×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Zemessargiem “lāpstiņu izstrādājums”. Puse salūst 5 minūšu laikā! (26)

Foto - Veiko SpolītisFoto - Veiko Spolītis

Aizsardzības ministrija sākusi dienesta izmeklēšanu par nekvalitatīva inventāra iepirkumu zemessargu vajadzībām.

“14 no 30 zemessargu lāpstiņām salūza 5 minūšu laikā. Kādam Latvijas armijā par šo būs jāatbild,” pēc nedēļas nogalē notikušajām zemessardzes mācībām dusmīgās pārdomās soctīklos dalījās zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona zemessargs un Saeimas deputāts Veiko Spolītis. Mācību laikā dalībniekiem tika dots uzdevums ierakties aizsardzības pozīcijās, bet darbu nācies paveikt ar rokām, jo izdalītās sapieru lāpstiņas saplīsušas piecu minūšu laikā. “Turklāt tas notika irdenās kāpās, nevis kaut kur mālainā augsnē. Kaut kāda mulāža vai lāpstiņas izstrādājums, nevis īsts instruments! Pozitīvi vismaz, ka tas notika mācību apstākļos. Tamdēļ jau ir mācības, lai atklātu un novērstu visa veida nepilnības,” man telefonsarunā teica V. Spolītis.

Kā noskaidroju Zemessardzes štābā un Aizsardzības ministrijā, neizturīgās lāpstiņas zemessargu vajadzībām iegādājies Valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centrs, veicot centralizētu iepirkumu. Atbilstoši normatīvo aktu nosacījumiem konkursā izvēlēts lētākais piedāvājums – Ķīnā ražotas lāpstiņas par 3,10 eiro gabalā, kuras piegādāja SIA “Zommers”. AM par šo iepirkumu sākusi dienesta izmeklēšanu, paralēli tiek izvērtēta konkrētā produkta atbilstība tehniskajai specifikācijai un paši specifikācijas nosacījumi. “Vienlaikus informējam, ka ir veikts jauns iepirkums un zemessardzes vajadzībām ir iegādātas atbilstošas “Fiskars” lāpstiņas, kuru cena ir 35 eiro gabalā, attiecīgi nodrošinot cita līmeņa darbaspējas. Attiecībā uz nekvalitatīvo ekipējumu jau uzdots to izņemt no lietošanas,” informēja Zemessardzes štāba pārstāve Guna Freimane. Sūdzības par cita veida ekipējumu štābā neesot saņemtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Un ka vienmer vainiga nau un valsts atkal maksa .

 2. Pirms gadiem 5 no skata tādu pat, tādā pat makstī nopirku benzīntankā. Maksāja ap 5 ls. Kalpo vēl šodien. Pāris reizes speciāli mēģināju salauzt, izdevās vien nedaudz saliekt rokturi.
  Piegādātājs uz konkursu mierīgi varēja izlikt kvalitatīvu preci, bet vēlāk piegādāt no skata tādu pat. Neviens nav spējīgs uz aci noteikt, cik kvalitatīva tā lāpsta ir. Tā kā pie dziesmas jāņem piegādātājs.

 3. vispār jau liela daļa komentētāju klaji melo Atbildēt

  acimredzot lai attaisnotu kāpec tādi sūdi iepirkti stāsta klajus melus. iepirkumā nav jāizvēlas lētākais piedāvājums, dempingu cenu piedāvājumus pat drīkst neizskatit un izmest no konkursa zemākā cena sāk figuret vienādu reālistisku piedavajumu gadijumā. bet jā ierednieciba tiešām izmanto to kā aizsegu gadijumos kad nesmukumi nāk gaismā sākas-mums jāizvēlas lētākais piedāvājums , kas protams skan ticami, bet tā gluži nav

 4. Mūsu valsts pamatpostulāts, konkurs + lētākais piedāvājums vinnē = ķīnietim Latvijā vienmēr veiksies, kā nekā ”veiksmes stāsta zeme”. Tikai viss ir labs,kas no citurienes nācis, pašu seno sakāmvārdu aizmirsuši; kas lēti pērk, dārgi maksā. Tā kā par ekonomiskiem noziegumiem sodi nav paredzēti, iztiek ar pirksta pakratīšanu un pārcelšanu labāk apmaksātā amatā, kāpēc lai tā nedarītu. Nu par valsts aizsardzību, tā ir tikai pakārtots iegansts savu kabatu piebāšanai.

 5. =ģenerāļi jau tā noņēma zemessargiem plintes un nu iedeva rotaļu lāpstiņas = ko vel gribat? Kad Gailis nopirka sarūsējušas plintes – pat sētas gailis nedziedāja aiz kauna… Kas šodien – iepirkumu Krievijas NKVD uzraudzībā – dārgi pērk un lēti nopērk… Un tur neviens no krēsla nekritīs, jo viss NKVD uzraudzībā…
  Kauns par Latvijas armiju !!!Pareizāk ģenerāļiem.

