×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. novembris, 2015
Drukāt

Zemes nogruvumā Mjanmā gājuši bojā 90 cilvēki (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Milzīgā zemes nogruvumā Mjanmas nefrīta ieguves rajonā gājuši bojā vismaz 90 cilvēki, bet vēl vairāk nekā simts cilvēki tiek uzskatīti par pazudušiem, svētdien paziņojušas vietējās amatpersonas.

Pusgārgakmens nefrīts ir viena no galvenajām Mjanmas dabas bagātībām, un pie raktuvēm krājas lielas izstrādātās grunts masas. Tur sabrauc cilvēki no visām valsts malām, kas visai bīstamos apstākļos pārmeklē šos zemes kalnus, cerot tur vēl atrast nefrītu.

Šāda pārrakta zemes masa pēc lietusgāzēm sākusi slīdēt un aprakusi desmitiem nogāzes pakājē uzceltu pagaidu būdu. Tas noticis naktī, kad cilvēki gulējuši, tādēl upuru skaits ir tik liels.

Glābēji ar karavīru, policistu un vietējo ļaužu atbalstu turpina meklēšanu, bet viņu darbu apgrūtina sliktais laiks. Amatpersonas atzīst, ka nav skaidri zināms, cik cilvēku varēja atrasties nogruvuma apraktajās būdās.

Nefrītu augstu vērtē kaimiņvalstī Ķīnā, un tā ieguve Mjanmā ir ļoti ienesīgs bizness. Daudzas nefrīta ieguves kompānijas saistītas ar Mjanmas huntas laiku militāro eliti. Zemes noslīdeņi šai rajonā ir diezgan bieža parādība un šogad jau prasījuši daudzus upurus.

Kā oktobrī lēsa nevalstiskā organizācija “Global Witness”, 2014.gadā vien Mjanmā iegūts nefrīts par gandrīz 31 miljardu ASV dolāru, kas līdzinās teju pusei valsts iekšzemes kopprodukta, bet šis skaitlis nepilnas desmit reizes pārsniedz oficiālos nefrīta pārdošanas apjomus. Uzskata, ka lielākā daļa no kvalitatīvākā iegūtā nefrīta kontrabandas ceļā tiek nogādāta Ķīnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ne Čamma ne Mamma, bet Burma.

  2. Ko vai tad musu valdiba un prezidents neizteiks lidzjutibu boja gajuso gimenem jeb vinus tikai interese musulmanu begli ka atrak dabut seit nekadas atbildibas sajutas.

Draugiem Facebook Twitter Google+