×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Zemes reforma ievelkas


Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā zemes komisija varēs gatavot lēmumus par īpašuma tiesību atjaunošanu uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi līdz 2013. gada 30. decembrim. Par pieņemtajiem lēmumiem īpašuma tiesību atjaunošanā tā paziņotu Valsts zemes dienestam līdz 2014. gada 31. martam.


 

Bet termiņš, kādā Valsts zemes dienests sagatavo pārskatu par zemi un iesniedz to saskaņošanai vietējai pašvaldībai, pagarināts līdz 2014. gada 30. novembrim.

Līdz 2013. gada 30. septembrim savukārt pagarinās termiņu, līdz kuram pašvaldībām jālemj par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu tām 4827 personām, kuras līdz pagājušā gada beigām nebija noslēgušas zemes izpirkuma līgumu ar Hipotēku un zemes banku.

Pirmā roka uz zemi ir vācu izceļotāju zemes īpašumu izpircējiem un tiem bijušajiem zemes īpašniekiem un viņu mantiniekiem, kuri bija pieteikušies un iesnieguši dokumentus zemes reformas likumos sākotnēji noteiktajos termiņos. Otrajā kārtā ir tie bijušie zemes īpašnieki vai viņu mantinieki, kuri reformas sākumā gan bija pieteikušies, bet nebija iesnieguši dokumentus likumā noteiktajā termiņā. Pēdējā roka uz zemi ir visiem pārējiem pieprasītājiem.

Pirms diviem gadiem uz zemes reformas pabeigšanai paredzēto zemi lauku apvidos pretendēja 1021 persona. Pašlaik uz Centrālās zemes komisijas lēmumiem gaida vien 194.

Centrālā zemes komisija, Valsts zemes dienests un pašvaldības nav spējušas ar to tikt galā agrāk likumos noteiktajos termiņos. Lēmumu pieņemšanai par īpašuma tiesību atzīšanu 91 pirmās kārtas pretendentam par zemes gabaliem 1455,46 ha kopplatībā Centrālajai zemes komisijai bija nepieciešams gandrīz gads, bet trešās kārtas pretendentiem brīvo zemes gabalu sarakstus paguva izsūtīt tikai līdz šā gada 30. jūlijam. Tāpēc tiek lēsts, ka lēmumu pieņemšanai par vēl atlikušajiem 194 trešās kārtas pretendentiem būšot vajadzīgs vēl vismaz gads.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+