×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. augusts, 2014
Drukāt

Zemestrīcē Ķīnā gājuši bojā vismaz 175 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgā zemestrīcē Ķīnas dienvidrietumos, kalnainajā Juņnaņas provincē, svētdien, 3.augustā, gājuši bojā vismaz 175 cilvēki, bet vēl aptuveni 1400 cilvēki ievainoti, vēsta Ķīnas valsts mediji.

Pēc aģentūras “China News Service” ziņām, reģionā sagruvušas aptuveni 12 000 māju. Pārtrūkusi ūdensapgāde, traucēta elektroenerģijas padeve un telefona sakari.

Fotoattēli un ieraksti sociālajos tīklos liecina, ka postījumi ir smagi. “Izskatās kā pēc bombardēšanas. Nekad neesmu pieredzējis tik stiprus pazemes grūdienus. Ciktāl acs sniedz, visur redzamas tikai drupas,” raksta kāds aculiecinieks.

Uz cietušo reģionu nosūtīti policisti, ugunsdzēsēji un glābēji ar īpaši apmācītiem suņiem, bet situāciju sarežgī apstāklis, ka ceļš, kas uz turieni ved, pirms tam cietis zemes nogruvumā.

Saskaņā ar ASV Ģeoloģijas dienesta datiem zemestrīces stiprums bijis 6,1 magnitūda un tās hipocentrs atradies relatīvi sekli – desmit kilometru dziļumā. Ķīnas seismoloģijas centrs minējis lielāku zemestrīces stiprumu – 6,5 magnitūdas.

Aģentūra “Siņhua” atgādina, ka 1974.gadā šai apvidū 7,1 magnitūdu stiprā zemestrīcē zaudējuši dzīvību vairāk nekā 1400 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+