×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Zemes nodoklis

Ir noslēgts īres līgums par dzīvojamām telpām (pusi mājas). Īrnieks pieņēma šo īpašumu uz atpirkšanas tiesībām. Kam jāmaksā zemes nodoklis? 
Iveta Rūjienā

 

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 2. panta pirmajā daļā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokli maksā Latvijas vai ārvalstu fiziskās un juridiskās personas un uz līguma vai citādas vienošanās pamata izveidotas šādu personu grupas vai to pārstāvji, kuru īpašumā vai tiesiskā valdījumā ir nekustamais īpašums.

Par nekustamā īpašuma īpašnieku uzskata personu, kuras īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu ir nostiprinātas zemesgrāmatā vai kurai piederošais nekustamais īpašums līdz “Zemesgrāmatu likuma” spēka atjaunošanai ir reģistrēts pašvaldībā vai Valsts zemes dienestā.

Par nekustamā īpašuma tiesisko valdītāju uzskata personu:

1) kurai atbilstoši likumā noteiktās institūcijas lēmumam zemes reformas gaitā zeme piešķirta īpašumā par samaksu vai atjaunotas īpašuma tiesības uz to un zeme ierādīta dabā;

2) kurai īpašuma tiesības uz ēkām vai inženierbūvēm atjaunotas likumā noteiktajā kārtībā un kura tās ir pārņēmusi;

3) kura nekustamā īpašuma valdījumu ieguvusi uz mantojuma tiesību vai cita pamata.

Ievērojot Ministru kabineta noteikumu “Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” normu piemērošanas kārtība” 21. punktu, gadījumos, kad nekustamajam īpašumam vienlaikus ir gan īpašnieks, gan tiesiskais valdītājs, nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs ir īpašnieks. Tādējādi pagaidām nekustamā īpašuma nodoklis ir jāmaksā jums pašai, taču varat to ietvert pēc tam īrniekam izsniegtajā rēķinā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+