Mobilā versija
+17.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
3. oktobris, 2015
Drukāt

Zemes nogruvumā Gvatemalā vismaz 30 bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vismaz 30 cilvēku gājuši bojā un vairāki simti pazuduši bez vēsts pēc tam, kad Gvatemalas galvaspilsētas pievārtē esošā ciemā notika zemes nogruvums, paziņoja vietējās amatpersonas.

Vairāk nekā 500 glābēju, policistu un karavīru, kā arī izmisušie iedzīvotāji rakās caur drupām, lai meklētu izdzīvojušos pēc šonedēļ notikušā zemes nogruvuma.

Ģimenes vēstīja, ka ir saņēmušas īsziņas no cilvēkiem, kas vairāk nekā 24 stundas bijuši iesprostoti zem drupām pēc zemes nogruvuma, kas notika Kambajas otrajā ciemā Santakatarinas Pinulas pašvaldībā.

Varas iestādes paziņoja, ka bezvēsts pazuduši ir 600 cilvēku un, domājams, upuru skaits pieaugs. Aplēses liecina, ka ceturtdien notikušajā zemes nogruvumā pēc spēcīgajām lietavām iznīcinātas vai bojātas 125 mājas.

Zemes nogruvuma skartā teritorija atrodas 15 kilometrus uz austrumiem no galvaspilsētas Gvatemalas.

Spēcīgo lietavu rezultātā ir pārplūdusi netālu esošā upe, norādīja amatpersonas. Pašvaldība vairākkārt ir mudinājusi kopienu pārcelties uz citu vietu. Pēdējais tāda veida aicinājums izteikts pērn novembrī.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenis (1)Francijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+