×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Zemeņu kari Tīnūžos. Strīds starp “Dižbajāriem” un konkurentiem var novest līdz tiesvedībai (20)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Strīds starp zemeņu tirgotājiem sākās pēc tam, kad šosejas Rīga–Koknese malā pie Tīnūžiem šogad tika izsniegtas vairākas atļaujas ogu tirdzniecībai. Iepriekšējos gados šajā vietā tirgojās vien zemnieku saimniecība “Dižbajāri”, kam šogad, pēc saimniecības pārvaldnieces Ingūnas Bedikeres teiktā, radās grūtības saņemt tirdzniecības atļauju. Kā “LA” jau vēstīja iepriekš (16.06.), “Dižbajāru” pārvaldniecei nācās saņemt saskaņojumus no Ikšķiles būvvaldes, arhitekta, “Latvijas valsts ceļiem” un kaimiņiem, kam ir piegulošā zeme teritorijai, kur notiks tirdzniecība, un tikai pēc tam pašvaldība viņai piešķīrusi tirdzniecības atļauju. Iepriekšējos gados šis process bijis vienkāršāks. Bedikere veltīja pārmetumus ne vien citiem ogu tirgotājiem, kas šmaucoties ar ogu izcelsmi, bet arī vietējai pašvaldībai par to, ka tā atbalsta poļu ogu tirgotājus. To noliedza Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. “Mēs neliekam nekādus šķēršļus! Iespējams, ka šajā gadījumā kundze sāpīgāk visu uztvēra. Viņai iepriekšējos gados šajā vietā bija monopols, tagad tur grib tirgoties arī citi kaimiņi, un rodas konkurence,” iepriekš teica Trapiņš, piebilstot, ka būtu nepieciešams pārliecināties, vai paši “Dižbajāri” tirgo savas zemenes. Šobrīd konkrētajā tirdzniecības vietā šosejas malā “Latvijas Valsts ceļu” piederības robežās izsniegtas trīs atļaujas un vēl viena atļauja tirdzniecībai pie privātīpašuma.

Solījumi paliek solījumi

Pēc “LA” publikācijas saņēmām vairākus sašutuma pilnus zvanus no ikšķiliešiem un tīnūžniekiem, kuri pārmeta Bedikerei melus. Zvanītāji apgalvoja, ka “Dižbajāriem” nav savu zemeņu lauku, un ieteica pārliecināties klātienē par pārvaldnieces vārdu patiesumu. Iespējams, viņa pati tirgo poļu ogas, tās uzdodot par vietējām – tā man teica ne viens vien zvanītājs. Pirms Jāņiem Bedikere mums solīja izrādīt savus laukus pēc vasaras saulgriežiem, taču, zvanot jau pēc svētkiem, viņas attieksme bija mainījusies. “Vai varat dot garantiju, ka pie mums neatbrauks konkurenti un nenomiglos mūsu zemenes? Mums pat PVD bail laist uz lauka. Baidāmies no konkurentiem, kuri mūs izseko, filmē un draud. Esam ieguldījuši tūkstošus, kurš tos segs?” jūnija pēdējā nedēļā mums teica Bedikere, atteicoties rādīt laukus. Viens esot pie mājas, bet otrs – lielākais – pie sadarbības partneres, kura aizbraukusi kāzu ceļojumā, līdz ar to Bedikerei neesot nekādu tiesību rādīt šo lauku. Viņa arī paziņoja, ka drīzumā sekos PVD pārbaudes un pēc tam viņa esot gatava tikties ar “LA”, līdzi ņemot dokumentus, taču par lauku rādīšanu nevarot būt ne runas.

Lai pārliecinātos par “Dižbajāru” lauku esamību, devāmies uz saimniecību laikā, kad tur notika PVD inspektoru vizīte. Ierodoties pagalmā, pajautājām tur sastaptajam saimniekam, vai viņam nebūtu pretenziju par mūsu klātbūtni. Saņēmām atbildi – vispirms tiksim galā ar PVD un tad ar jums. Tiesa, lauku sētā jautās satraukums – par to liecina saimniecības pārstāvju drudžainā pārvietošanās no iekštelpām uz saimniecības ēku. Pēc ilgākas gaidīšanas saimnieks teica, ka pārbaude nebūs ātra, un lika mums saprast, ka nekādas diskusijas ar mums todien vairs nenotiks. Sarunas laikā saņēmām zvanu no Bedikeres, kura pavēlēja braukt prom “uz savām mājām”, un, ja latviešu valodu mēs nesaprotot, to pašu atkārtoja krievu valodā. Viņa nokļuvusi slimnīcā pēc konkurentu uzbrukuma, un šobrīd viņai nebūtu vēlams satraukties. Jau dienas otrajā pusē Bedikere sazinājās ar “LA” vēlreiz, lai paziņotu, ka tiktos ar mums pēc tam, kad būs iznākusi no slimnīcas. Pārvaldniece sarunā neslēpa, ka šobrīd ažiotāža ir liela, tomēr saimniecība spējusi PVD darbiniekiem atspēkot pārmetumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Žuļiku pilna pasaule?

