×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Zemes sievišķā balss – Perukua


ReklāmfotoReklāmfoto

Viņu mēdz dēvēt par zemes balsi un sievietes būtības atmodinātāju – austrāliete Perukua ir dziedātāja, kuras pasaules mūzika ļauj sievietēm sevī sadzirdēt dabas balsi un apjaust pašu ķermeņa pirmatnēju spēku. 25. septembrī kinoteātrī “Splendid Palace” Perukua sniegs solokoncertu “Touch of Soul”.


 

Viņas balsij piemītot spēks apturēt laiku un atvērt noslēpumainā vārtus – atkailināt īstenās sievišķības dvēseli. Kolorītās tumšmates Perukua piesātinātais, pirmatnēji emocionālais un reizē meistarīgais dziedājums sajūsminātajiem klausītājiem licis viņu nodēvēt par “vokāla dievieti”, “svētās sievietes un zemes balsi”.

Dziedātāja pašlaik ne tikai sniedz koncertus, bet ir arī mantru izpildītāja un garīgās prakses skolotāja, kura sniedz seminārus sievietēm visā pasaulē. Viņas mērķis ir atmodināt sievietē viņas sievišķo spēku un atbrīvot no šaubām, kauna vai vainas apziņas – jeb, kā teic viņa pati – savienoties pašai ar sevi un ar Māti Zemi. Perukua mācības pamatā ir zināšanas par enerģijas kanāliem sievietes ķermenī. Viņa piedāvā pašdziedināšanas tehniku ar balsi un skaņu, kas ieinteresējusi daudzas sievietes visā pasaulē.

Tomēr Perukua ceļš mūzikā sācies pavisam citādi. Līdz pat 90. gadu sākumam viņa bijusi džeza dziedātāja Austrālijā. Par dziedātājās daiļrades lūzuma punktu var uzskatīt mirkli, kad viņa nolēma pievērsties pasaules mūzikas tradīciju izpētei un atdzīvināšanai. Vairāk nekā 11 gadus viņa apguvusi indiāņu tradicionālos dziedājumus kāda šamaņa vadībā, bet pēdējos gados paralēli pievēršoties arī indiešu klasiskās mūzikas aicinājumam, un savus iespaidus savienojusi ar pašas iespaidīgo balss skanējumu.

“Manu panākumu cēlonis ir tas, ka atteicos no visiem panākumiem un ambīcijām, kas man bija līdz tam, – lai būtu pilnībā patiesa dziļākam aicinājumam. Es atstāju savu zemi, visus mūziķus, ko pazinu, un devos uz Meksiku, lai iemācītos, kā būt patiesai un kā sadzirdēt dabu. Dziedāt nevis savam ego – jo bieži vien tu stāvi uz skatuves, lai saņemtu slavinājumus, bet cilvēkiem.”

Perukua līdz šim ieskaņojusi četrus soloalbumus (“Awaken the Snake”, 2000; “The Sacred Opening”, 2005, “Love’s Deepest Calling” 2006; “Opening the Sacred Voice”, 2009), kā arī sadarbojusies ar dažādu netradicionālu un tautas instrumentu izpildītājiem.

Paralēli Perukua izveidojusi Vokālās jogas un Vokālās tantras prakses, kas ir pamatā viņas dziedājumiem. Dziedātāja izdevusi arī diskus, kas satur viņas mācību. Tā, piemēram, emocionāli attīrīties palīdzēs viņas skaņu ceļvedis “Emotional Cleansing. Feminine Sound Practice with Peruqois” (“Sievišķīgas balss prakse kopā ar Perukua”, bet citos ierakstos dziedātāja sniedz vokālās jogas un “savas apslēptās balss” atklāšanas padomus (pilns saraksts aplūkojams Perukua mājas lapā www. peruquois.com).

Latvijā dziedātāja jau viesojusies 2011. gadā, kad sniedza koncertu Sapņu fabrikā kopā ar saksofonistu Prafulu. Šoreiz koncerta īpašie viesi būs pašmāju džeza grupa “Baraka” Dmitrija Jevsikova vadībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+