Mobilā versija
°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
24. marts, 2015
Drukāt

Zemessargus varēs piesaistīt bīstamu noziedznieku meklēšanā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien akceptēja grozījumus noteikumos, kas paredz zemessargu iesaistīšanos bīstamu noziedznieku meklēšanā.

Izvērtējot Zemessardzes un Valsts policijas sadarbību likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības garantēšanā 2013. un 2014.gadā, ir konstatēta nepieciešamība iesaistīt zemessargus atbalsta sniegšanā Valsts policijai ne tikai pazudušu personu meklēšanā, bet arī tādu personu meklēšanā, kuras tiek turētas aizdomās par smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Latvijas reģionos Valsts policijas resursi ir ierobežoti, lai veiktu plaša mēroga neatliekamus pasākumus likumpārkāpēju meklēšanā. Valsts policija, saņemot Zemessardzes atbalstu likumpārkāpēju meklēšanā, varēs savus resursus efektīvāk izmantot tieši likumpārkāpēju meklēšanas pasākumu īstenošanai, nevis dažādu šī pasākuma nodrošināšanas funkciju izpildei. Tādējādi tiks stiprināta vispārējā sabiedriskā drošība.

Zemessardzes iesaistīšanas būtība likumpārkāpēju meklēšanā ir sniegt atbalstu Valsts policijai tikai izņēmuma gadījumos un vienīgi atbalsta funkciju īstenošanā, piemēram, patrulēšanā un evakuēto teritoriju apsardzē, nevis iesaistīties tiešu aizturēšanas specoperāciju veikšanā.

Tāpat valdība šodien akceptēja grozījumus likumā, kas paredz Valsts policijai un pašvaldības policijai, pildot kārtības uzturētāja funkciju valsts vai pašvaldību institūciju organizētajos pasākumos, piesaistīt Zemessardzi atbalsta sniegšanai sabiedriskās kārtības garantēšanā.

Pašlaik Latvijā zemessargu ir nedaudz vairāk kā 8000.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. aizturēt nedrīkst ! Atbildēt

    citāts: “patrulēšanā un evakuēto teritoriju apsardzē, nevis iesaistīties tiešu aizturēšanas specoperāciju veikšanā.”
    Ja bīstams noziedznieks uzdursies patruļai, tiks nošauts vai palaists, aizturēt nedrīkst !

  2. Vai un IEAISTĪT meklēšanā, vai arī PIESAISTĪT meklēšanai

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+