni, bet neatbalstāt sava novada zemnieku?

– Nu viņš pirmais atnāca un uzrakstīja, tāpēc viņam atļāvām. Bet tagad būs, nu jau var teikt – ir lēmums – vairs neatļaut! Induli Trapiņ, vietniek, Juronkuli (“Vienotība”), jūs – reāli pagasta saimnieki esat! Kādi ieteikumi?”

Pēc desmit dienām atļauja no pašvaldības vēl nav saņemta un “Dižbajāri” savā ierakstā “Facebook” atklāj iemeslus, kāpēc Ikšķiles pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“Vienotība”) un viņa vietnieks Juris Rudens negrib izsniegt tirdzniecības atļauju zemnieku saimniecībai. Proti, zemnieki pārmet abiem Polijas preces lobēšanu. “Dižbajāri” gan publiski sola nemest plinti krūmos un paplašināt savus laukus, nonesot “vietējo mafiju” gan ar cenu politiku, gan kvalitāti.

Atbalstu “Dižbajāru” centieniem izrādīja daudzas sabiedrībā zināmas personas, tostarp juristi, politiķi, žurnālisti. Pēc publiski izskanējušā “Dižbajāri” saņēma pašvaldības vēstuli, ka tirdzniecības atļauja tiks izsniegta ar nosacījumu, ka jāsaņem saskaņojums no Ikšķiles būvvaldes, arhitekta, “Latvijas valsts ceļiem” un kaimiņiem, kam ir piegulošā zeme teritorijai, kur notiks tirdzniecība. Bedikere nedēļas laikā saskaņojumus saņēma un līdz ar to pašvaldībai nācās izsniegt arī tirdzniecības atļauju.

“Dižbajāru” pārvaldniece visvairāk ir šokēta par pašvaldības vadītāju attieksmi pret vietējo ražotāju. “Uz Tīnužu ceļa esam vienīgie vietējie ražotāji. Visi pārējie tirgo poļu ogas. Arī Ikšķiles tirgū notiek krāpšanās ar poļu ogām, tās uzdodot par vietējām. Nu kur vēl tālāk?” jautā Bedikere. Viņa ir šokēta arī par to, ka dažas dienas pēc tam atļauja tirgot Polijas zemenes tieši vienu metru pirms “Dižbajāriem” saņēmusi lietoto apģērbu tirdzniecības pārstāve. “Viss ceļš Ikšķiles novadā un Ikšķiles tirgū, kura projekts ir izmaksājis pieklājīgas summas, ir okupēts ar Polijas, Spānijas, Grieķijas preci. Vieta, kur hektāriem plešas Tīnūžu novada lauksaimniecības zemes. Tīnūži spētu ne tikai nodrošināt visu Ikšķili, bet arī Rīgu ar lauksaimniecības precēm!” emocionāli vēsta “Dižbajāru” pārvaldniece. Tomēr arī pēc atļaujas saņemšanas nedienas zemnieku saimniecībai turpinājās – dažas dienas vēlāk tirdzniecības vietā ieradās pašvaldības policija un konstatēja – “Dižbajāru” tirdzniecības vieta atrodas 1,5 m no saskaņotās atļaujas vietas.

Vaicāju Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam, kāpēc šāda neieinteresētība izsniegt atļauju vietējam zemniekam. “Kādas muļķības!” viņš attrauc telefonsarunā ar “LA”. Trapiņš skaidro, ka nevienam nav problēmu saņemt tirdzniecības atļauju, taču tad jāizpilda virkne saistošo noteikumu, tostarp jāsaņem saskaņojums no būvvaldes, “Latvijas valsts ceļiem”. “Mēs neliekam nekādus šķēršļus! Iespējams, ka šajā gadījumā kundze sāpīgāk visu uztvēra. Viņai iepriekšējos gados šajā vietā bija monopols, tagad tur grib tirgoties arī citi kaimiņi un rodas konkurence,” skaidro Trapiņš. Viņš arī norāda, ka Latvijā situācija ir tāda, ka zemenes tiek pirktas visur, turklāt poļu prece neesot tā sliktākā. Trapiņš arī vērš uzmanību uz to, ka vietā, kur “Dižbajāri” tirgojas – šosejas malā, kur sākas Tīnūžu–Kokneses ceļš –, jāizvērtē drošības situācija. “Dodot šādu atļauju, pašvaldība uzņemas atbildību,” piebilda Trapiņš. Viņš gan piebilst, ka būtu jāpārliecinās, vai “Dižbajāri” tirgo paši savas zemenes, bet pašvaldībā šādas prakses neesot. Sašutusi par to ir Bedikere, kura saimniecībā audzē zemenes 3,5 ha platībā.

