Zemessardzei uzticētā ieroča atgūšana 0

Mans vīrs kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas bija zemessardzē. Tolaik tai nebija ieroču, un viņš pats par saviem līdzekļiem iegādājās pistoli un šauteni. Viņam nebija seifa, kur ieročus glabāt, tādēļ bija vienošanās ar zemessardzi, ka šie ieroči glabāsies tur. Tagad vīrs ir miris. Meita bija aizbraukusi pie komandiera un interesējās par šo ieroču atgūšanu, bet saņēma tikai piedāvājumu stāties zemessardzē un lietot šos ieročus. Ne viņai ir tādas intereses, ne vēlēšanās! Vai mēs vispār varam šo vīra īpašumu atgūt, lai to pārdotu, jo ieroči mums nav vajadzīgi, bet to vērtību labprāt saņemtu naudā? 
Ināra Resne Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
Lasīt citas ziņas

“Ieroču aprites likuma” pārejas noteikumu 6. punktā, kas tagad zaudējis spēku, savulaik bija teikts: zemessargs, kurš par saviem līdzekļiem sakarā ar dienestu zemessardzē iegādājies ieroci, kas klasificēts atbilstoši šajā likumā noteiktajām prasībām kā pašaizsardzībai paredzētais, medību vai sporta ierocis, bet nav reģistrējis to Valsts policijā, līdz 2008. gada 1. jūlijam, pamatojoties uz zemessardzes komandiera izsniegtu izziņu, kurā norādīts zemessarga vārds, uzvārds, personas kods, ieroča kategorija, veids, kalibrs, marka, modelis, sērija un numurs, bija tiesīgs šo ieroci realizēt ar Latvijas Republikas specializēta ieroču tirdzniecības komersanta starpniecību.

“Ieroču aprites likuma” pārejas noteikumu 5. punkts savukārt noteica līdz 2010. gada 1. janvārim Valsts policijā reģistrēt ieročus, kurus zemessargi iegādājušies par saviem līdzekļiem sakarā ar dienestu zemessardzē, ja tie klasificēti atbilstoši šajā likumā noteiktajām prasībām kā pašaizsardzībai paredzētie, medību vai sporta ieroči.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tātad pēc vīra nāves viņa radiniecei (sievai vai meitai), sniedzot tiesā dokumentus mantojuma apstiprināšanā, mantojuma sarakstā bija jāiekļauj arī viņa par personīgajiem līdzekļiem iegādātie ieroči. Pēc mantinieka apstiprināšanas tad tālāk varētu veikt “Ieroču aprites likumā” noteiktās darbības ieroča realizēšanai ar komersanta starpniecību. Tāpēc šajā gadījumā vispirms jānoskaidro, vai ir dokumenti par ieroču mantošanu.

Tagad spēkā esošais “Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likums” gan vairs neparedz tiesības zemessargam, kurš par saviem līdzekļiem iegādājies ieroci, to reģistrēt Valsts policijā vai realizēt ar tirdzniecības komersanta starpniecību. Tas nozīmē, ka šādas tiesības nav arī mantiniekiem.

Konsultēja zemessardzes juriste Ilze Tilgase

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.