Latvijā
Novados

Zemes ceļi traģiskā stāvoklī: Iedzīvotāju un uzņēmēju dzīve paralizēta 7

Kadrs no video

Latvijas grants ceļi ir kritiskā stāvoklī, kas lauku reģionu iedzīvotājiem liek izmisumā apdomāt pārcelšanos no reģioniem uz pilsētām, jo par ceļu uzturēšanu atbildīgie, viņuprāt, klaji pārkāpj likumu, vēstīja TV 3 raidījums “Bez Tabu”.

Raidījuma elektroniskā pasta kastīti pārpilda sūdzības no visas Latvijas par grants ceļu traģisko stāvokli: bedre pie bedres, ūdens plūdi un neizbraucams mālains segums. Īpaši daudz sūdzību ir no Bauskas novada.

“Es negribu pamest Latviju ceļu dēļ! Tad es sakrāmēšu koferus, pārvākšos uz Rīgu un tur dzīvošu! Tad visi brīnīsies, ka vairums izvēlēsies doties uz pilsētām, lauki būs izmiruši!” dusmīgs ir Bauskas novada iedzīvotājs A. Červinskis.

Artis sociālajos tīklos ievietojis vairākus video, kuros fiksējis Bauskas novada grants ceļu slikto stāvokli. Ar ierakstiem dalījušies tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, kuri komentāru sadaļās un savos profilos papildina traģisko ceļa posmu uzskaitījumu. Starp citu, tieši Bauskas novada domē lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu sakarā ar zemes ceļu slikto stāvokli.

“Bez Tabu” uzrunātie iedzīvotāji uzskata, ka atbildīgie par ceļu uzturēšanu ignorē likumu, kas nosaka pienācīgi gādāt par ceļu stāvokli, kā arī Satversmi, kurā iekalts, ka jebkuram ir tiesības brīvi pārvietoties.

Saistītie raksti

Bauskas novada iedzīvotājs vairākkārt komunicējis ar atbildīgajiem rakstveidā, un atbildes sauc par “marsiešu hronikām”.

“Līdzšinējā līdzinās marsiešu hronikām, jo viņi nesaprot, ko mums jāpiedzīvo laukos! “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) man atbild: “Autoceļi ar grants segumu uzskatāmi par periodiskas izmantošanas ceļiem, pēc to tehniskajiem parametriem grants ceļi nav paredzēti regulārai, intensīvai satiksmei visa gada garumā.”

LA.lv