Asociācijas “Latvijas Dārznieks” vadītājs Jānis Bērziņš par Ikšķiles zemeņu kariem nebija dzirdējis. Viņam gan pienāk signāli, ka Alūksnē, Balvos un citviet brauc apkārt mazie busiņi, kur starp importa precēm ir dažas Latvijā audzētas, bet viss tiek uzdots par vietējo preci. Te nu gan būtu darbs kontrolējošiem dienestiem. “Šādā gadījumā būtu vajadzīgs arī vienots pavadzīmju reģistrs, bet tāda nav,” rezumē Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (94)

 1. Tā Bedikere ir viena kašķīga vecene,un lai viņa pierāda,ka pati netirgo polijā audzētas ogas!

 2. Dzīvoju netālu. Nav viņeim Tiem Bedikeriem neviena zemeņu lauka ! Lai nemelo !

 3. Sandra Dieziņa,kad tad būs precizeta informācija par šo saimniecību Dizbajari?

 4. Gribētos zināt cik tad tālu autore tikusi!?? Uzcept rakstu par Dižbajāriem ilgu laiku neprasīja.. Bet ar patieso informāciju vai šī saimniecība ir tik strādīga un varena gan kaut kā nesteidzas..

 5. Vakar braucu garām ogas kastēm

 6. Ja tā ir tā pati ģimene kas dzīvo pie apļa,tad ziniet esmu šokā un vēl joprojām dusmīgs. “Sataisīja” man mašīnu un kas notikās pēc 2 dienām mašīna lupatās, nācās pirkt jaunu motoru un kas bija dārgi+vēl darbs.. Sanāca pa dārgo sataisīt mašīnu!Vairs nekad tur mašīnu redzīšu taisīt

 7. Interesanti? Un kurš tad atvainosies Ingūnai ja jums anonīmie komentētāji, zākātāji, nebūs taisnība. Sviests. Palasot tos redzu tikai dažus viedokļus, pārējais ir kakas. Tos izsskatās te var ierakstīt katrs garāmgājējs. Komentārs – manā skatījumā ir viedoklis par notiekpšo mevis atsevišķa indivīda mērķtiecīga nomelnošana. Rakstā iet runa par nejēdzībām, kas notiek šajā valstī, par kurām mēs visi zinam, bet klusējam.

  • Par ko cepiens? Palūdziet “bez tabu” vai kādu citu TV raidījumu – lai nofilmē zemeņu laukus ar bagātīgo ražu un parāda visiem! Un būs klāra bilde!

  • Tak ņem un gudrīti atvainojies ja tev tāda problēma olas spiež 😀
   Viņu neviens nav aizticis viņa pati visu šo ir iesākusi,taka viņai ir jāatvainojas visiem tiem ko viņa ir apmelojusi un plus vēl jāatdod nauda par kāzu bildēm..Par savu uzvedību viņai ir jāatbild, pati vien to ir ievarijusi :)Ceru ka to izdarīs publiski

 8. Interesanti? Un kurš tad atvainosies Ingūnai ja jums anonīmie komentētāji, zākātāji, nebūs taisnība. Sviests. Palasot tos redzu tikai dažus viedokļus, pārējais ir kakas. Tos izsskatās te var ierakstīt katrs garāmgājējs. Komentārs – es saprotu ir viedoklis par notiekpšo mevis atsevišķa indivīda mērķtiecīga nomelnošana. Rakstā iet runa par nejēdzībām, kas notiek šajā valstī, par kurām mēs visi zinam, bet klusējam.

  • Ja tiešām taisnība Stopiņu V es redzu viedokļus ko cilvēki šeit sarakstījusi un ne tos labākos, bet viedokļus..
   Un vienīgās kakas ko es starp visiem viedokļiem redzu ir jūs kakainais viedoklis.. Izskatās ka tev pat nav ne kādas sajēgas kas raksta notiek.. Jūs esat tāds pats mēsls ka tā zemniecite kuru visi apbizo, bet patiesībā pati ir tā kas nožēlo visus..

