Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Zemessardzē tikai pieci deputāti 16

12.Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis nodod svinīgo zvērestu jeb solījumu no Saeimas tribīnes. Foto – Evija Trifanova/LETA

Mani iepriecina ziņa, ka zemessardzē stājas arī meitenes. Jautājums – vai mūsu tautas kalpi ir zemessardzē? Viņiem pēc tās ilgās sēdēšanas būtu derīgi brīvdienās fiziski izkustēties. Anna Riekstiņa Brocēnos

Saeimas deputātu rindās ir gan aktīvi zemessargi, gan tādi, kas aktīvo dienestu zemessardzē pabeiguši, bet jo­projām uztur ar to ciešas saites. Visvairāk aktīvo zemessargu (veseli trīs) ir Zaļo un zemnieku savienības deputātu rindās – Valters Dambe, Armands Krauze un Jānis Trupovnieks. Savukārt “Vienotībai” ir divi aktīvi zemessargi – Veiko Spolītis, kurš dien 19. nodrošinājuma bataljonā, un Vilnis Ķirsis (Studentu bataljonā). Nacionālajai apvienībai (NA), kuras biedri mīl demonstrēt savu sportiskumu un militārās iemaņas, gan ar aktīviem zemessargiem ir pašvaki. Pašlaik dokumentus uzņemšanai zemessardzē gatavo nacionāļu deputāts Rihards Kols. Citās Saeimas frakcijās vai valdības ministru vidū aktīvus zemessargus atrast neizdevās.

Saeimā ir arī vairāki deputāti, kas savos spēka gados bijuši saistīti ar zemessardzi vai bruņotajiem spēkiem, bet tagad cienījamā vecuma dēļ ir atvaļināti. Tā zemessarga apliecību joprojām saglabājis rezerves spēku ģenerālis Kārlis Krēsliņš (NA), kurš aktīvās mācībās vairs nepiedalās, bet iespēju robežās kā bijušais gaisa spēku radioinženieris palīdzot zemessardzei ar savām zināšanām, lasa lekcijas. Saites ar zemessardzi saglabājis arī deputāts un rezerves ģenerālis Juris Vectirāns (ZZS). Līdz 55 gadu vecumam zemessardzē esot darbojies arī “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

LA.lv