×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Zemessardzi apbruņos ar vācu “G36” (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvākajos gados zemessardzi apbruņos ar Vācijas uzņēmuma “Heckler&Koch” ražojuma triecienšautenēm “G36”, ko šobrīd lieto regulāro spēku karavīri, liecina informācija Aizsardzības ministrijas portālā sargs.lv.

 

Nacionālie bruņotie spēki triecienšautenes “G36” lieto kopš 2006. gada, tostarp arī starptautiskajā operācijā Afganistānā, un līdz šim nav konstatētas būtiskas sūdzības. Ierocis ir lietots gan aukstos, gan mitros klimatiskos apstākļos Latvijā, kā arī karstos klimatiskos apstākļos starptautisko operāciju rajonos Āzijā un Āfrikā. Konstatētas vien maznozīmīgas tehniskas problēmas, piemēram, ieroča plastmasas laides bojāšanās, triecienšauteni izmantojot aukstos klimatiskos apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kaut ka tas H&K, iznemot varbut masinpistoles, kaut kadus ne parak lietojamus rikus razo.
    Nu protams, kas nekad neko citu nav taustijis un nav pat dzirdejis par tadu bullpup sistemu, kas ieroca garumu samazina gandriz uz pusi… un uz kuru pariet visu sakarigako valstu armijas, bus priecigs par to pasu. It seviski uz tagad zemesargiem atmestas ieroca parodijas fona, ta pasa H&K – G3, vai ta zviedru replikas AK4, kuri to absurdas aizslega uzbuves del vispar n edrikstetu but ieklauti militara brunojuma saraksta, jo pat jansargam zinams, ka militaram ierocim ir jabut vienkarsam, uzticamam un parocigam.
    Briti jau pec 2.PK saka ieviest bulpup sitemas ieroci, tad franci, velak belgi, austriesi vispar uztaisija etalonu, no kura ietekmejusies liela dala nakamo izstradataju, ka Singapuras, Australijas, Izraelas, utml. Ari USA nu jau ir izstradajusi ieveribas cienigu modeli.
    Ta ka, ja kads no luznu iepircejiem interesetos nevis par ko citu…, ka tikai par efektigako un piemerotako ieroci, tad mums tadi butu..

  2. Vāciešiem nederēja, tagad mūsējiem derēs?

  3. tik tas nav tas pats bēdīgi slavenais ierocis, no kura vācu armija pašlaik taisās tikt vaļā?

Draugiem Facebook Twitter Google+