   • Izskatās jums viņa arī ir ragus aplauzusi! Malacis! Tā jums vajag. 😀 Man prieks par jums. Ej pasaki viņai acīs vai man ko velti muti dzese?

 9. Ikskile pie Maximas kads paris balta busina tirgoja zemenes un uzdeva tas par vietejam,lai gan pasi 100% nebija Ikskiliesi…bet sodien es beidzot musu Ikskiles tirdzina sagaidiju Ikskiles zemenes un berni eda ar gardu muti…Paldies Jums 🙂

  • Tas nav vietējās zemenes..Vng kur tirgo dārza zemenes ir Tīnūžos centra kur saimniece pati audzē un var redzēt arī zemeņu dārzu.Tur ir vienreizējas zemenes

 10. Juhuhū Cienījamā Bedikeres kundze, kur tad beigu beigās Jums aug tās ražīgās zemenes? Rudenī piesakos uz stādiem, atšķirībā no Jums, man tiešām tās augs Tīnūžos, nevis šeit atradīsies tikai juridiskā adrese, bet gigantiskie ogu lauki sazin kur. Autorei turpmāk novēlu būt uzmanīgākai un pārliecināties par informācijas patiesumu un tomēr netaisīt copy paste no sociālajiem tīkliem. Raksts pats par sevi ir ļoti pretrunīgs. Domāju, ka juristiem te būtu interesants darbiņš.

 11. Bedikeri? Arī man savulaik sanāca problēmas ar ģimeni ar uzvārdu Bedikeri, kuras vīrs nozaga motorzāģi. Iespējams, ka šeit ir runa par kādu citu ģimeni, vai radiem. Tātad zināms uzvedības gēns tomēr ir saglabājies ja jau arī citi vietējie neko cildinošu neraksta. Darīt nekrietnības jau var, bet pienāk laiks, kad viss ko esi sadarījis nāk atpakaļ, tas ir nenovēršami. Tikai cilvēki acumirkļa ieguvuma, vai pat alkatības dēļ šo vienkāršo patiesību aizmirst. Tas pats ir jāsaka par pašvaldības izdarībām – un tad grib, lai godīgi maksā nodokļus. Abos rungas galos ir vienādas izdarības, bet vai tā vajag?

 12. Kā raksta autore var būt objektīva ja faceboksā ir draugos ar šo sievieti Benikeri? Šī informācija Jums sākumā bija jāpārbauda pirms likāt rakstu avīze!

 13. LIELS PALDIES visiem komentāru autoriem par šeit publicēto informāciju! To noteikti ņemsim vērā, veicot šīs lietas detalizētu izpēti un izmeklēšanu, kāpēc šāda situācija izveidojusies. To noteikti izdarīsim jau tuvākajā laikā, lai kliedētu bažas par vienas vai otras puses negodprātību!

  • Ja ir interese, tad pārbaudiet arī Dižbajāru FB profilā ievietoto foto izcelsmi, to var izdarīt, atverot lielajā logā foto un ar nepareizo peles taustiņu noklikšķinot “meklēt Googlē” lielākā daļa foto, kas saistītas ar zemenēm ir ņemtas no interneta.

 14. Es gaidu kad jūs publiski Bidekeres kundze atvainosieties apvainotajiem cilvēkiem un Ikšķiles Pašvaldībai,zemniekiem,ka arī Policistiem..

 15. bet kāda nozīme kas tirgo un kur tirgo . Visu noteiks pieprasījums – piedāvājums un precaes kavalitāte / Vislabākais būtu ja pašvaldība vispār tādās lietās nejauktos , jo beigās korupcija vien plaukst

  • Stāsts jau ir par to, ka Ingūna Bedikere/Dižbajāri Facebook lapā visus aprēja, ka visi tirgo poļu zemenes un ka viņa vienīgā pati audzē.Bet mēs vietējie, kas dzīvo Tīnūžos, kautkā neredzam viņas zemeņu laukus, par kuriem viņa rakstīja Facebookā.Un ko viņa piesējās pie tiem, kas tirgo tās poļu zemenes, lai taču tirgo!Tā sieviete ir nepārspējama.Viņa skatīsies acīs un melos pat aci nepamirkšķinot.

