Mobilā versija
+4.2°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Zemestrīcē sagrautā Itālijas pilsēta sūdz tiesā “Charlie Hebdo”

No "Twitter"No "Twitter"

Zemestrīcē sagrautā Itālijas pilsētiņa Amatriče iesūdzējusi tiesā Francijas satīras žurnālu “Charlie Hebdo” par karikatūru, kurā zemestrīcē cietušie attēloti kā dažāda veida makaroni.

Karikatūrā “Zemestrīce itāļu stilā” redzams asinīm klāts vīrietis ar uzrakstu “Makaroni tomātu mērcē”, savainota sieviete ar uzrakstu “Apcepti makaroni” un kājas starp sabrukušas mājas stāviem ar uzrakstu “Lazanja”.

Karikatūra, ko “Charlie Hebdo” publicēja pirms divām nedēļām, izpelnījās asu kritiku un nosodījumu. Tostarp savu nepatiku pauda Francijas vēstniecība Romā.

Satīras žurnāls uz to reaģēja, publicējot vēl vienu karikatūru, kurā aicināja itāļus par nestabilu māju celtniecību vainot mafiju, nevis “Charlie Hebdo”.

Amatričes domes advokāts pēc sūdzības iesniegšanas prokuratūrā sacīja, ka “Charlie Hebdo” karikatūra ir “drausmīgs, bezjēdzīgs un neaptverams apvainojums” dabas katastrofas upuriem.

“Kritika, tostarp caur satīru, ir neaizskaramas tiesības gan Itālijā, gan Francijā, tomēr ne viss var būt “satīra”, un šajā gadījumā minētās divas karikatūras aizskāra visu zemestrīces upuru piemiņu, izdzīvojušos un Amatričes pilsētu,” paziņoja advokāts.

Itālijas vidienē 24.augustā notikušajā 6,2 magnitūdu zemestrīcē gāja bojā vismaz 295 cilvēki. Amatriče zemestrīcē cieta vissmagāk.

Pievienot komentāru

Mēģina uzlauzt Makrona datubāzi (1)Krievijas kiberkramplaužiem GRU "rokraksts"
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+