 6. Nu kāda šīs konstrukcijas lāpsta var būt par trīnīti? Linnemaņa lāpstiņa zemeņsargiem laikam par prastu …

 7. Paskataties kurš organizē piegādes un jautājumi atkritīs paši par sevi. Vēsturiski neskaitāmi skandāli ,nekvalitatīva munīcija, ekipējums utt visur joprojām ZOMERS
  Kādeļ, jautājumi atkrit, vecā shēma rulē.Kukuļi spēcigs arguments.

 8. “lāpstiņu izstrādājums”. Puse salūzt 5 minūšu laikā!
  …………
  Ja, patik mums izšķiest naudu vecu NATO bruņumašīnu u. c. vecu, sarūsējušu grabažu uzpirkšanai..

 9. Daudzos ģenerāļus tas neuztrauc!

 10. Bet cienījamā Latvijas Avīze arī publicē “žurnālistikas izstrādājumus”. Pat virsrakstā vienkāršu pareizrakstības normu nespēj ievērot. Lāpstiņas salūst (nevis salūzt).

 11. varbūt kādu vajadzētu kaut uz gadu iesēdināt ar mantas konfiskāciju,jo ilgāk dzīvo,jo pretīgāka tā Latvija paliek-nu cik var zagt

  • Nevienu nav jāiesēdina. Pastāvošā sistēma liek izsludināt konkursu un piespiež izvēlēties lētāko piedāvājumu. Pat , ja Latvijā ražotu labas lāpstiņas, bet tās būtu par centu dārgākas, jāizvēlas būtu lētākās. Pretējā gadījumā gan iepircējam draudētu nepatikšanas. Tieši tāpēc celtniecības armatūru pērk lētāko, nevis KVV mazliet dārgāko, kuru sadārdzina OIK.

 12. Nespēj tikt ar lāpstām galā,bet sapņo par obligāto karadienestu….

 13. pirksim,varbut latvija var uztaisit kadu lapstu?

 14. Tas notiek – pienācis laiks, kad latvieši paši vairs nav spējīgi sapieru lāpstu izgatavot.

 15. Par 3 Eur nevar normālu sapiera lāpstu nopirkt. To pat es “BLONDĪNE” saprotu!

  • Izskatas, ka taja iepirkumu centra, bet seviski pie tos uzraugosiem generaliem, ir vel lielaki “blondines”, kuriem pat nav sapratnes par visparastakam lapstinam, kur nu velpar kko citu, krietni sarezgitaku, kas nepieciesams normalas armijas eksistencei.
   Un tas nozime 1loti elementaru lietu – tie ir JAPADZEN, jo aizsedejusies, aizkorumpejusies.
   Nejegam varu pastastit, ka sie luzni pie tam ir diezgan smagi un neparocigi kaut vai lidzi staipisanai. Salidzinajumam, lai kada butu krievu armija, bet tur izmantojamas lietas daudzas, kaut primitivas, bet lapstinai diez vai vajadzigs augstu tehnologiju lidojums…, bet ir parbauditas un funkcionalas. Ta pati lapstina vinu armija ir gan leta, iespejams tie pasi 3 eiro, vai pat mazak, gan maksimali vienkarsa un maksimali funkcionala, jo sastav no pasas lapstinas un koka kata, kurs ir pietiekami izturigs, un pat ja saluzt, elementari nomainams. Ari pati lapstina ir no izturiga terauda, kas jau razojot ir paredzets ne tikai ka rokamais riks, bet ari tas malas ir noasinamas un izmantojamas saknu un zaru cirsanai, ari ka kaujas ierocis tuvcinai.
   Ta ka, ja nav BUTISKI un PAMATOTI labaka konstrukcija, un galvenais, pielietojuma daudzums ne mazaks ka sai, tad NAV VERTS maksat dargak un pirkt ko citu. Protams nav teikts, ka japerk vinu razojums, bet ja tml nespej sarazot seit uz vietas, tas ir valstiska meroga apkaunojums.

 16. latvietis parastais Atbildēt

  bet protams ka otkatos vajag paņemt maksimumu, tāpec iepērk par zelta cenu.

 17. Ko Veiko Spolītis dara pie kārtīgiem vīriem Zemessardzē?
  Tas ir maxi jautājums!

 18. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  tas notiek , ja neizlasa instrukciju : rotaļu lāpstiņa smilšu kastēm un lielkukuļprocenti armijas intendantiem – nekādā gadījumā nedot lauku papiem – salauzīs…

Draugiem Facebook Twitter Google+