Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
24. septembris, 2016
Drukāt

Zemes iegādes programmā no 55 miljoniem 51 jau izlietots (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Vairāk nekā četru gadu laikā kopš zemes kreditēšanas programmas sākuma zemnieki iegādājušies 24 000 hektāru lauksaimniecības zemes par kopumā 51 miljonu eiro no programmā pieejamajiem 55 miljoniem eiro.

Kā aģentūru LETA informēja AS “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” pārstāve Sandra Eglīte, līdz šā gada 1.septembrim bija apstiprināti 1018 aizdevumi.

Klientu interese par programmas aizdevumiem joprojām ir noturīga, un šā gada astoņos mēnešos piešķirti 226 aizdevumi par kopumā 10,6 miljoniem eiro.

Programmā viens saimnieciskās darbības veicējs vai savstarpēji saistītas personas drīkst saņemt vairākus zemes iegādes aizdevumus par kopējo summu līdz 430 000 eiro, bet aizdevuma termiņš ir līdz 30 gadiem.

Kā ziņots, sākotnēji 2012.gadā zemes iegādes programmai tika piešķirti 14 miljoni eiro, taču, ņemot vērā lauksaimnieku lielo interesei, summa vairākkārt palielināta un patlaban sasniedz 55 miljonus eiro. Savukārt aizdevuma termiņš audzis no 20 līdz 30 gadiem, bet maksimālā aizdevuma summa vienam aizņēmējam no 142 000 eiro līdz 430 000 eiro.

Zemes iegādes programmu administrē “Altum”, kas ar zemākiem procentiem nekā komercbankas kreditē īpašuma iegādi. Aizdevumu procentu likmes programmā četru gadu laikā bijušas no 3,52% 2012.gada otrajā pusgadā līdz 3,02% 2015.gada otrajā pusgadā, līdz ar to procentu likmēm vērojama samazinājuma tendence.

Līdzās šai programmai kopš 2015.gada jūlija darbojas arī “Altum” administrētais Latvijas Valsts zemes fonds, kurš no īpašniekiem atpērk tikai lauksaimniecībā izmantojamu zemi bez apgrūtinājumiem par cenu, kas nepārsniedz vidējās tā brīža tirgus cenas līdzvērtīgai zemei attiecīgajā novadā un pagastā. Līdz šim valsts no īpašniekiem atpirkusi 1734 hektārus zemes jeb 91 īpašumu par kopumā 3,9 miljoniem eiro no fonda rīcībā esošajiem 14 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par sviestmaizi nokampti zemes gabali no izputinātajiem īpašniekiem priekš tūkstošhektārīgajiem “zemniekiem” piedzīšanai ar ķīmiju.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+