  • Laimonis Liepiņš Atbildēt

   Šito raksta pati Ingūna tikai tagad jau vairs varonība pazudusi..
   Izskatās ka ar šito rakstu būs ieķērusies.

 16. Jo aktīvāk mēs darbosimies, varbūt kāds mūs beidzot dzirdēs.. Kurš normāls cilvēks riskēs ar savu mantu un drošību.. Jo pazīstot Bedikeru ģimeni… Ir bail atklāti rīkoties.. Bet nu vairs nevar klusēt. Aizgājuši šie meli ir par tālu.

 17. Vienam klientam saka, ka tepat savā zemē audzina. Otram,ka tepat aiz sētas vīra brāļa zemē.. Trešam saka, ka pie znota radiem… Kam vispār te vēl var ticēt!??

 18. Vakar nopirku tur zemenes ziniet teikšu godīgi nebija garšīgas, salīdzināju ar savām dažām ogām mājas izaugusam .Ka nakts pret dienu,ja godīgi es jums neiesaku pirkt tur zemenes,jo tas nav mājās, mājas zemenes garšo savādāk.Man jau šķita ka mājās nevar izaudzēt visas ogas vienādas un bez neviena balta pleķīša.. Taka esmu vīlusies,ka man acīs skatoties teica ka tas ir Latvijas zemenes šodien griezisos Patērētāju Biedrība.

 19. Kāpēc tad dižbajāru saimniecība nenošēroja šo rakstu savā Facebook lapā!?? Tas tak tāds lepnums iekļūt avīzē!?? Nu jā komentāri tak slikti..

 20. Žurnālistei,pirms publicēja,vajadzeja parbaudit informaciju.

 21. Tādi cilvēki kā Ingūna nemainās.Viņa kā krāpa cilvēkus, tā arī turpinās.Tik imidžu pamaina.Būtu mierīgi turpinājusi tirgot savas poļu zemenes, kartupeļus un ko tur vēl…..neviens pat uzmanību nebūtu viņai pievērsis.Kā visus citus gadus.Bet nē vajag taču uztaisīt Facebook profilu un tur visus,arī īsto LV zemeņu audzētājus,nomelnot un apvainot, ka redz VISI tirgojot poļu zemenes.Pirmkārt – ne visi!!!Un tie kas tirgo, lai tirgo.Vispirms, lai pati parāda savus 3.5h.Interesanti, šīgada pavasarī iestādījusi zemenes un skat jau tāda raža kā nevienam.Nu tā nevar būt.Cik esmu braukusi garām NEKAD neesmu redzējusi viņas sētā rosību.Ja jau publicē tad būtu ielikusi visa lauka foto, nevis nelielu daļiņu no kautkā.Ja melo tad melo ticamāk.Saaicinājusi sabiedrībā atpazīstamus cilvēkus kā potenciālos klientus.Tas ir bezkaunības kalngals!

 22. paskat, kā jedinstva fani satrakojušies!

 23. “Atbalstu “Dižbajāru” centieniem izrādīja daudzas sabiedrībā zināmas personas, tostarp juristi, politiķi, žurnālisti.” A jūs, komentētāji, tik visu norejat! Kauns, kauns! Tostarp mums jau septiņpadsmitā raža ienākusies …

 24. Bedikeri ir aizmirsuši latvisko vienotību viņi un vairs neviens,bet viss dzīvē nāk atpakaļ taka maksāsiet par saviem meliem.

 25. Šī raksts mani rosināja domāt mazliet citā virzienā un, proti, kas tiek pasniegts mums lasītājiem, kāda ir šo rakstu kvalitāte un kāda ir rakstu autoru morālā seja? Šī raksta autore Trapiņa kungam iedeva kaku maisu no Dižbajāru atejas. Manuprāt raksta autore ir vismaz atvainošanos parādā Trapiņa kungam un gaidīšu to publiski.

  • Es jums pilnībā piekrītu… Un visa šitā jezga tikai tāpēc ka Indulim nebija tiesības izdot atļauju tirgoties uz ceļa, viņiem tā atļauja bija jārada Rīga,Indulis neatbild par ceļiem,taka saka tā Ingūna ir viena stulba govs..Dēļ tā ka cilvēks nevar iedot atļauju kas nav viņa kompetencē,un redzi smarai nācās braukt uz Rīgu pēc dokumentiem..Stulbam putnam stulba dziesma..