 2. viss kā jau parasti muļķu zemē Atbildēt

  latvijietis latvijietim – latvānis.

 3. Ko var ņemties!
  Pirktās zemenes ir super gardas!
  Lai uzvar godīgākais!

 4. Un tagad lūdzu izskaidrojiet. Kur šeit ir kaut viens vārds par to, ka viņas lauki ir pie citiem saimniekiem!??
  Jau kopš bērnības man bija sapnis par māju un zemi. Vecāki gan deva priekšroku dzīvei pilsētā un pavadītam laikam dzīvoklī. Bet vecmāmiņas savu dzīvi aktīvi pavadīja laukos. Arī mēs, pilsētnieki devāmies tām palīdzēt. Jau kopš bērnības vārds lauki saistījās ar ogu krūmiem: upenēm, jāņogām, ērkšķogām un zemenēm. Ogulāju un darba pie tiem bija ļoti daudz. Visas manas vasaras pagāja ar ogām. Ar ogām biju uz Tu, ar puķēm gan sanāca iepazīties mazāk. Īpaši jau laukos neko neapzaļumoja, viss bija stādīts vadoties no praktiskiem apsvērumiem. Tāpēc pazinu: tulpes, narcises, peonijas, studentu neļķes, kliņģerītes, rozes, neļķes.

  Kad nodibināju ģimeni, vēl kādu laiku dzīvojām dzīvoklī. Pareizāk gan būtu teikt: pārlaidām nakti. Jo lai tiktu prom no dzīvokļa, lielāko daļu sava laika, pavadījām darbā. Pēc 15 gadiem arī tikām pie zemes. Prieks bija milzīgs, bet tam sekoja apjukums. Kā tagad atceros, stāvu uz 5 ha lauksaimniecības lauka, kurš pāraudzis pļavā, kur pūš vējš un nav neviena koka. Grūti bija saprast, kur un ar ko sākt. Aizbraucu uz gadatirgu un nopirku pirmos divus kadiķus, kurus iestādīju, kā pamatu kaut kā sākumam. Tad ātri sameklēju Gundegas Lināres daiļdārzniecības kursus un sāku mācīties. Iegūtās zināšanas ļoti noderēja. Atvedām pie iestādītajiem kadiķiem pavecu garāžu, un saimnieciskā darbība varēja sākties.

  Sapratu vienu – grūti kad Tev ir mazdārziņš un gribās iestādīt daudz un nav vietas, un grūti, kad Tev pieder liels lauks, un viss iestādītais uz lielā fona ” pazūd “. Bet nepadevos un cīnījos. Uz lauka valda vējš, tas brīžiem šķiet nāk kā uz darbu. Kamēr strādā uz lauka, purina pamatīgi, kad darbu beidz, arī vējš kādā mežā paslēpjas piekusis, un atpūšas pēc smagi pavadītas dienas. 4 gadu laikā, 2014. gadā, sasniedzām to, ka mūsu saimniecība iekļuva starp Latvijas sakoptākajām saimniecībām. Tas bija ļoti liels gods, būt uzaicinātam pie Latvijas Valsts Prezidenta. Stāties blakus tādām ģimenēm, kuras apkopj pat 3 000 ha zemju platības. Pie Valsts Prezidenta uzrunā, es teicu, ka jūtos kā “mazulis autiņbiksītēs”, bet solīju, ka dūšīgi augsim.

  Savus solījumus turu, un turpinu straujiem soļiem attīstīties. Mūsu audzētā pamatkultūra ir Zemenes. Audzējam bez ķīmijas un ķīmiskām minerālvielām. Patreiz uz mana lauka ir 12 zemeņu šķirnes. To audzēšana ir cieši saistīta ar organisko mēslojumu, slieku doto un zaļo kompostu, nātru vircu. Katru gadu paplašināmies, lai varētu piedāvāt saviem klientiem nobaudīt un izvērtēt arvien jaunas zemeņu šķirnes. Tieši mūsu klienti ir visbargākā žūrija, kurai mēs ļoti uzticamies un ļoti cenšamies. Mēs cenšamies dēļ Jums, mūsu Latvijas iedzīvotājiem, pilsētniekiem, lai varētu dot to labāko!

  Mēs esam par Veselīgiem iedzīvotājiem, tātad – par stipru Latviju!

