×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Zemessardze iegūs papildu “acis” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nakts redzamības ekipējums, ko zemessargiem plānots iegādāties par saziedotajiem līdzekļiem.

Vakar Kara muzejā sabiedriskie aktīvisti atklāja ziedošanas kampaņu zemessardzei, lai vāktu līdzekļus 133 000 eiro apmērā jaunu nakts redzamības ierīču iegādei. Tas paredzēts kā dāvinājums zemessargiem kā valsts aizstāvjiem Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī.

Kampaņas iniciators ir zemessardzes kiberaizsardzības vienības zemessargs Juris Ulmanis. Akciju īsteno Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un ziedojumu vākšanas portāls “Ziedot.lv”. Mērķis ir savākt līdzekļus modernu nakts redzamības iekārtu iegādei. Paredzams, ka tās nonāks zemessardzes mācību centrā Dobelē, ceļot zemessardzes izlūkvada kaujasspējas diennakts tumšajā laikā. Rīgas Tehniskās universitātes Aizsardzības un militāro tehnoloģiju centra vadītājs, zemessardzes kapteinis Juris Ķiploks uzsvēra, ka būtu nepieciešami vismaz 36 šādi nakts tēmēkļi un četras kameras, kas darbojas pēc termovīzijas principa, lai nodrošinātu vienu zemessardzes izlūkvadu. Jurista un militārā blogera Mārtiņa Vērdiņa vērtējumā, šādu ierīču iegāde ir tieši laikā, jo potenciālā pretinieka vienības ir labi aprīkotas ar nakts redzamības ierīcēm. “Vienai šādai ierīcei jābūt uz desmit cilvēku nodaļu. Mēs atkal dzīvojam laikos, kad militārajam potenciālam ir svars valsts stabilitātē. Potenciālais pretinieks desmit reižu padomās, pirms ko iesākt,” piebilda M. Vērdiņš.

Ziedot aprīkojuma iegādei iespējams gan portālā “Ziedot.lv”, gan arī izmantojot interneta platformu “zemessargam.lv”, kā arī zvanot pa maksas tālruni 90006886 un ziedojot 1,41 eiro par katru zvanu. Vakar pusdienlaikā kampaņai jau bija saziedoti 300 eiro. Ziedojumus iespējams veikt no visu Latvijas komercbanku kontiem.

Ziedojumu kampaņu atbalsta arī Romas Katoļu baznīca, un tās atklāšanā arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs teica lūgšanu, kurā Debesu Tēvam lūdza, lai Latvijā nenāktu nekādi “zaļie cilvēciņi”. “Dāvā mūsu zemes aizstāvjiem visu nepieciešamo, lai viņi labi varētu veikt savu misiju un viņi būtu mūsu tēvijas sargi. Lai viņiem būtu spars un drosme un neviens agresors nevēlētos pārkāpt mūsu robežas. Svētī mūsu zemi un tās aizstāvjus,” lūgšanā sacīja arhibīskaps. Katoliskā baznīca atbalsta valsts aizstāvību arī ar ieročiem rokās, ja tāda nepieciešamība pienāk, sacīja Stankēvičs. Starp kampaņas sabiedriskajiem atbalstītājiem ir arī PSRS okupācijas pretošanās kustības dalībniece Lidija Doroņina-Lasmane, vieglatlēte Ineta Radeviča, hokejists Artūrs Irbe, bijušais Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, uzņēmēja Elīna Egle, aktrise Ināra Slucka, RTU profesors Leonīds Ribickis, mācītāji Juris Rubenis un Guntis Kalme, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, vīru kopa “Vilki”, pagānfolkmetāla grupa “Skyforger” u. c.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai tad tos 133 000 eiro nevajadzēja no aizsardzības budžeta piešķirt jau 25 gadus atpakaļ ???????????

Draugiem Facebook Twitter Google+