 26. Nez vai Latvijas avīze ņems vērā cilvēku viedokļus.. Vai arī tas kukulis ir tik liels, ka mums pašiem būs jācīnās par šo viltus rakstu un viltus Latvijas zemenēm!?? Pēc būtības žurnāliste ir pārkāpusi vairākus ētikas kodeksa punktus… Laikam mūsdienās jebkurš var būt žurnālists un skricelet tik dižbajāriem reklāmrakstus.. Žurnāliste pēc vecuma it kā pieaugusi, nobriedusi sieviete, bet pēc raksta spriežot dikti uzpērkama.. Kauns..

 27. Nau vārdu mazi pukaini ruksiši.Ruk ruk Atbildēt

  Nau vārdu mazi pukaini ruksiši.Ruk ruk

 28. Tepat vien arī dzīvoju Atbildēt

  Nu baigo trobeli sacelusi Zemenīte. Piesaisti klientus nevis ar brēkšanu bet ar CENU UN KVALITĀTI !!!! Ja cena būs piejama mūsdienu pieprasījumam neviena Poļu oga netiks pirkta

  • Pirms kādam kaut ko aizrādīt noskaidro kārtīgi cik maksā Latvijas zemenes tirgū un tad muti vaļā ver… 4,50 un 4,00 maksa viņu uzpirktas zemenes, A Latvijas maksa 8,00-12,00 taka padomā labāk vai tas tiešām ir Latvijas zemenes

 29. Dižbajāri pēc Lursoft esošās informācijas ir reģistrēta 28.09.2015., pat ja sastāda zemenes rudenī pirmajā gadā nevar būt tik liela raža, ka var skriet uz pagastu prasīt atļauju tirgoties un darīt to nepārtraukti.
  Tur pat Lursoftā var atrast, ka šīs kundzes citai kompānijai zvērināts tiesu izpildītājs piemērojis uzņēmumam visa veida pārreģistrācijas aizliegums, tai skaitā, aizliegums mainīt uzņēmuma dalībniekus un aizliegums reģistrēt komercķīlas.
  Protams arī vēl nesenā pagātnē nav aizmirsta epopeja ar kāzu bildēšanu.
  Nu ko lai saka, traki darbīgs tas sievišķis, visur paspēj, nebrīnīšos, ka pat uz Poliju.

 30. Dižbajāri pēc Lursoft esošās informācijas ir reģistrēta 28.09.2015., pat ja sastāda zemenes rudenī pirmajā gadā nevar būt tik liela raža, ka var skriet uz pagastu prasīt atļauju tirgoties un darīt to nepārtraukti.
  Tur pat Lursoftā var atrast, ka šīs kundzes citai kompānijai zvērināts tiesu izpildītājs piemērojis uzņēmumam visa veida pārreģistrācijas aizliegums, tai skaitā, aizliegums mainīt uzņēmuma dalībniekus un aizliegums reģistrēt komercķīlas.
  Protams arī vēl nesenā pagātnē nav aizmirsta epopeja ar kāzu bildēšanu.
  Nu ko lai saka, traki darbīgs tas sievišķis, visur paspēj, nebrīnīšos, ka pat uz Poliju.

  Ja Dižbajāri ir reģistrēti tik

  • Paskaties facebooka tur ir ielikts ka tikai sogad vini vinas sastadija un tur ir kaut kada maza puku dobe,vini jau nez cik gadus ir uzpirkusi un tirgojusi ka tas it ka esot vinu audzetas.Bet apmelo citus,bedigs tas stavoklis tai gimenei!

 31. Esu šoka par šo rakstu no kuriem laikiem un laukiem kļuvuši par zemniekiem Bedikerus pazistu gadus 12 bet ka zemniekus tikai no ša raksta cik zinu vienmēr ir parpirkusiJums kauna nau cilvēkiem acis skatities un melot.

