Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
12. septembris, 2016
Drukāt

Zemestrīcē sagrautā Itālijas pilsēta sūdz tiesā “Charlie Hebdo”

No "Twitter"No "Twitter"

Zemestrīcē sagrautā Itālijas pilsētiņa Amatriče iesūdzējusi tiesā Francijas satīras žurnālu “Charlie Hebdo” par karikatūru, kurā zemestrīcē cietušie attēloti kā dažāda veida makaroni.

Karikatūrā “Zemestrīce itāļu stilā” redzams asinīm klāts vīrietis ar uzrakstu “Makaroni tomātu mērcē”, savainota sieviete ar uzrakstu “Apcepti makaroni” un kājas starp sabrukušas mājas stāviem ar uzrakstu “Lazanja”.

Karikatūra, ko “Charlie Hebdo” publicēja pirms divām nedēļām, izpelnījās asu kritiku un nosodījumu. Tostarp savu nepatiku pauda Francijas vēstniecība Romā.

Satīras žurnāls uz to reaģēja, publicējot vēl vienu karikatūru, kurā aicināja itāļus par nestabilu māju celtniecību vainot mafiju, nevis “Charlie Hebdo”.

Amatričes domes advokāts pēc sūdzības iesniegšanas prokuratūrā sacīja, ka “Charlie Hebdo” karikatūra ir “drausmīgs, bezjēdzīgs un neaptverams apvainojums” dabas katastrofas upuriem.

“Kritika, tostarp caur satīru, ir neaizskaramas tiesības gan Itālijā, gan Francijā, tomēr ne viss var būt “satīra”, un šajā gadījumā minētās divas karikatūras aizskāra visu zemestrīces upuru piemiņu, izdzīvojušos un Amatričes pilsētu,” paziņoja advokāts.

Itālijas vidienē 24.augustā notikušajā 6,2 magnitūdu zemestrīcē gāja bojā vismaz 295 cilvēki. Amatriče zemestrīcē cieta vissmagāk.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+