  Ar cieņu: “Dižbajāri”

  • Tev taisniba tur ne varda nav ka viniem lauki ir kur citur, raksts ir nemts no dizbajaru majas lapas. Meli melu gala, ir jabeidz melot visa latvijas prieksa.
   Gribu informet ludzu visi kas ko var darit lietas laba lugums palidzet savadak nevar izturet sos daudzos melus kas nak no saimnieces puses.

   • Izlasot rakstu āpriņķa avīzē, pa nedēļu stādi savairojušies visu laiku bija pie mājas 3000 zemeņu stādi, tagad jau 3200 zemeņu stādi… Vai tiešām, neviens neredz????

 5. Jāiet pie brāļa varbūt parādīs Bedikeres kundzes laukus, protams, ja tur ir ko redzēt ?

 6. Gaidam rakstu jo PVD jau ir apciemojusi zs dizbajaru laukus ka vesta vinas facebook profils.
  Lugums saimniecei kadu bildi no sava plasa lauka pie radiniekiem, sadarbibas partneres vai znota vecaku ipasumiem lai ari kur butu tie lauki var taks uznemt bildi ka neka bijusi kazu fotografe.

 7. Vārnas salidoja! 🙂 Čau komentētāju banda. Paši uzdodam jautājumus in paši atbildam? Kurš te ir slims vēl ir jautājums. Liekat cilvēkus mierā, ejiet rakt zemi, ja nav ko darīt. Muti tik palaist mākat.

  Acīs saimniece nav redzēta, bet zin ka tirgo poļu zemenes. Ko tur var melst melst. Sviests. Skaidra bilde. Varu derēt viņa arī komentē šo rakstu.

  Ja esi neapmierināti ejiet un un pakiet saimniecei acīs. Visi jau zin kur viņu meklēt. Ko te varat gaisu smirdināt? Nav ar ko parunāt pievērsies ģimenei!

 8. Zemenes-500kg,tad jau kuros laukos tās zemenes Bedikere novāc?Lūk kā vajag bļaut kad nesanāk monopols,un parasti jau saka kā parunā-skaļāk bļauj -ķeriet zagli,pats zaglis,poļu zemeņu galvenā pārstāve arī taurē ka citi tirgo poļu zemenes un viņai tikai vietējās.Kaut kā nesmuki sanāk no viņas puses.

 9. Tai Bedikere ir vieni lauku paķu izgājieni, plus vēl cik viņu zinu viņa vienmēr ir tirgojusi poļu zemenes, tak paņemiet LA un uzprasiet kaimiņiem viņi ziņas visu un apliecinās jums kā nakts tirgū uzpērk kartupeļus, gurķus, zemenes uzpērk kartonfabrika kur ik pēc pars dienām ved no Polijas.. Pajautājiet kaimiņiem viņi pateiks jo visiem apnikusi viņa ar saviem meliem.

 10. Zinat nu cerams tiesa dos vienreiz .. Bezdikeres kundzei kādu reālu sodu.Vina sāk pārāk daudz .. gaisu mazajā mierīgajā Tīnūžu ciematā…

 11. Meliem lielas kajas Atbildēt

  Karteja reize kad zurnaliste lidz galam nav nostradajusi, cik liesiet visiem pilnas acis ar puspatiesiem meliem.

 12. pirku ogas no Bedikeres uz lauka. Ļoti garda ir viņas ” Sonāte “. Jaunie stādi acīm redzami bija saražojuši lielas ogas. Sievas kūka izdevās Lieliska!
  Paldies, Ingūnai un turās!

  • Kopš, kura laika ir tāda šķirne “Sonāte”!? Tā ir Bedikeres kundzes izveidota šķirne!?

   • Speciāli priekš tevis, gudrāks paliksi!

    Sonata

    Pilnīgi jauna šķirne, kura kā uzskata, var aizstāt rūpnieciskajās plantācijās daudzus gadus jau līdera lomu ieņēmušo šķirni Elsanta.

    • Tad, lai cilvēks iemācās izrunāt vārdu sonata. Nav tādas šķirnes sonāte. Nu nekādīgi no sonatas nesanāk sonāte. Analfabēts vēl neesmu atšķirībā no daža laba.

  • Bedikeres kundze AKA Ēvalds atkal nespēj nenodot sevi reklāmkomentāros 😀

  • Atkal pati Ingūna 😀
   Vai tad jums nevaig ārstēt smadzeņu satricinājumu? A nu ja jums jau tāda nemaz nav, maksājiet visiem ārstiem lai saraksta dokumentus, zinot cik Ogres ārstiem patīk kukuļi 😀
   Mos vēl uztaisītu sevi par NEPIESKATAMU un būs miers:D

Draugiem Facebook Twitter Google+