 32. Būtu skaists raksta titulattēls – veseli 3,5 ha zemeņu -, bet tas tikai tādā gadījumā, ja vispār ir ko nobildēt.. To šoreiz nākas apšaubīt – kārtīga zemniece taču ar lepnumu atrādītu savus n-tos hektārus arī medijiem, kaut tikai lai piesaistītu klientūru, ja ne paspilgtinātu rakstā atspoguļotās situācijas nopietnību.
  Kārtējo reizi Latvijas žurnālistikas augstākā pilotāža – savu rakstu izveidot no tā, ko kāda kundzīte, par kuras pakalpojumiem internetā un TV raidījumos runāts diezgan plaši, un slava ir ne tā glaimojošākā, sarakstījusi savos reklāmas rakstos Facebook lapā.
  Nevar īsti saprast, kuram šajā situācijā būtu jānokaunas – autorei vai “zemniecei”. Katrā ziņā žēl, ka tādus rakstus bez jebkāda reāla pamata drukā vienā no Latvijas lielākajiem laikrakstiem..

 33. Braucu mājās no darba un jūs neticēsiet dižbajāru skuķis vēl joprojām sēž un tirgojas.. Kuur viņiem tur tik daudz to zemeņu!?? Draugu vecāki ar zemeņu audzēšanu nodarbojas gadiem un vienmēr pie viņiem iepērkos zvanu un prasu vai jau zemenes ir, bet diemžēl viņiem vēl nav tādi apjomi, lai visu cauru dienu tirgotos.. Esmu šokēts. Katru dienu mēroju ceļu gar dižbajāriem un katru dienu viņi tirgojas uz urrā… Ceļš pārslogots, tā sakot citreiz aplī normāli iebraukt nav iespējams.. Man jautājums tiem slavas cēlājiem.. Jūs ar galvām vai ar otru galu domājat!?? Jūs maz zināt cik daudz darba prasa lai uzturētu saimniecību!?? Un nez vai varētu atļauties trijatā tirgoties gan tīnūžu aplī gan rīgā.. Esmu sašutis…

 34. uzrakstiet google.lv zemenu kari ikskile un tur izleks vel citi raksti panemiet treso rakstu un palasiet cik labi vina zina pa cik pardod nakts tirgu,tirgu polu zemenes vina jau ar to nodeva ka vina pati uzperk zemenes,ka ari viena cita raksta kur vina apreikina cik konkurenta calim aizgajusas zemenes un cik maksa noksaidrojusi,cik vins nopelna.pati sevi nodevusi ,vismaz sitas raksts palidzes atrak ierasties visam varas iestadem,pus vel dabus maksat cilvekiem kompensacijas par cilveku apmelosana.Redziet ka ir raksi bedri citam pats iekritisi..

 35. Kauns par šo ģimeni norejusi visu pagastu bet pasi sevi neredz.Krapnieki un blēži bedikeri fui fui ka saka ar laiku visi uzinās kas tie par zemniekiem.Made in po

 36. Un tomēr nesaprotu, ja ir pārkāpumi, kāpēc neviens nevēršas policijā, pvd vai citās instūcijās lai noskaidrotu patiesību. uzrakstiet iesniegumu, izsauciet kontrolētājus un būs skaidrība. A te visi tik kurn un neviens nevar pirkstu pakustināt noskaidrojot taisnību

  • Jūs Bedikeres zemniecīte piebaroja ar poļu zemenītēm vai arī ar garšīgajiem poļu kartupelīšiem!?? Vai varbūt laicīgi kāzu foto uztaisīja un tad jūs tagad nezināt kā ..!? Viss mīļā notiek.. Un skaties neaplauz sparniņus 🙂

 37. Ja vien cilvēki zinātu kāda ir ši sieviete,tad noteikti aizstāvju vinai nebūtu.Šis viss sižets un ažiotaža būtu labs vel viens sižets priekš Bez Tabū raidijuma.Vienā Bez Tabū raisijumā jau šī dāma ir bijusi un ne tajā labakajā nozimē,varētu sekot velviens patiesības sižets kāda ir šī strādīgā zemniecīte.

 38. Banāni nebus būs polu zemenes gurķi un kartupeļi.

 39. Izlasīju rakstu un sapratu vienu lietu -.. zemniece atraduši tik pat .. žurnālisti lai uzrakstītu rakstu, celtu slavu sev un nomelnotu citus tirgotājus,bez nekādiem pierādījumiem!
  Cilvēkiem tiešām nav ko darīt:D
  No sava mūža iztērēju 5 min lasot kaut kādu ..

