×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Zemesvēžu invāzija dārzā… Kā glābties?

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

“Kā sakņu dārzā iznīdēt zemesvēžus? Ierakām plastmasas bundulīšus – lamatas, bet neko daudz nelīdzēja.” LEONĪDS LASMANIS JŪRMALĀ

Lai ierobežotu zemesvēžu izplatību, ieteicams rudenī veidot viltus ziemošanas vietas. Izrok 40–50 cm dziļas bedrītes, ko piepilda ar zirgu mēsliem vai kompostu. Kad temperatūra noslīdējusi zem nulles, bedrītes atrok un uz ziemas guļu salīdušos kaitēkļus iznīcina.

– Ar šo metodi vien nepietiek. Tā jākombinē ar regulāru augsnes mehānisku apstrādi: lauki rudeņos jāapar, dārzi jāuzrok. Tādējādi daļa zemesvēžu tiks nonāvēti, bet citus, zemes virspusē uzvandītos, uzlasīs kaijas, vārnas un citi putni, – stāsta LLU Lauksaimniecības fakultātes Augsnes un augu zinātņu institūta lektors Jānis Gailis. – Nelielos piemājas dārzos zemesvēžus ierobežot ir gandrīz neiespējami – iznīcināto kaitēkļu vietā no blakusteritorijām ātri ierodas jauni zemesvēži.

Var izmēģināt atbaidīšanas līdzekli KurkliamStop. Preparāts satur augu eļļu ekstraktus un dabiskas izcelsmes neorganiskās vielas, ko izmanto augsnes kaļķošanai. Izmanto puķu dobēs, siltumnīcā, granulas izkaisot augu tuvumā un pēc tam apberot ar zemi. Deva ir 400 g uz 15 kvadrātmetriem. Apstrādi atkārto pēc 3–4 nedēļām. Preparāts nopērkams SIA “Credo Baltic”, tā cena ir 4,69 eiro (400 g).

Ja dārza saimnieks pats saviem spēkiem netiek galā, var izmantot profesionāļu pakalpojumus. Piemēram, SIA “Ekoskan” sanitārais dienests zemesvēžu iznīcināšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā veic par 60–70 eiro (500 m2 platībā). Kaitēkļi atgriežas dārzā ne ātrāk kā pēc 2–3 mēnešiem. Par šo līdēju apkarošanu var interesēties arī SIA “Arkāns”, kas specializējies visu veidu kaitēkļu iznīcināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+