×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. jūlijs, 2013
Drukāt

Zemes dienests konsultē par robežu sakārtošanu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts Zemes dienesta speciālistu konsultācijas par robežu sakārtošanu varēsim vēl saņemt līdz jūlija beigām.

 

Informatīvo kampaņu “Robežām ir jābūt kārtībā” VZD nolēmis pagarināt. Zemes īpašniekiem līdz pat mēneša beigām būs iespēja saņemt kompetentu dienesta speciālistu konsultācijas par zemes vienību robežu un robežzīmju sakārtošanu un atjaunošanu. Konsultācijas varēs saņemt pirmdienās un otrdienās (15., 16., 22., 23., 29., 30. jūlijā) no plkst. 14.00 līdz 15.30 pa tālruni 67038677.

Līdz šim visbiežāk zemes īpašnieki vēlējušies noskaidrot robežu atjaunošanas procesu un izmaksas, precizēt gadījumus, kad nepieciešama zemes vienības atkārtota uzmērīšana, kā arī citus konkrētus jautājumus. VZD speciālisti skaidrojuši, ka dienests neveic robežu atjaunošanu, bet gan reģistrē sertificēta mērnieka iesniegtos zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentus Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā, kas apliecina veikto darbu tiesiskumu.

Jāatceras, ka robežu atjaunošana nav bezmaksas pakalpojums (to nefinansē valsts), jo saistīts ar privāta īpašuma uzturēšanu, tomēr tas jāizdara, jo ilgākā termiņā atrisinās daudzus nepatīkamus pārsteigumus un saglabās labas attiecības ar kaimiņiem.

Izcenojumus robežu atjaunošanai var noskaidrot, vēršoties pie jebkura zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificēta mērnieka. VZD nav pieejama informācija par zemes vienību robežzīmēm, kas jāatjauno. Šādu informāciju var sniegt tikai sertificēts mērnieks pēc robežas apsekošanas.

Atbildes uz citiem biežāk uzdotajiem jautājumiem var lasīt VZD tīmekļa vietnē: www.vzd.gov.lv (sadaļā E-konsultants).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+