  • Juri es jums pilnīgi piekrītu.. Un šī vēl skaitās Latvijas avīze.. Lielāku murgu neesmu lasījusi. Šajā situācijā man ir žēl visu to zemnieku, kuri tiešām cītīgi strādā, bet te viena neko nedarot ir iekarojusi visu Latviju. Kā viņai vispār nav kauns dzīvot Ikšķiles novadā..

 40. A viniem ananasu un banānu raža būs ari.

 41. Ja jau kundze audzē zemenes radu zemē tad jau jābūt dokumentiem ar nomas līgumu un visu pārējo!?? Zemnieku saimniecību jau nav māka uztaisīt.. Kāpēc nav uzrādīta zeme lursoftā!?? Bet tad kad dokumenti jāuzrāda zemniecite asti kājstarpē rauj.. Komentāri par to kapli jau tiešām ir Bedikeres kundzes rakstīti.. Jo šādi teksti tiek veltīti visiem, kuri viņai antipātijas izrāda.. Tas jau tāpat kā Facebookā visi, kuri izrāda neticību tiek dzēsti ārā..

 42. Ziniet kas ir dīvaini ka man komentārs pazuda no šīs lapas:D

 43. Parto kapli un radu zemi raksta paši zemnieki bedikeri smiekli nāk. Atbildēt

  Parto kapli un radu zemi raksta paši zemnieki bedikeri smiekli nāk.

 44. Ogas pie Bedikeres ņemu jau vairākus gadus, nekur citur nav tik garšīgas. Iesaku arī citiem! nevajag pārmest cilvēkam, kas strādā un dara. Skauģu vienmēr bijis daudz, labāk ņem kapli un pie darba.

  • Mazāk runāt labāk aizbrauc un paskaties kā uzpērk nakts tirgū,skata pēc sastādījusi puķu debitē lai nevar kopā neviens piesieties…

   • kur pierādījumi? runāt visi gudri

   • Nesatraucies pierādījumi būs.. Tā ir pati Bedikere kas to rakstīja,cilvēks laikam vēl zemāk nevar nolaisties.

    Neviens inteliģents cilvēks un tiešām īsts zemnieks neietu un nepazemotu citus tirgotāju, ja viņš zina kā viņam ir pašam audzētas zemenes.,bet te tiešām piekrītu ka viņa ir uzpircēja.

  • Anna !
   Kāds naivums ! Pajautā jebkuram Tīnūžu iedzīvotājam.

 45. Ingūna lai turās! Izskatās, ka zemeņu kari ir īsti kari. Tas, ka visi lauki neatrodas Tīnūžos, nenozīmē, ka šādu lauku nav! vai tad pie radiem vairs nevarēs audzēt,, dīvaini tie cilvēki, metas apmētāt ar dubliem, bet neviens nezina ka ir patiesibaā.

  • Šito rakstījusi pati Ingūna-Ingunin turies!Tikai dīvaini ka tie dārzi katru reizi mainās kad kāds prasa kur audzēti un tad lai pierāda ka audzē citur dokumentos, nevis apmelo citus.Zinu šito sievieti gadiem dzīvoju netālu un vienmēr brīnos par .. līmenī.Uztaisīja sev lētu reklāmu uz citu rēķina apmelojot.Pārējie tic ka viņa audzē!Bet kā saka kur ir aitas tur ir cerpeji.

 46. Nezinu smieties vai raudāt. Dzīvoju jau Ikšķiles novadā gandrīz 30 gadus, bet līdz šim brīdim nezināju, ka šeit ir tāda zemniece kā Ingūna Bedikere. Šo cilvēku zinu tikai kā krāpnieci un neslavas cēlāju.. Kauns par to, ka šādi var nolikt pagastu kurā dzīvo.
  Žurnāliste kā redzams ir uzpirkta, jo nav neviena pamatota fakta, ka šī zemniece ir patiesa. Ierakstot Google.lv zemnieces vārdu mati ceļas stāvus lasot to ko viņa ir sadarijusi cilvēkiem. Kauns kauns kauns.
  Žēl, ka šī kundze, lielā zemniece dara kaunu visai zemnieku saimei kopumā..

