×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Kā izdevīgāk iznomāt zemi? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Lūdzu, iesakiet, kā izdevīgāk iznomāt zemi (pļavas – 20 ha, bioloģiski daudzgadīgie – 12 ha). Ja ar nomnieku sarunāju, vai varu pati saņemt platību maksājumus? ANNA MADONAS NOVADĀ

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības konsultante Ilze Skudra informē, ka nomas cenas dažādos Latvijas reģionos atšķiras, tāpēc par tām jāinteresējas konkrētajā teritorijā. Lai atbilde būtu precīza, jāzina, kas domāts ar bioloģiski daudzgadīgajiem – vai tie ir bioloģiski vērtīgie zālāji vai bioloģiskajā lauksaimniecībā sertificēts zālājs. Tie ir atšķirīgi termini ar atšķirīgām platību likmēm. Tāpēc iesakām atrast tuvāko un ērtāk sasniedzamo LLKC biroju, kur konsultants palīdzēs rast vislabāko risinājumu.

Savukārt Lauku atbalsta dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža informē, ka platību maksājumus var saņemt faktiskais konkrētās zemes apsaimniekotājs – īpašnieks vai nomnieks. Tātad, ja jūs pati apsaimniekojat savu zemi, varat saņemt platību maksājumus, bet, ja to dara nomnieks, platību maksājumi pienākas viņam. Diez vai nomniekam šie maksājumi būs lieki un viņš labprāt piekritīs tos kādam atdot.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. iznomāt zemi nozīmē pazaudēt uz visu savu mūžu !
  Nomātājs piedzīs ar ķīmiju tā, ka 100 gadus veselīgu pārtiku vairs neiegūsi.
  Fakts.

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+