Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Zemes iegādes kreditēšanas programmai papildus piešķir 10 miljonus eiro

LETALETA

Valdība sēdē otrdien nolēma atbalstīt Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu par papildu 10 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmai, informē ZM.

Tādējādi aizdevumiem paredzētais finansējums lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei pieaudzis līdz 40 miljoniem eiro. Papildu atbalsts ļaus turpināt 2012.gadā iesākto kreditēšanas programmu, kam finansējums bija izsīcis.

Kā norādīts ZM skaidrojumā, paredzēta iespēja aizdevumu finansēt no valsts budžeta līdzekļiem, valsts aizdevumiem, Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā arī piesaistīt resursus no finanšu un kapitāla tirgiem un citiem finanšu avotiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, vēsta LETA.

Tāpat grozījumi noteikumos par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei produkcijas ražošanai paredz, ka turpmāk visas ar aizdevumu saistītās funkcijas veiks AS “Attīstības finanšu institūcija”, kas apvieno “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum”, SIA “Latvijas Garantiju aģentūra” un VAS “Lauku attīstības fonds” (LAF). Šīs izmaiņas samazinās ar lēmuma pieņemšanu saistīto termiņu.

LAF līdz 2015. gada 31. martam ir pieņēmis lēmumu par 582 aizdevumu piešķiršanu zemniekiem 29,4 miljonu eiro vērtībā lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 14 981 hektārus lauksaimniecības zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 2065 eiro par hektāru. Pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+