 47. Žurnāliste Sandra izskatās, ka lobē šo saimniecību, viņa nav pārliecinājusies par informācijas patiesumu, nav ievērojusi ētikas kodeksu, nav veikusi vairāku cilvēku aptauju. Vai viņa ir bijusi šajos zemeņu dārzos? Pati Tīnūžos dzīvoju 30 gadus un neesmu pamanījusi šos lielos zemeņu dārzus. Latvijā pašlaik nav tik daudz zemeņu, ir knapi sākusies sezona, vai tik pati netirgojas ar poļu zemenēm?????!

 48. Smieklīgi līdz ārprātam!!! Cilvēks , kurš pats audzē pāris vadziņas, bet tirgo kastēm! Ir tik daudz drosmes( pēc mana viedokļa- BEZKAUNĪBAS) citus tirgotājus izvazāt ar neslavas vārdiem! Vai noziegums ir tirgot poļu zemenes? Kurš ir nepatiesāks? Lielākā daļa tigo poļu preci, arī tirgū! Bet ja godīgi pasaka no kurienes nākusi, nesaskatu neko briesmīgu! Tad tiek dota izvēle, kaut arī es par vietējo preci. Žurnālistei būtu jāpārbauda šīs raudātājas patiesie vārdi , pirms apmelnot citus!

 49. kur ir sie zemenu lauki tinuzos?

 50. Ziniet tautieši ieteikums pirms komentāru sniegšanas iepazīties ar šīs sievietes portretu internetā Ingūna Bedikere un tad pašiem izlemt vai ticēt ka tā ir vietējā oga.

 51. Bezkaunības kalnagals!!! Vadošo amatpersonu iedomas, ka ir pasaules naba! Jā, kā redzams uzpērkamas dvēseles, kāds brīnums, ka slīdam arvien lielākā bedrē

 52. Vai pirms šī raksta tapšanas pati žurnāliste ir faktiski un reāli redzējusi šos “Dižbajāru”zemeņu laukus? Visa informācija,kas šeit ir publicēta nav pat apstiprināta ar reāliem faktiem,tikai klajš vărdu savārstījums no Bedkīres kundzes kaut kur publicētiem rakstiem.

 53. Vai tik tā nav tā pati Bedikeres kundze, kas ir gan kāzu fotogrāfe, kura apkrāpj cilvēkus un arī ar darbā iekārtošanu Vācijā nav veicies un sanākuši nesmukumi?! Varbūt tomēr viņa ir lieliska vizāžiste, nu kas to lai zin. Nu lai veicās Tīnūžu zemniecei, lai laba ogu raža.

 54. Kur tieši var / varēs iegādāties “Dižbajāru” ogas Tīnīžos? Pagājušajā sezonā biju regulārs klients.

  • Pilnīgi noteikti pašā saimniecībā.

  • Nakts tirgū, kur tas uzpērk!

  • Tik pabrīdini, pirms ierodies saimniecībā, lai saimniece var paspēt aizšaut pakaļ precei uz Rīgu!!

   • Tad nu gan komentētāji. Iklupāt krāgā it kā justos pie kaut kā vainīgi. Runa jau neiet par zemenēm pašām. Ja iepērk, nedomāju ka riskētu ar visu iepērkot Polijas zemenes. Apgrozoties savā nišā gan jau piepērk, bet diez vai tās ir poļu piepirktās zemenes. Gan jau ir daudz pazīstamu ogu audzētāju kam nav laika tirgoties, vai dzīvo patālu no Rīgas un nav iespēju ražu izpārdot. Viens komentētājs pat atļāvās PeistCopy uztaisīt. Kas ir? Ar pirmo reizi neieraudzīji sevis iekopēto komentāru? Varu derē tiem lilajiem zākātājiem var būt kādas 3 IP adreses te tikai ir. Malacis skuķis, atļāvās pateikt jums to ko visi, redz un visi zina, bet kā jau īsti latvieši norij un iet tālāk. Vienīgie ieinteresētie cilvēki šiem komentāriem varētu būt tikai Poļu zemeņu piegādātāji. Nevis ta nabaga zemnieks kurš cīmās par savu vietu zem saules šajā mežonīgajā laikmetā.

Draugiem Facebook Twitter Google+