Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Zemes iegādes kreditēšanas programmai papildus piešķir 10 miljonus eiro

LETALETA

Valdība sēdē otrdien nolēma atbalstīt Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu par papildu 10 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas programmai, informē ZM.

Tādējādi aizdevumiem paredzētais finansējums lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei pieaudzis līdz 40 miljoniem eiro. Papildu atbalsts ļaus turpināt 2012.gadā iesākto kreditēšanas programmu, kam finansējums bija izsīcis.

Kā norādīts ZM skaidrojumā, paredzēta iespēja aizdevumu finansēt no valsts budžeta līdzekļiem, valsts aizdevumiem, Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā arī piesaistīt resursus no finanšu un kapitāla tirgiem un citiem finanšu avotiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, vēsta LETA.

Tāpat grozījumi noteikumos par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei produkcijas ražošanai paredz, ka turpmāk visas ar aizdevumu saistītās funkcijas veiks AS “Attīstības finanšu institūcija”, kas apvieno “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum”, SIA “Latvijas Garantiju aģentūra” un VAS “Lauku attīstības fonds” (LAF). Šīs izmaiņas samazinās ar lēmuma pieņemšanu saistīto termiņu.

LAF līdz 2015. gada 31. martam ir pieņēmis lēmumu par 582 aizdevumu piešķiršanu zemniekiem 29,4 miljonu eiro vērtībā lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai.

Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 14 981 hektārus lauksaimniecības zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 2065 eiro par hektāru. Pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+